ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل ترشی نخوری یه چیزی میشی

بازآفرینی و مفهوم حکایت ترشی نخوری یه چیزی میشی با توضیح کامل

ترشی از جمله موادی است که تقریباً بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. با توجه به بیانات محققان و طب سنتی ترشی سبب بی حالی و کسل بودن افراد می‌شود. ضرب‌المثل ترشی نخوری یه چیزی میشی از جمله حکایت های پرکاربردی است که معمولاً از آن برای مورد تمسخر قراردادن فردی استفاده می‌کنند.

برای مثال افراد زمانی که قصد دارند فردی را در بین سایر افراد خراب کنند از این ضرب‌المثل استفاده می‌کنند. برای مشاهده مفهوم کامل، داستان و ریشه حکایت در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل خلایق هرچه لایق

معنی ضرب المثل ترشی نخوری یه چیزی میشی

مفهوم حکایت ترشی نخوری یه چیزی میشی

این ضرب‌المثل برای افرادی به کار می‌رود که علمی را یاد گرفته‌اند ولی متأسفانه از چگونگی استفاده از آن اطلاعی ندارند که در صورت استفاده از این علم افراد برای مسخره کردن او از ضرب‌المثل ترشی نخوری یه چیزی میشی استفاده می‌کنند. این ضرب‌المثل به معنای این است که افراد راجع به فکری که در مورد فرد موردنظر می‌کردند در اشتباه بوده‌اند و فرد توانایی و مهارت کافی برای انجام آن کار را داشته است.

ترشی نخوری یه چیزی میشی به انگلیسی
Perhaps there’s hope for you after all

ریشه و تاریخچه ضرب المثل

ترشی یکی از مواد خوراکی است که در صورت میل کردن سبب سستی و کسالت خواهد شد. این ضرب‌المثل طبی است و بیشتر در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. داستان آن از این قرار است که روزی روزگاری در زمان‌های قدیم فردی در روستایی زندگی می‌کرد که به علت داشتن خانواده و دوستانی نادرست سواد کمی داشت.

روزی این فرد تصمیم می‌گیرد تا حرفه‌ای را در روستای خود راه انداخته و کار کند. مردم این روستا از این موضوع آگاه شدند و با خود گفتند مگر ممکن است فردی که سواد زیادی ندارد، بتواند کاری انجام دهد؟ فرد صحبت‌های مردم را شنید و با خود گفت باید برای اینکه خودم را به این مردم ثابت کنم، باید کاری انجام دهم.

روز و شب فکر کرد و با خود گفت که برخی از موضوعات تعمیرکاری را بلد هستم ولی فقط از برخی اطلاعی ندارم و تا اینکه با خود تصمیم گرفت تا برای یاد گرفتن تمامی موضوعات و مطالب تعمیرکاری با شاگردی در تعمیرگاهی نحوه انجام و چگونگی کار را به طور کامل فرا بگیرد.

سپس بعد از گذشت چندین سال فرد قادر شد تا در روستای خود یک مغازه تعمیرکاری باز می‌کند و افراد روستا با دیدن این صحنه از گفته‌های خود پشیمان شده و به پیش او می‌آیند. آن‌ها از او عذرخواهی می‌کنند و به او می‌گویند ترشی نخوری یه چیزی میشی. یعنی اینکه اگر کمی تلاش و پشتکار داشته باشی، خواهی توانست تا خود را به درجه و مقامات بالا رسانده و سر زبان مردم بیندازی.

انشا با موضوع ترشی نخوری یه چیزی میشی

مقدمه: افرادی که نمی‌خواهند توانایی خود را نشان دهند یا حتی از چگونگی آن آگاهی ندارند، باید بدانند که برای موفق شدن می‌توانند از طریق تلاش و اراده‌ای قوی به اهداف خود برسند.

بدنه: زندگی هر فردی پر از موقعیت‌های خوب و بدی است که باید قادر باشید از موقعیت‌های خوب به نحو احسنت استفاده کنید. این کار سبب موفقیت و پیشرفت شما خواهد شد و خواهید توانست آینده خوبی را برای خود رقم بزنید.

نتیجه: برای اینکه بتوانید قدرت و توانایی خود را به مردم نشان دهید، باید تلاش کنید. در این صورت است که خواهید توانست باور غلط آن‌ها را راجع به خود تغییر دهید و سبب موفقیت خود شوید.

همچنین بخوانید:
معنی ضرب المثل هرکه بامش بیش برفش بیشتر
و
معنی ضرب المثل عاقل نکند تکیه به دیوار شکسته

☑️ در این نوشته معنی ضرب المثل ترشی نخوری یه چیزی میشی را مرور کردیم، اگر شما نیز دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *