ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا ✳️ با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشاء کودکانه و ساده در مورد طبیعت شاد و زیبا و سرسبز با مقدمه و توصیفات زیبا

انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا: سرسبزی و شادابی جهان و موجودات آن به شادی و سرسبزی طبیعت وابسته است. هرچه روح طبیعت شاد و سرزنده باشد، جریان زندگی روانتر بوده و همه چیز رنگ شادی به خود می گیرد. در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد دریا و زیبایی هایش

انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا

انشا درباره طبیعت شاد و زیبا

مقدمه: سرسبزی درخت و شادی صنوبرها را دیده ای، گل های رنگی و هفت رنگ، بنفشه زار و مرتع و دامنه های پوشیده از گل های شقایق و یاس را دیده اید، نوای شاد آبشار، صدای فریاد قایق در دریا،نغمه هزار صوت انواع پرندگان، برف سفید و پرواز مرغان مهاجر، همه را خوب نگاه کن که اگر یکی نباشد، جای خالیش حس می شود. راز قو در پرواز، لانه پرندگان در بلندترین جای درخت و هزاران منظره زیبا، شن ساحل، درخت کوتاه قد کویر، دالان سبز درختان، هرکدام نشان از آفریدگاری دانا و توانا دارد.

بدنه : اگر جنگل شاد نباشد، درخت خشک و زرد شود، باد بی هوا بوزد، رود طغیان کند، دریا طوفانی شود، دیگر طبیعت هم جذاب نیست. طبیعت در صورتی شاد و جذاب است که هریک از رویدادها به موقع و در فصل خویش روی دهند. باید از طبیعت خوب مراقبت کنید تا بتوانید استفاده لازم را ببرید. آفات را دور کنید و از بروز حوادثی مانند خشکسالی جلوگیری شود تا روحش تازه و شاداب باقی بماند. هرس درختانی که نیاز به مراقبت دارند، آبیاری مناسب و مهم تر از همه مراقب از خاک می تواند به شادی طبیعت کمک کند.

از آلوده کردن رود ها و آبشارها جلوگیری شود تا تمام درختان به موقع آب داشته باشند. باید از طبیعت مانند روح انسان پرستاری شود تا شاداب و پویا باشد. گل ها را بی هوا پرپر نکنیم. موجودات را آزار ندهیم و اجازه دهیم طبیعت طبق روش و شیوه طبیعی خویش پیش رود. این کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم. ابرها را از خودمان بدانیم تا به دامنه ها غریبی نکنند .ستاره ها از شب دور نکنیم تا شب هم از حضور ستاره ها لذت ببرد. گیاهان ریز و سبز و چمن را زیر پا له نکنیم، اندک اندک مراقبت من و تو معجزه خواهد کرد.

نتیجه گیری: از خودت و روحت چگونه مراقبت می کنی، از پدر و مادر و فرزندت، از اموالت، به مان روش از کوه و کمر و جنگل مراقبت کن. اگر می خواهی فرزندانت در آینده طعم خوش شادی و لذت را بچشند امروز از طبیعت و شادی هایش مراقبت کن. بال پروانه ها را نچین و از گذر قاصدک ها لذت ببر و به شادی آنها بیافزای تا دنیا شاد شود.

متن انشاء با موضوع طبیعت شاد و سرسبز

مقدمه : درختی را می بینم که روی تنه اش یادگاری نوشته اند، رودی که گل آلود است، مرتعی که خراب شده تا خانه ای ساخته شود. ساحلی آلوده با پلاستیک که هزار سال طول می کشد که تجزیه شود، درختان بی پناهی که بر اثر تبر نادانی یکی یکی ساقط می شوند، پرندگانی که از وطن خویش به زور جا به جا می شوند تا جیبی پر شود، جزیره ای که پر از جهالت مردم می شود، به هر کدام خوب نگاه می کنم ردپای انسان را می بینم که شادی طبیعت را تهدید می کند.

بدنه : سبد گلت را کمتر پر کن، بگذار بهار از رقص گلها لذت ببرد، سبزه سیزده را در خانه بهار رها مکن، کوه را بی خداحافظی ترک مکن، زباله هایت را جا مگذار، دستت را که به آب می زنی، گل آلودش مکن، از ریختن زباله هایی که خاک را آلوده می کنند، خود داری کنید. روح سبز درخت را در خاطرت مجسم کن. نرگس و ریحان و سپر غم را در حوالی خانه مهمان کن. بلبل را به شاخسار بخوان، لانه های پرندگان را برایشان مراقبت کن تا برگردند، از بودنشان درخت را و همسایگان را خبر کن.

سنگ را از دست کودکان بگیر، آدامس جویده را در طبیعت رها مکن که بیچاره گنجشکی اسیرش می شود. از چشمه تا دریا راه طولانی است، زحمت رود را با سنگ زیاد مکن تا به مقصد برسد نفسش بریده شده و به گل می نشیند. از بریدن نونهالانی که تازه سرسبز شده اند خود داری کن. برف را قدر بدان و بر سپیدیش صدقه بده تا روزی در بهار مهمان سبزیش شوی. صنوبر و بید را به حال خودشان بگذار و از خنکای سایه اش لذت ببر.

نتیجه گیری: اگر عشق را به زنجیر کنی از دستت می رود. طبیعت را اسیر خواسته های خود مکن. با او همراه شو از داشته هایش مراقبت کن. آب را گل مکن، رود را تنها رها مکن، درخت را زخمی، باد را سرگردان، چشمه را منتظر ، دنیا را خسته مگردان تا روزی همه فرزندانت هم از طبیعت لذت ببرند.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد چرا باید از طبیعت مراقبت کنیم
و
انشا در مورد فصل بهار

✅ به پایان انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *