ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل گربه دستش به گوشت نمی رسه، میگه بو میده

داستان ضرب المثل گربه دستش به گوشت نمی رسه میگه پیف پیف بو میده

معنی ضرب المثل گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده : این حکایت درباره کسی است که خودش نمی تواند کاری را انجام دهد و به همین دلیل روی آن کار عیب و ایراد می گذارد. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل گشتم نبود نگرد نیست

معنی ضرب المثل گربه دستش به گوشت نمی رسه، میگه بو میده

معنی ضرب المثل گربه دستش به گوشت نمی رسه میگه بو میده

گربه در اینجا به آدمی که از چیزی در زندگی محروم شده تشبیه شده است که به علت نداشتن آن چیز، روی آن عیب می گذارد. به عبارتی دیگر کسی که در کار هایش موفق نشده دیگران را هم از انجام آن کار منع می کند. یا وقتی در کاری شکست می خورند نمی خواهند بقیه هم به آن چیز دست یابند و از عهده انجام آن کار بر آیند.

داستان گربه دستش به گوشت نمی رسه، میگه بو میده

روزی از روزها قصاب محل، گوشت تازه ای را در مغازه آویزان کرده بود. یک لحظه قصاب برای انجام کاری به مغازه ی کناری اش رفت. گربه‌ی محل هم که از دور تماشا می کرد و دهانش آب افتاده بود، آرام و هوشمندانه خود را به مغازه رساند ولی دستش به قلابی که گوشت از آن آویزان بود نرسید.

تخته ای را که قصاب روی آن گوشت را ساطوری می کرد زیر پایش گذاشت ولی تخته چرب بود و گربه به زمین افتاد. چند بار که این کار را امتحان کرد موفق نشد و بالاخره با دیدن قصاب پا به فرار گذاشت. گربه چون موفق نشده بود، برای این که آبرویش نرود و ضایع نشود، دستش را جلوی بینی‌اش گرفت و گفت : «پیف پیف این گوشت بو می دهد!»

از آنوقت به بعد هرگاه کسی که از انجام کاری ناتوان است و از آن بدگویی می کند این ضرب المثل را برایش را بکار می برند.

✅ در این بخش معنی ضرب المثل گربه دستش به گوشت نمی رسه، میگه بو میده را بررسی کردیم، شما می توانید از بخش دیدگاه نظرتان را در مورد این حکایت با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین بخوانید:
معنی ضرب المثل آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم
و
معنی ضرب المثل با گرگ دنبه میخوره با چوپان گریه می کنه

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    خیلی خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *