ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد نماز جماعت ⚜️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد نماز جماعت در مسجد با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد نماز جماعت : کوچه که باشی مردم را می بینی که نرم نرم و آرام ارام از خانه به سمت مسجد محل در حال حرکت هستند. یکی در حال پایین کشیدن آستین و دیگری در حال ذکر گفتن. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد فداکاری

انشا در مورد نماز جماعت

انشا در مورد نماز جماعت

مقدمه : نماز امری واجب و تکلیفی شرعی بر هر مسلمان است که 5 بار در روز انجام می شود. این وظیفه مهم و دوست داشتنی انسان را به خدا نزدیک کرده و موجب دوری از گناه می گردد.

اما در آیات و احادیث توصیه شده است که به صورت جماعت و در مسجد برگزار شود، چون موجب افزایش ثواب می گردد. اما گاهی نظر بزرگان دین بر این است که حتی پدر و مادر و فرزندان می توانند در خانه به صورت جماعت برگزار کنند.

بدنه : صدای زیبای اذان بلند می شود. صدایی دل نواز که پر از عشق و معنویت و یاد خداست. از هر دری فردی با عجله به سوی مسجد در شتاب است. ذکر می خواند و نرم نرم راه می رود. بوی گلاب و عطر در کوچه پر شده است. مردم در حالی که دوش به دوش راه می روند، از مسائل روز و حواشی زندگی هم سخن می گویند. در داخل مسجد وقتی نماز تمام می شود، مسلمانان در کنار هم با عشق و مهر می نشینند و از حوادث مهم کشور خودمان و مسلمانان جهان سخن می گویند.

مسجد کانون خوب و مهمی برای ریسدگی به مشکلات مردم در سطح محله است که با شرکت در نماز جماعت از حال و هوای هم خبردار می شوند. نماز جماعت موجب وفور نعمت الهی شده و همه کسانی که در نماز شرکت می کنند از این نعمت برخوردار می شوند.

هر گاه در یکی از منازل اطراف مسجد بیماری باشد و توان پرداخت هزینه هایش را نداشته باشد، اهالی مسجد و کسانی که در نماز جماعت شرکت می کنند، به خواسته خود اقدام به کمک می نمایند.

نتیجه گیری:  نماز جماعت دارای خوبی های متعددی است. در این نماز خداوند دعاهای نمازگزاران را مستجاب کرده و برایشان خرمن خرمن ثواب و  خیر دنیا و آخرت عطا می کند.

شرکت در نماز جماعت موجب افزایش آرامش شده و از این طریق مردم از حال و هوای هم خبردار می شوند. در این برنامه ها شرکت کنید تا علاوه بر افزایش روابط اجتماعی عالیب توانید از وضعیت جامعه خبردار شوید.

انشاء در مورد نماز جماعت در مسجد

مقدمه : دلت که می گیرد به سمت خدا و آسمان دست بلند می کنی و دعا می کنی ، نماز می خوانی و از  همه می خواهی که برایت دعا کنند. هر همسایه ای را که می بینی سفارش دعا می کنی، این درخواست ها را در نماز جماعت مسجد بیان کن و از جمع نمازگزاران بخواه که برایت دعای خیر کنند.

بدنه : نماز جماعت یک جمع و کنگره کوچک است که همه اهل جلسه در کنار هم برای خوشبختی و سعادت اهل محل دعا می کنند. از خدا می خواهند که دختران دم بخت محل به سر خانه و زندگی خود بروند و از خدا برایش جهاز طلب می کنند.

برنامه دورهمی قران و مجلس دعا تشکیل می دهند. در این نماز جماعت هاست که دانش دینی و اجتماعی مردم بالا رفته و با هم معاشرت می کنند. در نماز جماعت فقیر و غنی همه در یک صف می ایستند و از خدا طلب بخشش و عفو و فراوانی نعمت می کنند.

اگر روزی باران نبارد و جایی دردی زیاد شود، مردم برای بهبودی در کنار هم به اقامه نماز می پردازند و طلب نعمت می کنند. نماز جماعت یک پل است که مردم با قنوت و دعای خویش به سوی آسمان می بندند و خدا هم گاهی به حرمت بنده ای خاص دعایشان را مستجاب می کند.

نماز جماعت یک فرصت عالی و استثنایی است که هر فرد می تواند خواسته هایش را به خدا اعلام کند. صف های نماز جماعت فقیر و غنی و مستحق و ثروتمند نمی شناسد، همه بندگان ناب خداوند هستند که هر کس به اندازه اعتبار تقوایش سنجیده می گردد.

هر بنده که خدمت رسانی بیشتری داشته باشد، عزیزتر بوده و هرگز تفاوتی در میان بنده هایش وجود ندارد. نماز جماعت یک راه ارتباط مردم به درگاه خداوند است که می تواند بسیاری از مشکلات مردم را حل کند.

نتیجه گیری: شاید شنیده اید که می گویند از همسایگان و دیگران بخواهید که برایتان دعا کنند، یعنی دعای دیگران در حق ما مستجاب می گردد، پس چه بهتر است که این دعا از طرف جمعی از نمازگزارن باشد .

در نماز جماعت چنین فرصتی پیش می آید و هر کس می تواند از نمازگزاران بخواهد که برایش دعا کنند. نماز جماعت و مسجد فرصت طلایی و استثنایی برای بندگان ناب خداوند است. این لحظه ها را قدر بدانید و در آن شرکت کنید تا  بهترین نعمت های خداوند نصیب شما گردد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد باران
و
انشا درباره توصیف چهره مادر

✅ به پایان انشا درباره نماز جماعت رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *