ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درمورد آسمان آبی و هوای پاک ✍️ با مقدمه، بدنه و نتیجه

متن انشاء با موضوع آسمانی و پاک با زبان کودکانه

انشا درمورد آسمان آبی و طبیعت پاک : چه قدر بلندی و زیبا، این سقف بلند زیبا بر پایه چیست؟ این ستون افراشته و بی تکیه گاه، آبی بی کران و این عظمت بیش از حد، برای دریافت اطلاعات بیشتر با انشا ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا درباره گذر رودخانه

انشا درمورد آسمان آبی و هوای پاک

انشا در مورد آسمان آبی و ابری

مقدمه: پرواز بی انتهای پرندگان، ایستگاه بادبادکها، ابرهای سفید و مرتفع، این بی کرانه آبی رنگ، همه را که خوب نگاه می کنم پی به وجود خدایی بلند مرتبه می برم. راستی با تکیه بر چه چیزی چنین محکم و استوار ایستاده است. پرندگان اگر روزی حرف بزنند، انتهای مقصدشان را کجا می گویند؟ این آبی سرشار از عشق را چگونه طی می کنند؟ وسعت بالشان تا کجاست؟ این ابرهای معلق، این ستاره های سوسو زن و خورشید و ماه، این نعمت های بی کران را چه کسی خلق کرده است؟

بدنه: وسعت بی انتهای آبی را دوست می دارم. دوست دارم روزی مهمان ابرها شوم و در آنجا به زمین خوب نگاه کنم. دوست دارم در آن آبی بی انتها در حالی که پرواز می کنم خدا را عبادت کنم. وسعت این بام زیبای برافراشته را با جان و دلم حس کنم. ای همه مهربانی و زیبایی و ای همه شکوه و عظمت. روزی که تو نباشی، پرواز پرنده ای زیبا نخواهد بود.

ابری منظره نخواهد ساخت و زیبایی زمین هم به چشم نخواهد آمد. ای ستون هایت مرتفع و ای بام بلند ابهت. رگه های سفید و آبی ابرها را تو جلوه گر می کنی، باران و برف از سمت تو به سفره زمین نازل می شود.دانه های برف در پیکر آبی تو نمایش داده می شود. باران را تو نقش می زنی و راهی زمین می کنی، ای همه صفا و پاکی، کاش پرنده ای بودم و نام و نشانی از عاشقان داشتم و در این وسعت و پهنه آبی به دنبال آنها راهی می شدم.

چه رنگی داری، ترکیبی، ارتفاعی، ماه و ستارگان، ابرهای متفاوت و چه نقاشی و مهندسی که تو را چنین بی نقص آفریده است. خالقت را سپاس که تلفیق رنگ ها را در کلاس نقاشی آسمان می آموزد.

نتیجه گیری: خداوند در قران می فرماید که من این آسمان بزرگ را بی ستون افراشتم. برای چنین نعمت های بزرگ خدا را عبادت کنید و از او بخواهید که دلتان خدایی و آسمانی شود تا لایق بندگی شوید. روزی که توانستید پرواز کنید، از بالا به زمین و کوچک بودنش خوب دقت کنید و بعد از بازگشت برای انسانهای گمراه بگویید که دنیا چه قدر کوچک است.

انشاء با موضوع آسمان آبی پایه چهارم و یازدهم

مقدمه: تا کنون توانسته اید به طور کامل سرتان را بالا نگه دارید و آسمان را خوب نگاه کنید،انگار سخت و است و کمی ناممکن، چه قدر رنگ زیبایی داری، آبی بی انتها که هر روز پرندگان را به پرواز در حوالی خودت مهمان می کنی. برای سار و کبوتر و باز مهمانی و جشن پرواز فراهم می کنی و از آنان می خواهی که نقش خاطره بزنند. از روزی که تو را دیده ام رنگت آبی است و کم و زیاد نمی شود. گاهی در حوالی دریا به دریا می پیوندی، رنگ تو از دریاست یا رنگ دریا از تو.

بدنه: بال عقاب را به پرواز در بالاترین جای تو گره زده اند. چه قدر پاکی و زلال، چه قدر صافی و مبارک، رنگ سفید و آبی تو زلال و ناب است. پرندگان مهاجر را در حوالی تو دیده‌ام، این مرغان سفید بال به هوای تو می آیند. ای سقف بی انتهای هستی و ای همه شکوه و بلندی . تو را دوست دارم و هر روز به تو که نگاه می کنم خدا را کنارم حس می کنم. تو بی انتهایی، انگار درهای اجابت از سمت تو باز می شوند. سرم را به سمت بالا می گیرم و دعا می کنم. خدا را در تو می بینم و صدایش می کنم.

گنجشک های تنها را تو پناهی، کبوتران سفید بال را تو مجالی، ابرها را تو دلیل زنده ماندنی و عروس آسمان یا ستاره ونوس را تو جایگاهی، ناهید و کیوان و تیر را تو نگهبانی، ای ستون بی انتهای پر از مهر، روزی که با یک هواپیما در حوالی تو پرواز می کنم خواهی دید که چه قدر در هوایت بی تابم. خدای مهربانم تو را برای بی کس هایم همدم آفریده تا به تو خیره شوم و راز دل گویم.

بگویم به خدای من پیغامم را برسان که بنده ای در راه مانده ام. بگو که در آن بالا شاهد هستی که بندگانت با همدیگر چه می کنند. ای بی انتهای دوست داشتنی من تو را چون یک لیوان آب خنک در گرمای تابستان دوست دارم .کاش پر پرواز داشتم و می توانستم روزی با تو هم نشین و هم صحبت شوم.

نتیجه گیری: هر چیزی را که با چشم خود می بینیم دارای خالقی بی همتاست. از آبی بی کران تا زلال صاف دریا، آسمان این ستون بی انتهای بلند را ببین و بدان که باید برای رسیدن به هدفت نظرت بلند باشد. به آسمان آبی خوب دقت کن و هدفت را آنقدر بلند کن و تلاشت را زیاد تا بتوانی در آینده موفق شوی.

✅ به پایان انشا درباره آسمان آبی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد جنگل
انشا در مورد دریا
انشا در مورد فصل بهار
انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سه =