بارداری و کودکسبک زندگی

معنی اسم آراد در ثبت احوال + طالع بینی نام و عدد ابجد

معنای اسم پسرانه آراد چیست و فراوانی آن در ایران چقدر است؟ بررسی اسم های مشابه

معنی اسم آراد چیه؟ آیا قشنگه؟‌ آراد در ثبت احوال یک نام پسرانه فارسی با معنای آراینده و بخشنده می باشد، البته برای این اسم معانی و ریشه های دیگری وجود دارد که آن ها را به همراه عدد ابجد و طالع بینی شخصیتی در ادامه در بخش معنی اسم ماگرتا بررسی می کنیم.

مطلب پیشنهادی : معنی اسم امیرسام + عدد ابجد و طالع بینی شخصیتی

معنی اسم آراد یعنی چه
معنی اسم آراد یعنی چه

معنی اسم آراد در ثبت احوال

آراد از آن دسته نام هایی است که معانی و ریشه های زیادی دارد، علاوه بر معانی گفته شده این اسم به معنی جوان مرد و آراسته نیز می باشد. اگر بخواهیم این نام را از نظر تعداد فراوانی در ایران بررسی کنیم باید بگوییم بیشتر از ۳۶۰۰۰ کودک با این نام وجود دارند و زیاد تک و خاص نمی باشد اما واقعا خوش آوا است.

آراد، نام روز بیست و پنجم از هر ماه شمسی در ایران قدیم که در این روز نو پوشیدن را مبارک و سفر را شوم می دانند نیز می باشد. در پهلوی به معنای آراینده نیز بوده است.

نام پیشنهادی : معنی اسم آرتمیس به همراه روانشناسی نام

آراد نام فرشته ای است موکل بر دین و تدبیر امور و مصالحی که بروز آراد متعلق است.

معنی آراد در لغت نامه دهخدا

اسم های مشابه و هم آوا
آران ، آرشا ، آرشاویر ، آرنا ، آریان و آرش
آریاناز ، آرینا ، آرا ، آروشا ، آریسان و آرمینا

تلفظ اسم به انگلیسی
ārād

عدد ابجد این اسم طبق فرمول ۲۰۶ می باشد و از جمله اسامی هم ابجد می توان به جابر، جبار و آراد اشاره کرد.

شخصیت شناسی نام آراد

این افراد خصوصیات مخصوص به خود را دارند و این ویژگی ها را در کمتر کسی می توان مشاهده کرد، به عنوان مثال خیلی مودب است و همیشه و در هر شرایطی احترام دیگران را نگه می دارد حتی اگر شرایط به نفع او پیش نرود. در زمینه کاری تا زمانی که موفق نشوند دست از کار نمی کشند.

افراد با نام آراد دوست دارند بیشتر اوقات در تنهایی خود باشند تا بتوانند ایده ها و خلاقیت های جدید کشف کنند. آن ها حس ششم خیلی قوی دارند. یکی از بزرگترین معایب آن ها بی دقتی و پر اشتباه بودن در انجام کار ها می باشد. از آنجایی که علاقه زیادی به هدف هایشان دارند دوست دارند سریعا به آن برسند و هم امر موجب بی دقتی می شود.

اگر صاحب فرزند پسر شده اید پیشنهاد می کنم اسم رسام را نیز مورد بررسی قرار دهید. این نام در حال محبوب شدن می باشد و ریشه و اصالت خوبی نیز دارد.

✅ شما چه نظری در مورد شخصیت و معنی اسم آراد در ثبت احوال دارید؟ از طریق بخش دیدگاه آن را برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *