ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره جنگ ✍️ با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده در مورد جنگ با مقدمه و توصیفات زیبا

انشا درباره جنگ: خرابی خانه ها و سوختن درختان مرا زجر می دهد، نخل های سوخته و حرف های نگفته، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد دفاع مقدس

انشا درباره جنگ

انشا درباره جنگ

مقدمه: گاهی در تنش میان کشورها گفت و گو پاسخ خوبی نداده و کشوری که قدرت و سلاح بیشتری داشته به کشور ضعیف تر حمله می کند.

در جنگ بیشتر غیرنظامیان و خانواده‌ها و کودکان دچار ناراحتی و فشار روحی شده و به صورت ناجوانمردانه می میرند. آواره می شوند و در به در غربت، کاش حاکمان کشورها بدانند که جنگی ناخواسته شاید نسل جوامع و بشریت را تهدید کند.

بدنه: نام جنگ وجودم را به لرزه در می آورد، خانواده هایی که بی امان فقط جان بر می دارند و فرار می کنند، زنان بی کسی که زلف را فراموش می کنند و سلاح به دست می گیرند، پیرمردانی که خواب از سرشان می رود و ناله جدایی از فرزندان سر می دهند، درختان بید و افرا عزادار می شوند و هیچ پرنده ای آواز خوش سر نمی دهد.

مادران سیاه‌پوش و نوعروسان ماتم‌زده می شوند، مزارع می سوزند و گندم زار بی تاب می شود، سربازان دیگر معشوقه هایشان را نمی بینند و برایش نامه فراوان می نویسند و گاهی پس از مرگشان نامه را از جیبشان  در می آورند.

دیگر نغمه شادی در کوچه ها سروده نمی شود، مادری اسفند دود نمی کند و عروسی سرخاب نمی زند، مردی عاشق نمی شود و پدری درختی نمی کارد، کاش همه بدانند که جنگ وجود همه مردم را متلاشی کرده و افرادی که گرفتار جنگ شده اند، تا همیشه نمی خندند.

ای حاکمان جنگ افروز دست از جهالت بردارید و مردم را اسیر خواسته های غیر انسانی خود نکنید. هیچ کس ندیده که حاکمی در جنگ بمیرد. همیشه مردم عادی گرفتار می شوند و عزادار، جان و مال و افراد زیادی از دست می رود و کسی نمی داند که نتیجه چه خواهد شد.

نتیجه گیری: جنگ یک رویداد غیر منتظره است که شروعش با حاکمان است و پایانش دست دیگران، کودکانی که نگاهشان خسته می شود و جوانانی که عشق را از یاد می برند. تمام ثروت یک ملت از دست می‌رود و هیچ کس را توان مقاومت نیست.

ثروت های کشورها پایمال می شود و مردم فرصت زندگی را از دست می دهند. کاش کمی از زندگی دیگران و اهداف خودخواهانه دست برداریم و جهان را غرق در ناراحتی و عزا نکنیم.

از ثروت کشورهای دیگر چشم برداریم. گاهی می‌توان با مذاکره مشکلات و اختلافات را حل نمود. چه روزهایی که هیچ کس درمانی برایش ندارد. کاش جنگ را تمام کنیم و خوشی را برای همه ارزانی داریم.

انشا در مورد جنگ و صلح

مقدمه: جنگ یک بحران بزرگ است که گاهی چند کشور گرفتار آن می شوند، از نام جنگ خاطرات خوشی به یاد ندارم، جوانان فامیل رفتند و ازای شان یک پلاک بر جای ماند. مادری که رادیوی جیبی کوچکی را به کمرش بسته بود تا خبری از فرزندش دید یا برادری از درد هجران برادر با عشق و درد حرف می زد، من سایه جنگ را دیدم.

بدنه: روزی که پسر عمه را دیدم که جوان رعنایی شده است، چند وقت بعد دیدم پدرم با غم و ناراحتی وارد شد، از او پرسیدم که چرا غمگینی گفت: پسر عمه شهید شده است. اشک همه وجودم را گرفت و غمگین شدم.

آری آن جوان رعنا برای همیشه از دست رفت. این از دستاوردهای جنگ است. روزی که غواصان به اروند زدند و نیامدند. گلها پرپرشدند، درختان و نخل ها سربریده شدند، یاس ها اسیرشدند، از روزی که وطنم غرق در خاک و خون شد،من جنگ را دیدم، روزی که اروند بی پروا شد و کارون بی تاب ، من جنگ را  در نگاه کودک آواره دیده ام، جنگی پر از درد ونابرابری و تانک و توپ، شهدای دست بسته و بسته های بمب خوشه ای، من همه را دیده ام.

آری جنگ یک یورش ناگهانی و بی هدف است که تمام مردم از آن بیزار هستند و گریزی ندارند. در هر جنگی خرابی و ویرانه های فراوانی به بار می آید که خسارت های زیادی به همراه دارد و جنگی نابرابر که همه چیز را نابود کرد، جنگ زیر ساخت های وطنم را، آبادی آبادان را، زیبایی خرمشهر را نابود کرد، خاطرات خوش وطن را بر باد داد. جنگ یک دشمن آشکار است.

نتیجه گیری: کاش روزی که جنگ می شود، کودکانی نباشند، مادری نباشد، همسری نباشد، تا عزادار شود. تاریخ وطنم پر از حوادث تلخ است اما این بار جنگ بیش تر از همیشه درد دارد. ویرانی، خانه به دوشی، جانبازان و هزار درد بی درمان و مهم تر از همه خاکی که برای همیشه عقیم شد و محصولی نمی دهد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد جاهای دیدنی ایران و مکان های تاریخی آن
و
انشا درباره برگ ریزان پاییز

✅ به پایان انشا درباره جنگ رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.