ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد جاهای دیدنی ایران و مکان های تاریخی آن

متن انشاء با موضوع مکان های فوق العاده دیدنی و تاریخی کشور ایران با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد جاهای دیدنی ایران: ایران کشوری پهناور با قدمت و تاریخی چند هزار ساله است که دارای تمدن و فرهنگی عمیق و سرشار از ادب و حکمت و دانایی و گذشته ای درخشان است. برای مشاهده متن کامل در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد جنگل

انشا درمورد جاهای دیدنی ایران

انشا در مورد جاهای دیدنی ایران

مقدمه: ایران مهد تمدن و گهواره فرهنگ و دانش و سرشار از جاهای دیدنی است که در سراسر کشور به وفور دیده می شود. شهرهای قدیمی چون اصفهان، شیراز، قزوین، هرکدام دارای مراکز دیدنی متعددی هستند که هر کس می تواند بر حسب علاقه خویش از آن مکانها بازدید نماید. گردشگری یک صنعت نوپا است که دید و بازدید مردم می تواند به رشد و شکوفایی این صنعت کمک کند.

بدنه: هر شهر ایران دارای چندین مرکز دیدنی است، اصفهان یک شهر تاریخی است که جاهای دیدنی اش زبانزد است. میدان نقش جهان در مرکز شهر، مسجد بزرگ امام، منازه جنبان از جمله زیباترین جاهای دیدنی اصفهان است. چهل ستون با مناظر زیبا و چشم انداز آب زاینده رود از دیگر مکان هایی است که مسافران و جهان گردان به آنجا می روند. شهر شیراز هم دارای باغ حافظیه است که مقبره حافظ شیرازی شاعر بزرگ ایرانی در این باغ واقع شده است.

مزار سعدی شیرازی هم یکی از زیباترین مکان هایی است که مردم برای دیدنش می روند. حضرت شاه چراغ هم در شهر شیراز قرار دارد و مشتاقان زیارت برای دیدارش می روند. در شهر قزوین هم مراکز دیدنی زیادی از جمله آب انبارهای قدیمی، حمام قجر، چهل ستون در مرکز شهر یعنی در سبزه میدان، کاروانسرای قدیمی شهر، حسنیه زیبای امینی ها با معماری جذاب و هنرنمایی عالی در فرش این خانه ها، حکایت از فرهنگ غنی این سرزمین دارد.

تمام خاک و بوم این کشور جای دیدنی است. همین تهران بزرگ با داشتن کافه نادری و دربند و خیابان های سنتی و بازار بهترین شهر برای دید و بازدید است. کرمان شهری با قدمتی چند هزار ساله و تبریز از ان جذابتر و عظیم تر.

نتیجه گیری: ایران خاستگاه تمدن و یکی از زیباترین کشورهای جهان است که بهتر است از جاهای دیدنی آن به خوبی و سر فرصت و حوصله بازدید کنید. داشتن برنامه ریزی برای دیدار از جاهای دیدنی می تواند زندگی را برای شما لذت بخش کند. از عمر خویش لذت برده و به بهترین و سبزترین مکان ها سفر کنید تا دلتان شاد بماند.

انشاء درباره مکان های تاریخی ایران

مقدمه: ایران کشوری با اقوام مختلف و فرهنگی چند هزار ساله و تاریخی رنگارنگ در میان کشورهای جهان موقعیت خاصی دارد، تمدن ایران عظمتی دارد و آنچه که امروزه مردم انجام می دهند، چند هزار سال پیش هخامنشیان انجام می داده اند. مکانهای پر بازدیدی چون ۳۳ پل و چهل ستون و شهرهایی چون کاشان از مکان های دیدنی ایران است.

بدنه: از شمال تا جنوب و شرق و غرب ایران پر از جاهایی است که دل را می برد. جنگل های سبز و دالان های درختی شمال و رشته کو های البرز و در راس آنها قله بی بدیل دماوند، دریاچه های زری وار و اوان و خزر، ارومیه، کوه های آبی در و الوند و رامند و شهرهایی چون کاشان که در فصل گلاب گیری عطرش جهان را مست می کند.

شهر قم با سوهان خوش طعم و کرمان با زیره و هزار مکان دیگر، تمدن عظیم در شهر سوخته در سیستان و نخل های جذاب بندرعباس، سواحل نیلی و خوش بر و روی کیش و بندر چابهار و غار علی صدر در دل همدان و شهر سفال در ملایر و چشمه های آب گرم یله گنبد و آبگرم شهرستان آوج، شهر تاریخی ماسوله و جنگل قلعه رود خان با غذاهای محلی و بازار قدیمی زنجان و گنبد سلطانیه و در میان راه غار کتله خور از جمله مکان هایی است که می توان به آسانی از آنها بازدید کرد. باغ فین را از یاد نبرید، تخت جمشید که نشان دهنده عظمت و اعتبار و شکوه قدرت هخامنشیان در ۲۵۰۰ سال پیش است.

چغازنبیل خوزستان که معبدی از دوره ایلامی بوده و هنوز هم ارزش خود را حفظ کرده است. تخت سلیمان در آذربایجان غربی که بزرگترین مرکز آموزشی بوده و توسط بهرام گور ساخته شده است. کوه بیستون در کرمانشاه که نشانگر عشق عجیب خسرو و فرهاد به شیرین است. این کشور دارای بکرترین مکان های گردشگری و دیدنی است که بر شما دانش آموزان است که از خانواده های خود بخواهید که شما را به این مکان ها برده و از جوانی لذت ببرید.

نتیجه گیری: دلتان را شاد نگه دارید و سفر زیاد بروید. هر فصلی مکان های مخصوص خود را دارد، هرگاه خواستید به مکان های دیدنی بروید، استانهای گرم را در زمستان سفر کنید و استانهای خنک را در تابستان. از سفر خویش درس بیاموزید و یادداشت برداری کنید.

هر شهری دارای فرهنگ و اعتقادات و قوانین خاصی است، سعی کنید از هر شهری نکته ای بیاموزید. سفر بسیار باید تا پخته شود خامی، هر بار که می روید اندوخته های خویش را زیاد کرده و پند و اندرزش را در زندگی به کاربرید. و اینکه روزی همه ما عمرمان تمام می شود و فقط مهربانی بر جای می ماند.

✅ به پایان انشا درمورد جاهای دیدنی ایران رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا
انشا در مورد دریا و زیبایی هایش
انشا در مورد چرا باید از طبیعت مراقبت کنیم

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.