ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ایران وطن من است ❤️ با مقدمه ، بدنه و نتیجه گیری

انشاء و متن با موضوع ایران وطن من است به همراه مقدمه بدنه نتیجه

انشا در مورد ایران وطن من است ؛ برای مشاهده متن انشاء با موضوع ایران وطنم است با مقدمه ، بدنه و نتیجه گیری ، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: انشا در مورد من خودم را دوست دارم

انشا در مورد ایران وطن من است با مقدمه ، بدنه و نتیجه گیری
انشا در مورد ایران وطن من است با مقدمه ، بدنه و نتیجه گیری

انشاء با موضوع ایران وطن من است

مقدمه ‌: وطن هر کسی مانند شناسنامه ای است که در سراسر جهان همراه با نام و نام خانوادگی وی حک شده و دنباله ی روی او است. به گونه ای که آن فرد را با نام کشور و زادگاهش شناخته می شود. ما مردم ایران نیز با نام ایران و ایرانی بودن شناخته می شویم.

بدنه انشا :‌ همه ما ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ ها و ریشه هایمان قرار دارد و جوهره و شخصیت ما را شکل می دهد. ما مردم ایران به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم، زیرا فقط در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است در زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع گویش ها، لهجه ها، دین و آیین در صلح و آرامش زندگی می کنیم. با هم و دست در دست هم، به امید فردایی بهتر و آینده ای روشن، گام های پیشرفت و توسعه و ترقی را طی می کنیم.

ما مردمی با 32 استان و چند صد روستا با گویشهای مختلف ترکی، کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عربی، گیلک و تالش و همچنین با مذاهب مختلف از جمله مسیحیت، زرتشتی و اسلامی (شیعه و سنی) هستیم. ما با هم زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و ارزشمندی است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود می بالند. کشور ایران مکان های زیارتی و گردشگری بسیاری دارد که سالانه مسافران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

مانند شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای توریستی اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران و …، نام بردن از هر یک از آنها و ذکر دیدنی ها و تاریخچه آنها نیاز به طوماری طولانی دارد. چون هر چه بگوییم کم گفته ایم، زیرا مکان های بسیار زیبا و دیدنی بسیاری وجود دارد ه دلمان نمی آید جایی را از قلم بیندازیم.

ایران وطن من همان جایی است که من متولد و بزرگ شده ام و با تمام وجود سعی می کنم به عنوان عضوی از این خانواده ی بزرگ ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت در آن داشته باشم و در این خاک باارزش با تمام افتخار خود چشم ببندم و در آن ابدی شوم.

نتیجه گیری : سرزمین و میهن و وطن هر انسانی هویت و ملیت او می باشد، به این معنا که هر کار زشت یا خوبی که انجام دهد ، نام کشورش نیز با او همراه است و چه خوب است که ما همیشه با افتخار از کشور خود نامی نیک و یادی گرانقدر به جای بگذاریم.

انشا در مورد وطنم ایران

مقدمه: ایران ای همه وجود من، ای خار چشم دشمن و ای نگین خلیج فارس، ای آنکه در تمام دوران تاریخ خود دچار حوادث و سختی و پستی و بلندی فراوان شده ای، ای که چکمه متفقین خاکت را آلوده کرده و ای آنکه سردار بزرگت چنان مردی بود که حتی از مرده اش هم می ترسیدند، ای همه غرور و غیرت و بزرگی.

بدنه: کشوری که چون گربه ای نشسته در خاورمیانه قرار دارد و مردمی مسلمان و شیعه و گروهی هم از اقلیت های یکتا پرست دارد. کشوری با تاریخ مردان بزرگ که تا هرچه جهان وجود دارد نام بلندشان بر تارک وطن می درخشد. وطنم ای انکه شمال و جنوبت سبز و چهار فصل است.

کشوری زرخیز و پر از معدن و منابع طبیعی و مردمی سربلند که همیشه در در هر شرایط سازگاری داشتند و چون کوه در مقابل ناملایمات ایستاده و مقاومت کردند. مردمی که زخم های فراوان، جنگ و قحطی و تحریم و خشکسالی و زلزله دیده اند.

وطنم ای خورشید سرافراز از همه اسطوره و دفاع  و عشق و فداکاری، وطنم ای آنکه خار چشم دشمنی و موجب یرافرازی ملت. ای آنکه همه مردمانت آراسته به ادب و دانش و دانایی هستند و زبانزد جهانیان. وطنم ای آنکه جنگ های بسیار تو را از پای در نیاورد و ایستادی، وطنم ، دماوندت پابرجا و الوندت پایدار و زاگرس ات زنده و خزرت خوش و خلیج همیشه فارس ات خرم و زری وارت زیبا و هر چه در خود داری مانا و جاوید ای وطنم. تو را چون شکوفه های یاس زیبا دوست دارم و برایت سخت دلواپسم. ای همه تن و روح و اندیشه من

نتیجه گیری: وطن زیبای من ای که چون قطعه ای از بهشت هستی و سرشار از همه خوبی ها و مهر و عطوفت و مهربانی هستی، ای آنکه مردمی سخت کوش و مهربان و دانا داری که در شرایط سخت از تو محافظت می کنند.

تو از هر طرف مورد هجوم دشمنان و نامردان قرار گرفتی ولی این مردم بزرگ و عزیز از وجود نازنین تو مراقبت کردند و چون جان شیرین دوستت دارند.

انشا درباره من وطنم ایران را دوست دارم

مقدمه: ایران ای سرای علم و دانش و اندیشه و هنر، ای آنکه کوله بار فرهنگ و شعر و دانش و ادبت سنگین است ومردمی دانا و فهیم و سخت کوش داری، ایران ای مهد دلیران و سرای نام آوران و کانون مردانگی و رشادت و دلیری، وطنم ای دین و ای همه ایمان من تو را چون جان شیرین دوست می دارم.

بدنه: وطنم ایران، تو مانند نگینی ناب می درخشی و کسی نمی تواند برایت قیمت بگذارد، هیچ کس معیاری برای سنجش ارزش و مقام تو ندارد. ایران سرای ماندگار تمدنهای ماندگار و سرزمین مردانی چون کاوه و اریو و هزاران نام آور دیگری است.

من به تاریخ و ادبیات پرشکوه تو می بالم و افتخار می کنم. تو سرزمین سردارانی هستی که دشمن زبانشان را برید ولی برای نجات تو حرف نزدند. مردمت پر شکوه و تاریخت درخشان است. کوهایت محکم و آسمانت پر ستاره باد و دریاهایت خروشان و دشت های پر نرگست همیشه سبز، جنگل هایت سرسبز و درختانت جاوید ، رودهایت خروشان و اهوان باغت سرحال، نسیم خنک مهر از سمت تو همیشه خنک و دل مردمت خوش باد. ای خاستگاه دانش و علم و عشق و دانش، ای که داستانهای شیرین عاشقانه ات بر زبان جهانیان جاری است و ای کشور جاوید در دلم.

وطنم ای انکه خنجر از پشت فراوان خورده ای و ای آنکه هیچ دشمنی نمی تواند رو در دو با تو بجنگد. ای همه نور و سرور و شادی، ای چلچراغ خاورمیانه و ای زیباتر از رویا. ای وطنم ای سرافراز در هر دوره تاریخ. تو در هر گذرگاه سختی و رنج فراوان دیدی تا از شر دشمن در امان باشی.

تو ای همه بزرگی و اعتبار و دین و راستی، تو خون در بدن منی که اگر نباشی من هم نخواهم بود. تو را چون بوی نم باران، تو را چون بوی نان تازه در صبح، تو را چون رقص گل در باغ خیال، چون موهای سبز گندم زار دوست می دارم ای وطنم. تو را چون بوی خوش مادرم دوست می دارم . شالیزارانت سبز و گندم زارهایت طلایی و خودت مانا و جاوید باشی.

نتیجه گیری: وطن نشان وجود و پرچم افتخار است. وطن سرود ملی من، وطن شعر حماسی من، وطن کتاب و دفتر من، وطن همه وجود من. وطن خط به خط کتاب عمر من، وطن ناب ترین شعری که می خوانم و حفظ می کنم. وطن شاید قصیده بلند زیستن و غزل زیبای خورشید است که برای من حال خوب می آورد.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد دوست داری دنیا چگونه باشد

✅ در آخر به انتهای انشا در مورد ایران وطن من است رسیدیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. برای درج نظرات خود می توانید از بخش دیدگاه در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

26 دیدگاه

  1. سلام زيتون جان سلام. از این که در زمان حاضر به عه. به همین خاطر است. این در حالی صورت گرفته و در عین حال به هم وصل کرده است ص صصصصصث در ایران در این زمینه گفت

    1. سلام زیتون عزیز. من از این که در این زمینه به افراط و تفریط خواند و افزود. خدا کنه که ما در این زمینه به افراط و تفریط خواند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *