ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد دفاع مقدس ۱۰ خط + 2 انشاء متفاوت درباره جنگ

انشاء درباره دفاع مقدس و جنگ تحمیلی بین ایران و عراق به همراه مقدمه و متن بدنه و نتیجه کامل

انشا در مورد دفاع مقدس : شاید صحبت کردن از دوران جنگ برای نسل امروز و بازگو کردن تمام حوادثی که افتاده است یکم سخت باشد اما قطعا جذابیت های خاصی برای نوجوانان دارد. در این قسمت از انشاء ماگرتا برایتان درباره جنگ تحمیلی و دفاع مقدس انشاهایی را تدارک دیده ایم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید : انشا در مورد کمک به دیگران با مقدمه و نتیجه

انشا در مورد دفاع مقدس
انشا در مورد دفاع مقدس

انشاء در مورد دفاع مقدس

مقدمه
ما به ۸ سال جنگ تحمیلی بین ایران و عراق، دفاع مقدس می‌ گوییم، زیرا ایران شروع کننده این جنگ نبود، بلکه صدام زمانی که رییس جمهور عراق بود به کشور ما ایران حمله کرد و مردم برای حفاظت از وطن و هم‌میهنان‌ شان به دفاع بپا خواستند.

بدنه
اگرچه از خویش دفاع کردن در صورتی‌ که جان و مال آدم در خطر است یک رفتار طبیعی است،ولی دفاع از مرز و بوم و تمامی هم میهنان تا پای جان به حقیقت مقدس میباشد و کار هر کسی نیست. جوانانی که هزاران امید و آرزو برای زندگی خویش داشتند، وقتی که مملکت خویش را در خطر دیدند از تمامی چیزها گذشتند و صرفا به یک چیز اندیشه کردند: حفظ و مراقبت از میهن شان و به دور کردن دشمن.

آن‌ها با شجاعت و از جان گذشتگی، امنیت و آرامش را برای نسل های آینده وطن خویش به جا گذاشتند، در صورتیکه چه بسیاری از شهیدان فرزندان خویش را نیز ندیدند و فرزندانشان برای همیشه از دیدار آنها محروم شدند.

چه مادرانی که فرزند از جان عزیزتر خویش را راهی میدان جنگ کردند تا از جان و مال و ناموس مردم کشور ایران دفاع نمایند و چه زنانی که همسرانشان را از دست دادند البته با غیرت و از خود گذشتگی فرزندان بی گناه شهدا را به سختی اما به صدق بزرگ کردند و پرورش دادند تا منش شهیدان را ادامه دهند.

امروز ما هر چه داریم از دفاعی مقدس میباشد که دلاوران زمان جنگ از دیار ما کردند، در شرایطی که به مدرسه می رویم و شب با خیال و خاطر راحت سر بر بالین می‌ گذاریم و هنوز اصالت ایرانی خویش را نگهداری کرده ایم، کلیه این ها مرهون سربازان وطن میباشد که هیچ گاه از فداکاری برای دیگری، برای من و شما، دریغ نورزیدند.

نتیجه نوشتن انشا در زمینه ی دفاع مقدس در سال های جنگ تحمیلی با عراق، سبب می گردد که ما ارزش های شهیدان و جانبازان را به خاطر بیاوریم و نگذاریم که آرمان های انسان دوستانه و خدا پسندانه مدافعان وطن از خاطر برود. ما با اراده و عزم قوی در شیوه اعتلای فرهنگ و تمدن و کشورمان میکوشیم و نام ایران اسلامی را با افتخار سربلند میکنیم.

انشا در مورد ایران وطن من است

انشا درباره جنگ تحمیلی

انشا درباره دفاع مقدس

مقدمه
صراحت دارد سن من کمتر از آن میباشد که در زمینه ی جنگ و شهیدان تجربه متعددی داشته باشم ولی من شهیدان را دوست دارم .
زیرا درباره ی شهیدان زیاد شنیده ام ، درباره‌ی شجاعت ، رشادت و ایثار آنان برای مرز و بوم شان و راجع به ایمان و فداکاری هایشان .

خیلی از شهدا زمانی به جنگ میرفتند سن کمی داشته اند و نوجوان و جوان بوده اند . البته از دید بزرگی و شجاعت و دلاوری حتی از مردان بلندمرتبه و قدرتمند هم قوی تر و شجاع تر بوده اند. و هیچ وقت از شهادت یا جانباز شدن یا اسیر شدن نمی ترسیدند.

بدنه
ما به جنگ خویش دفاع مقدس می‌گوییم زیرا ما جنگ را آغاز نکردیم بلکه همسایه ما صدام به ما حمله کرد و ما ناچار بودیم از خاک و وطن خویش دفاع کنیم.

من در تلوزیون چیزهایی در در خصوص جنگ دیده ام این که زمانی دشمن شهر ها را بمباران می کرد خیلی از زنان و بچه های بی گناه شهید می شدند و خیلی شهر های ما در نبرد خراب شد و حتی هنوز هم روبراه و آباد نشده است.خیلی از مادر ها پسر هایشان را در جنگ از دست دادند ، خیلی از بچه ها پدرهایشان شهید شدند.

نتیجه
من پدرم را خیلی خیلی دوست دارم و به همین خاطر دلم برای عده ای که پدرشان شهید شده میسوزد زیرا نمیتواند با آن ها بازی کند و او را به بوستان و مدرسه ببرد. ولی عده ای که شهید شدند باعث شدند دشمن دست از سر ما بردارد و ما بتوانیم فارغ از خوف از دشمن درس بخوانیم و زندگی کنیم.

همچنین بخوانید : انشا در مورد دوست داری دنیا چگونه باشد

☑️ در آخر به انتهای انشاء در مورد دفاع مقدس و متن در مورد جنگ تحمیلی است رسیدیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. برای درج نظرات خود می توانید از بخش دیدگاه در انتهای همین نوشته استفاده نمایید. برای بهتر پیدا کردن ما در آخر عبارت خود کلمه ماگرتا بنویسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *