سبک زندگی

انشا در مورد چگونه میتوانیم یک دانش آموز موفق باشیم

انشاء درباره چطور یک دانش آموز موفق باشیم؟ برای پایه چهارم، پنجم و ششم دبستان

انشا درباره چگونه یک شاگرد موفق و دانش آموز خوب باشیم : موفقیت یک مسیر طولانی و یک قله رفیع است که برای رسیدن به این جای ستودنی باید تلاش بسیار کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد برای تابستان خود چه برنامه ای دارید

انشا در مورد چگونه میتوانیم یک دانش آموز موفق باشیم

انشا با موضوع چگونه یک شاگرد موفق باشیم

مقدمه: چراغ آینده را تو روشن کن، بگذار کلید راه روشن در دست تو جلوه کند. هر جامعه ای که بخواهد ترقی کند و کشورش را به سمت پیشرفت همه جانبه ببرد، باید افراد جامعه‌اش تلاشگر و مفید و مسئول باشند. دانش آموزانش ، معلمانش، مادرانش، مهندسان و پزشکانش، اگر دست در دست هم تلاش کنند، جامعه موفق خواهد شد.

بدنه: داشتن هدف می تواند شما را در یک مسیر خوب و عالی قرار دهد تا در این راه برای آینده خود برنامه ریزی نمایید. اگر دانش آموزان جامعه در یک خانواده خوب و مسئول تربیت شوند و به وظایف خودشان آگاه باشند و به آنها خوب عمل کنند، حتما موفق خواهند شد. یک دانش آموز در دوران تحصیل خود باید، از فرصت های طلایی کلاس و درس خوب استفاده نماید. قدر میز و نیمکت را بداند زیرا این فرصت ها خیلی سریع مانند ابر بهاری و عمر انسان تمام شده و دیگر زمانی برای جبران نخواهد بود.

اگر ارزش وقت و درس خواندن در هر شرایط را بدانید، حتما موفق خواهید شد. از بسیاری از علایق و دلبستگی های خود مانند گوشی و سیر در فضای مجازی دل کنده و بدانید که همه چیز در زندگی قابل جبران است مگر عمر رفته و زمان تحصیل که دیگر مجالی برای جبران نیست. دانش آموزان آینده سازان یک جامعه هستند که باید سرمایه گذاری زیادی از جانب خود و خانواده و مسئولان کشور روی آنها انجام شود تا نتیجه خوب و مطلوبی به دست آید.

تلاش فراوان، استفاده از تک تک ثانیه های تحصیل، معاشرت با دانش آموزان موفق و پیروز، ارتباط با افراد دلسوز و گوش دادن به مشاوره دلسوزانتان می تواند، شما را به سمت موفقیت و پیروزی راهنمایی کند. این جمله معروف را هیچ وقت فراموش نکنید که خواستن توانستن است.

نتیجه گیری :نابرده رنج گنج میسر نشود” اگر دانش آموزی دوست دارد که در راه تحصیل و زندگی موفق باشد، باید با تمام توان تلاش کند و از لحظه لحظه عمرش بهره ببرد و بداند که ثانیه های رفته عمر بازگشتی ندارند. آینده از آن کسانی است که امروز را سخت کوشیده اند.

انشا در مورد چگونه میتوانیم یک دانش آموز موفق باشیم کلاس پنجم و ششم

مقدمه: اگر دوست داری دانش آموز موفقی باشی و به اهدافت برسی، ساعت زندگی و تلاشت را با خورشید کوک کن. منتظر نباش کسی از راه برسد و کمکت کن. هر صبح بند کفشت را سخت و محکم ببند و به دنبال بهترین هدف و آینده رهسپار شو چراکه افرادی موفق می شوند که دارای هدفی متعالی و بزرگ باشند. درس خواندن وظیفه توست. کوتاهی نکن و کوله پشتی ایمانت را به دوش بگیر و آن را پر از امید کن.

بدنه: اگر می خواهی یک دانش آموز موفق شوی بدان که باید در یک دستت دفتر و کتاب و لوازم درس و در دست دیگرت توکل به خدا باشد. به حاشیه و دوستان و دیگران توجهی نکن. برنامه ریزی را در راس قرار بده و چشم انداز افق دیدت را به سوی هدفت نشانه بگیر. ثانیه های عمرت را قدر بدان و از هدر دادنشان دوری کن چرا که ثانیه ها مانند یک لیوان آب در بیابان مهم و ارزشمند هستند. سری به افراد موفق بزن و از ایشان راهنمایی بگیر. معلم و پدر و مادر بهترین دلسوزانت هستند، از ایشان کمک بخواه.

کلاس درس و نیمکت مدرسه بهترین جایی است که ثانیه های طلایی عمرت را در آنجا می گذرانی، پس از لحظات ناب مدرسه برای هدفت که همان درس خواندن است استفاده کن.بدان که همیشه فرصت برای گشت و گذار و تفریح وجود دارد، اما زمان درس خواندن محدود است. بهترین دوستانت هم در روزهای سخت به دنبال اهدافشان هستند، پس کتاب و دفترت بهترین همنشینانت باشند تا به اوج قله موفقیت برسی، تا در دریای زلال و شفاف پیروزی با عشق و تندرستی تن به آب بزنی. به هر رشته ای که استعداد و علاقه داری برو و از تبلیغات دیگران متاثر مشو تا به شغل و هدف و آینده‌ات دست یابی.

نتیجه گیری: هر دانش آموزی که موفق شده و آینده خوبی نصیبش شده، در روزگار تحصیلش تلاش زیادی نموده است . از خواسته ها و تفریحاتش کم کرده و به درس و مشقش رسیده است. بدانید که خداوند هیچ زحمت و تلاشی را بی نتیجه نخواهد گذاشت. آینده روشن است اگر امروز را هدر ندهید و ثانیه‌هایش را قدر بدانید. خدا را در ثانیه های بی تکرار صدا کنید و خودتان را به او بسپارید و پویا باشید. درس، ورزش کوتاه مدت و خواب کافی شما را در رسیدن به هدفتان یاری خواهد کرد.

☑️ به پایان انشا در مورد چگونه میتوانیم یک دانش آموز موفق باشیم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد دوست خوب 
انشا در مورد معلم و شغل معلمی
انشا در مورد برای تابستان خود چه برنامه ای دارید

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *