ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد جنگل ☑️ با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشاء کودکانه و ساده در مورد جنگل سرسبز و زیبا با مقدمه و توصیفات دقیق و خاص

انشا در مورد جنگل : انبوه سبز درختان، نم دلچسب و درختان بی غرور، شاخه هایی که چه قدر به آفتاب و  خدا نزدیک هستند، اینجا روح زندگی جاریست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا

انشا در مورد جنگل

انشا درباره جنگل

مقدمه : درخت روح زندگی و موجب نشاط دنیاست. او که در حوالی شما باشد، نفس کشیدن چندان سخت نیست، این موجود بی انتها قد علم کرده تا من و تو راحت نفس بکشیم.

انبوه سبز چنگل را که نگاه می کنی، می بینی که چه قدر خوب و آرام در کنار هم خوب و خوشند. درختانی از جوان و پیر وبا قدمتی و اصله ای متفاوت. روح سبز درختان در همه جای جنگل جاریست، جانورانی که هریک زیست و زندگی خاص خود را دارند، هر موجود جنگل هم روش زندگی خود را دارد.

این چرخه به دست خداست و هیج کس توان تغییر آن را ندارد. وجود جنگل برای طبیعت لازم و ضروری است تا زندگی جریان داشته باشد.

بدنه : خاک نم دار و ترد، بوی خوش سبزه، آواز پرندگان فراز درختان ، بکر بودن و نوعی ترس از حضور در آنجا، دل را می برد، درختانی با برگهای مختلف و پر از شادی و شادابی، قدم زذن در جنگل را مطلوب می کند. شاخه هایی که برای چیدن ستاره های دعا به خدا نزدیک هستند، شاخه هایی قدیمی را دوست دارم که خاطرات زیادی دارند و برایم لذت بخش هستند.

تنه درختان را که نگاه می کنم می فهمم هریک چه قدر عمر داشته اند و چه قدر برای ما انسانها هوای تازه داده اند. چه قدر لحظات ناب و خوش را برای ما ساخته اند. چه عاشقانی که روی چمن راه و خاک ترد جنگل قدم زدند و به هم نرسیدند و فقط با خود خاطره بردند.

درختان را خوب نگاه کن، سبز و استوار، جاوید و سرسبز، شاد و پر از همهمه حضور سبز در حوالی خدا، از دور که نگاه می کنی،انگار خدا از روبه رو در حال نزدیک شدن است و آرام آرام تو را در آغوش می گیرد. ابهت جنگل تو را نترساند ولی خوب بدان که با همه شادابی که دارد، اگر روزی نباشد تو و همه ساکنان خاک نخواهید بود.

نتیجه گیری : مراقبت از جنگل به عنوان منابع طبیعی از وظیفه اصلی هر فرد است. اگر در نگه داری جنگل کوشا نباشیم، روزی باید از سوختن همه طبیعت رخت زندگی بربندیم.

روزی که دود سیاه ناچاری همه جارا پر کرده و اکسیژن و هوا هم کم خواهد شد. گونه های حانوری تمام شده و آفت همه جای دنیا را فرا می گیرد، از دست موجودات موذی در امان نیستیم و باید از این کره خاکی برویم.

انشا در مورد جنگل سرسبز

مقدمه : جنگل در ردیف منابع طبیعی ارزشمند است که باید به خوبی از آن مراقبت شود، قطع هر درخت موجب فرسایش خاک شده و باد با جا به جا کردن خاک به مراتع آسیب می زند.

روح جذاب جنگل با وجود درختان شاد و پر از انرزی است. هر بار که به جنگل رفتیم انگار مدتها روح شادی و سرسبزی در ما جاری بود. هر شاخه که سبز است راهی طولانی طی کرده است تا بتواند ما را زنده نگه بدارد.

بدنه : درختان سر به فلک کشیده را خوب نگاه کنید، شاخه هایی که در هم تنیده شده اند، تنه هایی اخمو و درد کشیده از جور تبر،  درختان پر دردی که فراوان تازیانه باد خورده اند، سبزه هایی که لگد مال خواسته های انسان هستند، خاک پر ثمر تو، هوهوی منظم باد، صدای خوش پرندگان ناشناس، انبوه شاخه های خمیده و در هم تنیده ، سکوت شبانه این سبز بی انتها، ناله های خشک درختان فرسوده، صدای تبر و جای پای انسان، همه را خوب دقت کن.

دستی و قدرتی بالای همه قدرت ها در حوالی جنگل ایستاده است. روحی بلند  که از خدا نشات می گیرد. ای همه هستی و شادی و سرسبزی وعشق ، من زندگی را ، نفس را، هوا را ،ثاینه را، به تو مدیونم ای همه خوبی. قدم قدم تو را خوب نگاه می کنم و خدا را می شناسم .

اگر تو نباشی زمین بی کس خواهد شد. اگر تو نباشی خورشید میل تابیدن ندارد. روح سبزت کم کم به گل خواهد نشست و شادی از زمین رخت خواهد بست. من در حوالی تو می مانم و آب را به مهمانی تو می آورم و خورشید را به رقص نور در حوالی خانه تو.

تو شاد باش و برای خودت و مردم زمین هر روز نغمه شادی بخوان تا همه عاشق زندگی کنند. برایشان شادی را کوک کن و در ساعت ذهنشان بریز. من از تو چون کودکم مراقبت می کنم تا خودم و دنیایم شاد باشیم ای همه حضور وعشق و شادی.

نتیجه گیری : انسان و تمام موجودات روی زمین برای زندگی به شادی و سرسبزی نیاز دارند، اگر درخت تبر بخورد، برگ هایش ریخته شود، تنه درخت محل جولان نامردان شود، اگر سبزه ها نامردانه پایمال شوند و اگر روزی عروس زیبای جنگل لباس عزا  و سیاه بپوشد، من و تو هم باید منتظر رفتن از این کره خاکی باشیم. مراقبت از جنگل، مراقبت از خویش است.

انشاء پیشنهادی :
انشا در مورد پلیس
و
انشا در مورد روز دختر

✅ به پایان انشا در مورد جنگل رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

یک دیدگاه

  1. سام گفت:

    انشا عالی خیلی خوبه من خیلی ازش استفاده کردم خیلی ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.