ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد فداکاری ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد فداکاری با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد فداکاری : شاید داستان ریز علی فداکار، علی لندی، یا داستان های رزمندگان بزرگ و یا آتش نشان های فداکار را شنیده باشید که برای نجات جان کسی ،جان خود را به خطر می اندازند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه باشید.

انشاء پیشنهادی : انشا در مورد طعم مهربانی انسان ها

انشا در مورد فداکاری

انشا در مورد فداکاری

مقدمه : فداکاری یک رفتار زیبای انسانی است که ناشی از روح بلند و ایمان قوی افراد است. چه بسیار انسانهایی که برای نجات جان دیگران، جان خود را فدا نموده اند که نشان از تقوی، ایمان و عشق به انسانیت است.

هر بار که فردی جان خودش را فدای دیگران می کند انگار انسانیت از نو متولد شده است و هیچ کس نمی تواند عظمت این کار شریف را درک کند. گاهی کسی شغل خود را به دیگری می دهد و زمانی هم با انجام یک کار درست و عالی مفهوم فداکاری را در جامعه زنده می کند.

بدنه : انسان موجودی متعالی است که روحش از  روح خدا دمیده شده است. خدایی که موجب آرامش است و منشا خیر و شادی، روحی که پر از مهر و مهربانی و عطوفت است. همین روح بلند گاهی در درون انسان ها غوغا می کند، برای نجات یک کودک گاهی تن به آب می زند و زمانی هم با تمام قوا از حرکت خودرویی جلوگیری می کند.

از بروز یک حادثه تلخ جلوگیری می کند و از سقوط فردی و یا بروز حادثه ای دردناک، گاهی خودش را به آتش می زند و دیگری را از دل آتش بیرون می کشد. رزمندگان ما در دوران جنگ از این رفتارهای انسان دوستانه داشته اند، گاهی ماسک خود را به دیگری می دادند و زمانی هم لباس و پوتین خود را به دیگری هدیه می کردند، غذای خود را، آب خود را، لباس گرم خود را، به دوستانشان می دادند تا انسانیت را برای همیشه ماندگار کنند.

در دفتر روزگار گاهی خاطراتی دیده و خوانده می شود که گاهی تن و روح انسان به لرزه می افتد از این همه مهربانی و عشق و نوع دوستی. خدایا در وجود این بندگانت چه عصاره ای نهاده ای که چنین برای دیگر مخلوقاتت بی قرارند. خدایا در وجود مادر چه نیرویی گذاشته ای که برای فرزندانش چنین بی تاب است. خدایا تو چه قدر مهربانی که روحت در زمین این همه غوغا می کند.

نتیجه گیری: انسانیت دینی است که در تمام مذاهب و ادیان دیده می شود. فداکاری شمه ای ناب از انسانیت است که افرادی که روح وتنی رها و خدایی دارند هرآنچه که در زندگی دارند، به دیگران تقدیم می دارند و از بذل و بخشش آنچه در توان دارند ترس و واهمه ایی ندارند. فداکاری موجب افزایش روحیه همکاری در سطح جامعه شده و همین روح فداکاری جامعه را متعالی ساخته و تربیت خوبی را نثار کودکانمان می کند.

انشاء درباره فداکاری

مقدمه : داستان فردی که برای نجات قطار از ریزش کوه، پیراهنش را آتش زد، شنیده اید، ماجرای پلیسی که تمام پولهایی را که یافته بود به صاحبش برگرداند و یا معلمی که خود را داخل آب اندخت تا کودکی را از آب بیرون بیاورد را شنیده اید. این ها جلوه هایی اندک از فداکاری های انسانهاست.

بدنه : علی لندی، محمد حسین فهمیده، این دو نوجوان ایرانی را خوب می شناسید که برای نجات جان هم وطن خویش تن به آتش دادند و خاکستر شدند. چه بسیار رزمندگانی که اسیر شدند و حرف نزدند تا جان همرزمانشان به خطر نیفتد.

رزمنده ایی که رمز عملیات را می دانست ولی دم نزد تا زبانش را بریدند. روزی که پدر و پسر اسیر شدند ولی پدر دم نزد و جان سپرد. خداوندا تو در روحت جه داری که روح توبا بندگانت چنین معجزه ای می کند. پدری که کلیه اش را به فرزند عطا می کند.

فردی که کلیه اش را می فروشد، ولی وقتی متوجه می شود که فردبیمار هزینه و پول کلیه را ندارد، از دریافت هزینه کلیه اش خود داری می کند. معلمی که خانه ی خود را برای درمان شاگرد بیمارش فروخت. اینها نمونه های بسیار عالی و جذاب از فداکاری انسان هاست تا ثابت شود که هنوز مهر و عشق و دلداگی وجود دارد.

اهدای خون به صورت رایگان برای بیمارنی که نیاز به خون دارند ، یکی از عالی ترین و بهترین رفتارهای خداپسندانه است که موجب سلامتی و شادی دیگران می گردد.

نتیجه گیری : بزرگترین فداکاری که من خوب به یاد دارم، داستان لیله المبیت است که در شبی که کفار قصد داشند حضرت محمد(ص) را در بسترش به قتل برسانند، علی (ع) آن شب را در بستر پیامبر خوابید تا کسی متوجه حرکت پیامبر نگردد و این شنان دهنده این است که در تعالیم دینی و اسلامی ما هم بر فداکاری تاکید شده است. هر جا که دیدید جانی در خطر است و یا راهی بسته است و یا متوجه شدید که کسی بیمار است به او سر بزنید و دلجویی کنید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره توصیف چهره مادر
و
انشا درمورد آسمان آبی و هوای پاک

✅ به پایان انشا درباره فداکاری رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.