ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد روز قدس و همدلی با کودکان فلسطینی

متن انشاء با موضوع روز قدس و فلسطین با متن کودکانه و ادبی برای مدرسه

انشا در مورد روز قدس کلاس چهارم : بیت المقدس شهری زیبا با تاریخی قوی و قدمتی چند هزار ساله و قبله اول مسلمانان جهان است که توسط اسرائیل، حکومت اشغالگر و خود خوانده غصب شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد آزاد سازی خرمشهر

انشا در مورد روز قدس و همدلی با کودکان فلسطینی

انشاء در مورد روز جهانی قدس

مقدمه : مسجد بیت المقدس که مدفن چندین پیامبر در آن واقع شده است در تاریخی پرفراز و نشیب به دست غاصبان صهیونیستی اشغال شده و تمام سنگ فرش این مسجد الهی به خون مردم مظلوم فلسطین آغشته است. این کشور اسیر خواسته های استعمارگران و ثروت اعراب شده و هر روز تعدادی از جوانانش به شهادت می رسند. مردم بی پناه و کودکان بی سرپناه زیر چکمه های آهنین مانده اند و نیاز به حمایت مسلمانان جهان دارند.

بدنه : هیچ مسلمانی نمی تواند نسبت به سرنوشت مسلمان دیگر بی تفاوت باشد، امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ برای حمایت از مردم ستم کش و زجر دیده فلسطین، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نام گذاری کردند تا در ان روز مردم هرچه فریاد دارند بر سر ظالمان و نامردان بزنند.

از آن روز به بعد هر سال در جمعه پایانی ماه رمضان مسلمانان جهان به این وظیفه شرعی خویش عمل کرده و در راه پیمایی روز قدس شرکت می کنند. شهید مرتضی مطهری استاد و معلم و فیلسوف معاصر در یکی از سخنرانی‌هایشان فرموده بودند، اگر هریک از مسلمانان جهان فقط یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزند، اسرائیل غرق خواهد شد.

روز جهانی قدس روز همبستگی و هم نوایی با مردم مبارز و بی پناه فلسطین است تا حاکمان ظالم جهان بدانند که فلسطین تنها نیست و اگر روزی حکم جهاد از سوی رهبر مسلمانان داده شود، ظرف ۲۴ ساعت تمام چکمه پوشان کافر نابود خواهند شد. اسرائیل و حامیانشان بدانند اگر تمام شهرهای یهودی نشین هم ساخته شود، شبی قهر مسلمانی، آرزوهای شیشه ای و پوشالی شما را بر باد خواهد داد.

نتیجه گیری: تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند، آدمی. اگر می بینی کودکی با سنگ از قدس محافظت می کند، یا جوانی نماز شهادت در مسجد الاقصی می خواند، اگر مادری با پیکر جوان شهیدش عهد می بندد، بدان که بر مسئولیت تو هم افزوده می شود تا هر چه در توان داری انجام دهی. از راه پیمایی روز قدس تا حمایت مسئولان کشورمان در سازمان ملل و عدم پذیرش استقلال اسرائیل، باشد که روزی قدس به آغوش مسلمانان بازگردد.

انشا با موضوع روز قدس و کودکان مظلوم فلسطینی

مقدمه : خداوند در قرآن کریم وعده کرده که بیت المقدس روزی برای همیشه آزاد و رها خواهد بود و روز قدس مقدمه ای بر این رویداد مبارک است. روزی که جنگ های اسرائیل و مردم فلسطین بالا گرفت و همه دنیا مثل همیشه تکیه گاه ظالمان گردید، چه کسی می دانست مردی غیر عرب بیرق دفاع از این مردم ستم کش را به دست گرفته و برای رهایی بیت المقدس مظلوم قدم پیش بگذارد.

ما از تبار باران و از نسل پیامبران پاکی هستیم که خانه ابدی شان خاک مقدس بیت المقدس است و برای رهایی این خاک پاک، یک لحظه بیکار نمی نشینیم. با اشاره ما حیفا و کاخ بی تکیه گاه صهیونیست بر باد خواهد رفت و ندای زنده باد فلسطین طنین انداز خواهد شد.

بدنه : روزی که یاسر عرفات و اعراب و اسرائیل پیمان صلح و سازش امضا می کردند، خون مردم مسلمان جهان به جوش آمد و جوششش کار دست رابین و شارون و نتانیاهو داد، دیگر هیچ فریادی در گلو نماند و هرچه فریاد بود با دهان روزه از حلقوم مردم بیرون جهید. خمینی بزرگ با نطقی آتشین هرچه فریاد داشت بر سر اسرائیل و حامیانش زد و برای مردم جهان یادگاری نیک برجای گذاشت.

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به جهت خونخواهی جوانان دربند در زندانهای رژیم صهیونیستی و دفاع از آب و خاک مردم بی پناه، هرچه خشم و غضب داریم بر سر ظالمان می ریزیم تا کاخ زور و ستمشان فرو ریزد. در این روز همه مردم آزاده جهان برای حمایت از مردم فلسطین به خیابانها ریخته و شعار القدس لنا سر می دهند.

در هر نقطه جهان فریاد مرگ بر اسرائیل طنین انداز شده و خاک مقدس قدس تازه شده و زیتون و انجیرش بار خواهد داد. خوشه های ناب زیتون، درختان بی شمار پرتقال دوباره با شعر زیبای محمد درویش شاعر عرب خواهند رقصید.

نتیجه گیری : خداوند وعده کرده روزی زمین از هرچه ناپاکی است، پاک شده و هرچه ظالم هست از میان برداشته می شود، می رسد روزی که بیرق آزادی برفراز قدس شریف به اهتزاز درآمده و مردم مسلمان جهان روز آزادی قدس شریف را جشن می گیرند. بر ما واجب است که در این روز مبارک در کنار مردم فلسطین فریاد آزادی سر دهیم.

همچنین بخوانید:
متن روز قدس
انشا در مورد راستگویی

انشا در مورد دفاع مقدس

✅ به پایان انشا در مورد روز قدس رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *