ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد روز دختر و ولادت حضرت معصومه ❤️

متن انشای زیبا در مورد روز دختر و ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد ولادت حضرت معصومه و روز دختر: قم بی وجود حضرت معصومه بی شور است و هر خانه بی حضور فرزند دختر بی نور، برای مشاهده متن انشاء با موضوع روز دختر در ادامه با ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: متن تبریک روز دختر

انشا در مورد روز دختر

انشا در مورد روز دختر کوتاه

مقدمه: حضرت معصومه سلام الله علیها، خواهر امام رضا علیه السلام است که به دنبال امام رضا (ع) به ایران آمده ولی در حوالی قم بیمار شده و مهمان جاویدان این شهر شده است. این بانوی جوان در تاریخ اول ذی القعده متولد شده است. این دوشیزه کم سن و سال مورد احترام خاص شیعیان بوده و روز تولد این گل یاس به نام روز دختر نام گذاری شده است. فرزند دختر نعمت خاص خداوند است که اگر به هر خانه ای داده شود، برکتش زیاد شده و همواره پر روزی خواهد بود.

بدنه: دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای دختران و بانوان اسلامی داده است. زن و دوشیزگان مانند در و صدفی هستند که باید از آنان مراقبت شود. دختران گل باغ منزل هستند و چراغ خانه. پیامبر اسلام (ص) آنقدر فاطمه نازنین را دوست می داشت که او را ام ابیها (یعنی مادر پدر) نام نهاده بود. دختر در خانه موجب رحمت است و وفور نعمت از وجود پر بهای دختر است.

گل خوشبوی خانه را خوب مراقبت کنید و از آزردن و رنجاندش پرهیز کنید. او را چون یک صدف در گوهر عشق نگاه دارید و از وجود نازنینش خدا را بیابید. در خانه ای که فرزند ارشد دختر باشد، خدا هر صبح باران رحمت و عشق را بر در آن خانه ارزانی می دارد. قدر بدانید و بر آنان سخت مگیرید که خداوند از شما رنجیده می شود. نام نیکو برایش انتخاب کنید و با صدای رسا صدایش کنید. فاطمه و معصومه و زهرا، اسامی نیکو و شایسته هستند که بهتر دختران خود را به این نام ها مزین کنید. برایش هدیه ای ارزنده تهیه کنید و در ازدواجش دقت کنید. او چون گلی است با او مانند گل رفتار کنید. گل طاقت بی وفایی و تندی ندارد.

نتیجه گیری: روز تولد حضرت معصومه سلام الله علیها را روز دختر نام نهاده اند. این دوشیزه از بانوان پاک و شایسته اسلام است. بر ما واجب است که فرزندان دختر خویش را ارج نهاده و چون نعمتی بزرگ پاس بداریم. وجود نازنین شان در حوالی ما موجب نزول رحمت فراوان است و عشق به این حسنه الهی موجب بخشش و عفو الهی شده و محیط منزل مهربانتر و بهتر از همیشه خواهد شد.

طبق طبق گل نثار دختران معصوم و پاک سرزمینم که از تبار پاکی و مهر و خورشید هستند. بر همه دختران جوان شادباش می گویم که تولد یک فرشته آسمانی مزین به نام روز دختر شده است. شاد باشید و مانا ای دختران وطنم.

انشاء در مورد روز دختر با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

مقدمه: خانه بی دختر بی صدا و ساکت است و بوی سردی می دهد. گلدانی رشد نکرده و عروسکی هم در آن خانه خود نمایی نمی کند. کسی جای ساعت پدر را نمی داند و مادر هم طاقتش طاق می شود. هر صبح کتری خانه به سختی به جوش می آید و سفره هم روی خوشی به هیچ کس نشان نمی دهد.

اما اگر دختری در خانه ایی نرم نرم راه رود، خانه روشن است و شمعدانی ها سرخ و پر بو هستند. شیشه ها براق است و پدر هم هر صبح با عشق نان و سنگک سر سفره می آورد. دلش دریاست دختر و برای همه مادر است.

بدنه: دیده اید دختران و بانوان زودتر پیر می شوند آنها برای برادر و همسرشان یک تکیه گاه هستند، حتی مادر مادرشان هم می شوند. با وجودشان گلها شادند و همه چیز مرتب است و با روحیه خدا می داند که چه موجود نازنینی خلق کرده که ان را وفور نعمت می داند. دختر در کنار پدر، حوالی مادر، همراه برادر در تمام صحنه های یک زندگی خانوادگی رخ می نمایاند. این فرشته بی بدیل، این نور بی همتا، این گیسو کمند پر عشق، این قصه ساز زندگی، این روح پر آرامش، این دریای محبت، این معدن سخاوت، نامش دختر است و موجب غرور پدر، آرامش همسر و راه تعالی جامعه.

هرکس این حسنه الهی را قدر دانست، چتر خوشبختی خواهد داشت و راه به سعادت خواهد یافت. گلی پر از عطر خوش عشق و مهتابی بی همتا که تا انتهای مسیر یک زندگی در حوالی پدر و مادرش خواهد بود. نامش موجب آرامش است و وجودش سبب التیام درد. هر جا درد زندگی نفست برید، سری به خواهر و دخترت بزن تا آرام شوی. زنده باشند همه دختران پر ناز وطنم.

نتیجه گیری: حضرت معصومه در هوای برادر از خانه و کاشانه برید تا راز خواهر بودن برای همه واضح شود. خواهر و دختر برای همه یاورند و تکیه گاه. حضرت زینب سلام الله علیها در ظهر عاشورا کنار برادرش ایستاد و پیام برادر را به جهانیان ریاند. هرجا دختر باشد بساط شادی ، اعتماد و زندگی روبه راه است. همه دختران وطنم بی ادعا و از تبار نجابتند. هرجا که دختر باشد، مهر و دوستی کنار می کشد. زنده باشید.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد روز معلم
و
انشا در مورد روز قدس

✅ به پایان انشا در مورد روز دختر و ولادت حضرت معصومه رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

یک دیدگاه

  1. ستایش گفت:

    سلام و درود برشما
    روز دختر بر تمامی دهتران سرزمین ایران مبارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.