سبک زندگی

بهترین روش های تا کردن لباس و شلوار بدون اینکه چروک شوند

آموزش تا زدن سریع لباس های آستین بلند و کوتاه به همراه روش های تا زدن شلوار پارچه ای و جین

بهترین روش های تا کردن لباس ها ؛ همیشه یکی از مشکلات روزمره زندگی ما تا کردن و مرتب کردن لباس ها می باشد و جا دادن انبوهی از لباس ها در یک کمد یا کشو کار سخت و گیج کننده ای است. از این رو در این مقاله به آموزش تصویری روش های تا کردن انواع لباس آستین بلند و کوتاه و شلوار لی و پارچه ای پرداخته ایم. در ادامه با بخش سبک زندگی با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید مدل لباس مردانه اسپرت به صورت کامل ✔️ شیک پوش شوید!

بهترین روش های تا کردن لباس و شلوار
بهترین روش های تا کردن لباس و شلوار

روش های تا کردن تاپ ها و تیشرت های آستین کوتاه و بلند

در این بخش به آموزش تا کردن لباس های تاپ ، تیشرت و ژاکت پرداخته ایم.۱) نحوه تا کردن تیشرت آستین کوتاه

نحوه تا کردن تیشرت آستین کوتاه
نحوه تا کردن تیشرت آستین کوتاه

تی شرت های خود را تا حد ممکن جمع و جور کنید ؛ لباس را روی زمین باز کنید، نیمه چپ را به وسط پیراهن بیاورید. آستین کوتاه را به نحوی تا کنید تا با لبه پیراهن همخوانی داشته باشد. این حرکت را در سمت راست لباس نیز انجام دهید تا شکلی مستطیل شکل ایجاد کند. در آخر لباس را یک تای دیگر بزنید تا آماده قرار دادن در کمد یا کشو شود.

این نوع تا کردن هنگامی که می خواهید تی شرت های مسافرتی خود را تا کنید نیز مفید است، زیرا می تواند به شما کمک کند فضای چمدان خود را به حداکثر برسانید.

۲) روش تا کردن تیشرت یا پیراهن یقه دار

روش های تا کردن پیراهن یقه دار
روش های تا کردن پیراهن یقه دار

تیشرت یقه دار را از طول تا کنید تا جای کمتری بگیرد ؛ همه دکمه های لباس را ببندید و آن بر روی یک سطح صاف پهن کنید. آستین ها را به وسط پشت بچسبانید و لباس را از وسط تا کنید تا سرشانه ها به هم برسند (در کنار هم قرار بگیرند). در آخر با تا کردن قسمت پایین تیشرت به بالا، کار تمام می شود.

این روش تا کردن برای تمام پیراهن های دکمه دار نیز کاربرد دارد.

۳) آموزش تا کردن تاپ ها

آموزش تا کردن تاپ ها
آموزش تا کردن تاپ ها

تاپ ها را به شکل یک مربع کوچک تا کنید ؛ لباس را روی یک سطح صاف پهن کنید، سپس آن را از طول (درازا) به صورت مستطیل باریک تا کنید. بعد، قسمت بالای لباس را از وسط تا کنید تا به صورت مربع درآید. در آخر می توانید تاپ را در کشو یا هر مکان مناسب دیگری قرار دهید.همچنین اگر تاپ شما بندهای نازکی دارد، می توانید آنها را درون لباس قرار دهید.

۴) روش تا کردن لباس بدون اینکه چروک شود

روش های تا کردن لباس بدون اینکه چروک شود
روش های تا کردن لباس بدون اینکه چروک شود

با تا کردن لباس به شکل مستطیلی، از چروک شدن آن جلوگیری کنید ؛ لباس های خود را روی یک سطح صاف بگذارید و چین و چروک های روی آن را برطرف کنید. لباس را از طول (درازای) به دو نیم تا کرده و یک سوم طول دامن را به سمت داخل تا کنید، به طوری که لباس مستطیل به نظر برسد. این روند را روی بقیه لباس تکرار کنید تا یک سوم دیگر آن تا شود.

نکته: لباس های کوچکتر را می توان به دو نیم تقسیم کرد، در حالی که لباس های بزرگتر را باید به سه قسمت تقسیم کرد. همچنین اگر لباس شما خیلی تجملی (فانتزی و زینتی) است، به جای اینکه آن را تا بزنید، بهتر است آن را آویزان کنید.

۵) روش تا کردن لباس و تیشرت آستین بلند

روش های تا کردن لباس و تیشرت آستین بلند
روش های تا کردن لباس و تیشرت آستین بلند

هنگام تار کردن لباس های آستین بلند، آستین ها را به داخل تا بزنید ؛ پیراهن را روی سطح صافی مانند میز پهن کنید. یک سوم لباس را به داخل تا کنید، آستین های بلند لباس را به شکل L در وسط لباس قرار دهید. یقه لباس را به سمت پایین تا کنید تا مستطیلی شکل به نظر برسد. در انتها قبل از قرار دادن لباس در کمد می توانید دوباره آن را از وسط تا کنید.

با استفاده از این روش می توانید پیراهن های آستین بلند خود را به شکل عمودی در کشو بگذارید.۶) نحوه تا کردن لباس و ژاکت آستین بلند

نحوه تا کردن لباس و ژاکت آستین بلند
نحوه تا کردن لباس و ژاکت آستین بلند

ژاکت ها را پس از تا زدن آستین ها به داخل، از وسط تا کنید ؛ ژاکت را روی یک سطح صاف بگذارید. آستین ها را به صورت ضربدری در وسط قرار دهید، مثل اینکه ژاکت خودش را بغل کند. در آخر ژاکت را از پایین تا کنید تا قسمت پایین آن به یقه برسد.

همچنین اگر ژاکت شما حجیم یا بزرگ است، می توانید آن را از سمت پایین به سه قسمت تا کنید.

روش های تا کردن شلوار و لباس های پایین تنه

در این بخش به آموزش تا کردن لباس های پایین تنه مانند شرت ، شلوارک و دامن به همراه شلوار پرداخته ایم.

۱) روش تا کردن شلوارک ها

روش های تا کردن شلوارک
روش های تا کردن شلوارک

وقتی شلوارک ها را تا می کنید، درزها را صاف نگه دارید ؛ شلوارک را به طور متقارن از وسط تا بزنید. سپس، درز وسط را در مرکز شلوارک قرار دهید. در آخر، شلوارک را از طول به دو نیم تا کنید تا درز آن پنهان شود.

همچنین در حین تا کردن از دستان خود برای صاف کردن شلوارک استفاده کنید. و در حالت ایده آل، شلوارک شما باید مانند یک مربع صاف شده باشد.

۲) آموزش تا کردن دامن ها

آموزش تا کردن دامن
آموزش تا کردن دامن

دامن ها را با سه تا، به شکلی جمع و جور در آورید ؛ برای این کار دامن را روی یک سطح صاف پهن کنید. مانند یک مستطیل باریک دامن را از وسط تا بزنید. بعد از آن، پایین و بالای دامن را از وسط تا کنید تا جمع و جور شود. سرانجام آن را به نصف یا یک سوم تا کنید تا آماده قرار دادن در کشو شود.

همچنین برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک، در ابتدای کار دامن خود را به طور کامل صاف کنید.

۳) نحوه تا کردن شلوار ساق دار یا جوراب شلواری

نحوه تا کردن شلوار ساق دار یا جوراب شلواری
نحوه تا کردن شلوار ساق دار یا جوراب شلواری

شلوار ساق دار خود را از وسط تا بزنید تا اینکه یک مربع کوچک ایجاد شود ؛ قبل از شروع، شلوار را روی یک سطح صاف پهن کنید. طول شلوار را از وسط آن تا کنید تا لبه های پارچه شلوار روی هم قرار بگیرند و سپس شلوار را از طول به دو نیم تا کنید. در آهر با قرار دادن پاشنه ها در داخل کمر شلوار، تا کردن را به پایان برسانید.

از آنجایی که این شلوارها به طور کلی از پارچه های کشی تهیه می شوند، سعی کنید آن را درون کشوهای کوچکتر قرار دهید تا بصورت فشرده قرار بگیرند.

۴) روش تا کردن شلوار پارچه ای

روش های تا کردن شلوار پارچه ای
روش های تا کردن شلوار پارچه ای

شلوار را در امتداد خط اتوی آن تا کنید تا صاف شود ؛ ابتدا شلوار را اتو بزنید تا تمام چین و چروک های آن برطرف شود، بعد شلوار را در امتداد درز میانی تا کنید، در آخر قبل از اینکه شلوار را از طول آن از وسط یا به صورت سه قسمت تا بزنید، مطمئن شوید چین و چروک های آن از بین رفته است.

نکته: اگر فضای زیادی برای نگهداری شلوارهای خود ندارید، می توانید آنها را به سه قسمت تا کنید تا جای کمتری بگیرند. همچنین در صورت امکان، سعی کنید شلوارهای خود را در کیسه مخصوص لباس قرار دهید.

۵) آموزش تا کردن شلوار جین و لی

آموزش تا کردن شلوار جین و لی
آموزش تا کردن شلوار جین و لی

شلوار جین را به یک سوم آن تا کنید ؛ شلوار جین را با تکان دادن صاف کرده و جیب های داخلی آن را با دست مرتب کنید. سپس، شلوار را از وسط تا بزنید تا جیب های پشتی روی هم بیفتند. پس از قرار دادن آن بر روی یک سطح صاف، درز فاق را در داخل شلوار جین قرار دهید. حالا شلوار جین را بسته به فضایی که باید قرار دهید، در دو یا سه قسمت تا کنید.

نکته: وقتی درز فاق را به داخل می دهید، باید شبیه به یک مثلث کوچک باشد.

همچنین بخوانید: چگونه لباس خود را از ویروس کرونا پاک کنیم؟ روش اصلی ضدعفونی کردن

✅ در انتها امیدواریم که مطالب گفته شده در مورد روش های گفته شده برای تا کردن لباس ها برای شما دوستان عزیز مفید بوده باشد. در آخر نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.