ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد جان بخشیدن به اشیا ⭕️ متن های ادبی و طنز

انشاء با موضوع جانبخشی به اشیاء با متن ها ادبی و طنز زیبا

انشا در مورد جان بخشیدن به اشیا: چه بسیار سخنانی که با گویش ساده و روبه رو نمی توان بر زبان جاری کرد. سخنانی نکته دار که فقط از طریق نوشتن و بیان کردن از زبان اشیا ممکن است. بدین منظور در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا درباره گل های باغچه

انشا در مورد جان بخشیدن به اشیا

انشا جان بخشیدن به اشیا کوتاه و طنز

مقدمه: جان بخشیدن در ادبیات یک هنر است که به زیبایی نوشته کمک می کند. هربار که دلم می گیرد با کسی هم صحبت می شوم ولی بعضی سخنان را به انسانها نمی توانم بزنم، سخنانی که هم درد دارند و هم نکته، اگر به انسانها بگویم، تاوان سنگینی دارد و شاید از زبان اشیا رساتر باشد.

از زبان خودکار، خورشید، خیابان، خودرو، مدرسه، درخت و گل، همه موجوداتی که در کنارم هستند، می توانند هم صحبت من شوند و من بتوانم با ایشان درد دل کنم.

بدنه: با گل حرف می زنم و از عطر خودش می گویم. با خودکار حرف می زنم و می گویم که حرف دلم را بنویسد، درخت را خطاب قرار می دهم. آسمان را به چالش می کشم تا هم سخنم شود.با کمک این اشیا و موجودات من بهترین و زیباترین نوشته ها را برای دلم می نویسم. از زبان آنها با خودم و مردم درد دل می کنم. چه قدر اشیا بهتر از انسان درکم می کنند.

دلتنگی مرا به مسخره نمی گیرند، بازیچه دستشان نمی کنند. حرف هایم را دروغ فرض نمی کنند. از زبان اشیا که حرف می زنم و به آنها جان می دهم،کمتر اذیتم می کنند. از آینده می خواهم که با مردم حرف بزند تا بدانند چه در پیش روی دارند، با گل و گیاه و پرنده و دریا و جنگل، با همه هم سخن می شوم و از روح خودم در آنها می دمم. گاهی دردها و بلاهایی که انسانها بر سرشان می آورند را می نویسم و زمانی هم از شادی و خوشحالی که به مردم می دهند.

حرف های خوبی دارند این اشیا، بی حقه و کلک و راحت حرف می زنند و از کسی هم ترسی ندارند. قضاوت هم نمی کنند. روزی که با اشیا حرف می زنم و به آنها روح می بخشم، کمتر با بقیه درگیر می شوم، در نوشته های من خوب جا پیدا کرده اند، مرا خوب درک می کنند و حالم را خراب نمی کنند.

نتیجه گیری: ادبیات یعنی هنرمندی، اگر به هر روش و شیوه ای بتوانید نوشته های خود را جذاب و جالب کنید، خوانندگان بیشتری خواهید داشت . جان بخشیدن به اشیا یعنی رفتار و اعمال انسانها را به آنها نسبت دهیم از آنان یک موجود زنده بسازیم. از نوشتن و صحبت کردن با اشیا نترسید، برایشان بنویسید تا حالتان خوب شود.

موضوع انشا در مورد جان بخشیدن به اشیا

مقدمه: اگر روزی دیدی کسی حرفت را نمی شنود و یا از نوشته های تو لذت نمی برد، روش های جدید را امتحان کن، با اشیای جدید، ستاره، سبزه، دریا، آب حرف بزن و برای خودت آرامش به ارمغان بیاور. زیباترین نوشته ها را برای اشیا بنویس و به دیگران عرضه کن تا نتوانند تو را مسخره کنند. از دریا و عظمتش با خودش حرف بزن، با آسمان زیبا هم صحبت شو، ستاره ها را به مهمانی دلت دعوت کن.

بدنه: مهمانی گلها را در تالار اقاقی برپا کن و به رقصشان بخند. با هزار و یک روش نوشته هایت را عطر عشق بده. روح خدا را که در تو جاری است به دنیا ببخش، ای همه عظمت. از زمین و زمان برای بهتر شدن فهم و درک مطلبت استفاده کن. کوه و جنگل و حتی سنگ را با نوشته هایت روح بده. از آنان بخواه که ناگفته ها را برایت بگویند و تو بنویسی؟

سنگ و شن و ساحل را در یک شب مهتابی در کنار قایق آرزوها مهمان کن. از دادن روح به دیگران چیزی از تو کم نمی شود و تو راحت می توانی زبان آنها شوی، جانت را درجان اشیا گره بزن و از عشق بخواه میانداری کند و تو همچنان روح نوشته هایت از او باشد.

تاریخ را، ادبیات را، فرهنگ را هم به کمک بگیر و بنویس و بخوان و روح نوشته هایت را تا اوج پرواز بده ای معدن کمال و دانایی. با گلدان و خاک و همه موجودات هم سخن شو و دردت را بنویس و بگو و از زبان آنها همه را متحیر کن.جانی تازه به ادبیات بده و شعله نوشتن را بی انتها کن. جانت را پر رونق کن و در همه عالم بدم تا تعظیم کاینات را در مقابل خواسته هایت ببینی.

نتیجه گیری: اهل ادب و شعر برای زیباتر کردن نوشته های خودشان از هر صنعت و آرایه ای استفاده می کنند که یکی از این روشها جان بخشیدن به اشیا است. یعنی به کمک روح و هنر خودت از زبان تمامی اشیا سخن نغز بگویی و خواننده را مشتاق به خواندن کن. این نوع آرایه در میان نوشته ها تمام شاعران به وفور دیده می شود.

✅ به پایان انشا درباره جان بخشیدن به اشیا رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد جنگل
و
انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *