سبک زندگی

۱۵ محل برای مخفی کردن اشیاء با ارزش در خانه که باید بدانید!

بهترین محل های پنهان کردن و جاسازی اشیا باارزش و قیمتی مانند طلا ، سکه و پول نقد در منزل

مخفی کردن اشیاء با ارزش در خانه یکی از دغدغه های مهم در هر خانواده است، زیرا هر شخص یا خانواده ای قصد پنهان کردند مدارک، اشیاء و کالاهای با ارزش خود دارند. از این رو قصد داریم تا در این مقاله از بخش سبک زندگی ماگرتا به معرفی 15 مکان برای مخفی کردن اشیاء با ارزش در خانه بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: بهترین روش های تا کردن لباس و شلوار بدون اینکه چروک شوند

بهترین مکان های مخفی کردن اشیاء با ارزش در منزل

در زیر به معرفی 15 مورد از بهترین مکان های مخفی کردن اشیاء با ارزش و قیمتی مانند طلا ، سکه ، مدارک و پول نقد در محیط خانه پرداخته ایم.۱) مخفی کردن پول نقد و مدارک در پشت یا زیر کشو

مخفی کردن پول نقد و مدارک در پشت یا زیر کشو
مخفی کردن پول نقد و مدارک در پشت یا زیر کشو

کشوها تا پشت کابینت نمی روند، و در قسمت زیرین و پشتی نیز فضای کمی وجود دارد. پول های نقد و مدارک مهم خود را می توانید در یک پاکت قرار دهید و آنها را به پشت یا زیر کشو بچسبانید.

۲) پنهان کردن دسته کلید با استفاده از مگنت (آهنربا)

پنهان کردن دسته کلید با استفاده از مگنت (آهنربا)
پنهان کردن دسته کلید با استفاده از مگنت (آهنربا)

با استفاده از چسب حرارتی آهنربا را به دسته کلید خانه یا اضافی خود بچسبانید و سپس کلید را در مکانی دور از چشم دیگران مثل داخل دریچه هود یا هر مکانی که از جنس فلز و خشک باشد، بچسبانید.

۳) مخفی کردن اشیاء با ارزش کوچک در پشت ساعت دیواری

مخفی کردن اشیاء با ارزش کوچک در پشت ساعت دیواری
مخفی کردن اشیاء با ارزش کوچک در پشت ساعت دیواری در خانه

می توانید چند مورد از اشیاء با ارزش کوچک خود را در پشت یک ساعت دیواری پنهان کنید، به شرطی که آن ساعت ارزش دزدی نداشته باشد! اشیاء مورد نظرتان را با چسب به پشت ساعت بچسبانید و از آن دور شوید و به آن توجه نکنید تا لو نرود.

۴) مخفی کردن پول نقد در باغچه یا گلدان

مخفی کردن پول نقد در باغچه یا گلدان
مخفی کردن پول نقد در باغچه یا گلدان

اگر مقدار پول نقد جمع کرده اید و نمی دانید آن را کجا پنهان کنید، پیشنهاد میکنیم که پول های خود را در یک بطری کوچک مثل بطری دارو یا ضرف ضد آب دیگری قرار دهید و آن را در کنار یک گیاه گلدان دفن کنید. و برای دسترسی سریعتر به آن، یک سنگ یا مخروط کاج را روی آن قرار دهید.

۵) پنهان کردن اشیاء با ارزش در بین وسایل اتاق بچه

پنهان کردن اشیاء با ارزش در بین وسایل اتاق بچه
پنهان کردن اشیاء با ارزش در بین وسایل اتاق بچه

یکی از مکان هایی که سارقان و افراد سودجو نمی گردند، اتاق کودکان می باشد. زیرا در اتاق بچه تعداد زیادی اسباب بازی و وسایل دیگر قرار دارد و بسیار شلوغ می باشد و شما می توانید به راحتی اشیاء با ارزش خودتان در میان وسایل کودک خود مخفی کنید.۶) مخفی گاه دائمی در کابینت آشپزخانه

مخفی گاه دائمی در کابینت آشپزخانه
مخفی گاه دائمی در کابینت آشپزخانه

روش های زیادی برای مخفی کردن وسایل با ارزش در کابینت آشپزخانه وجود دارد. می توانید جواهرات خود را در یک زیپ پلاستیکی پنهان کنید. همچنین می توانید جعبه چند میان وعده را از پایین باز کرده ، اشیا با ارزش و قیمتی خود را در آن قرار دهید و دوباره آن را ببندید. (به طوری که انگار دست نخورده به نظر می رسد).

اگر می خواهید جعبه یا قوطی ای را برای پنهان کردن چیزی انتخاب کنید سعی کنید از در بازکن هایی استفاده کنید که لبه های آن را خیلی صاف باز می کند به طوری که بتوانید آن را به حالت اول برگرداند. علاوه بر این؛ ایده استفاده از کابینت به عنوان مخفیگاه به شما کمک می کند هر روز آنها را مرتب کنید و سری به آنها بزنید.

۷) پنهان کردن اشیاء قیمتی در جلد کتاب های قدیمی

پنهان کردن اشیاء قیمتی در جلد کتاب های قدیمی
پنهان کردن اشیاء قیمتی در جلد کتاب های قدیمی

بسیاری از مردم کتابخانه هایی با انواع کتاب های قدیمی دارند. می توانید از برخی از این کتاب ها برای ایجاد مخفیگاه برای اشیا با ارزش خود استفاده کنید. در صورتی که قادر هستید کتاب ها را برش بزنید ایرادی ندارد. ولی اگر قادر نیستید می توانید از منبت کار هایی که مشابه جلد کتاب هستند بهره بگیرید.

اگر قسمت هایی از کتاب قابل مشاهده است، باید اطراف آن را طوری بپوشانید که طبیعی به نظر برسد. همچنین بهتر است آن را در داخل کتابخانه و در مکانی بالاتر از سطح چشم قرار دهید که به راحتی قابل مشاهده نباشد.

۸) پول خود را درون ماژیک مخفی کنید!

پول خود را درون ماژیک مخفی کنید
پول خود را درون ماژیک مخفی کنید

اگر مقداری کمی پول نقد دارید و می خواهید آن از دید دیگران دور نگه دارید، یک ماژیک را بردارید و محتویات آن را خارج کنید و به جای آن پول خود را قرار دهید. با اینکار براحتی می توانید به جای گذاشتن پول نقد در جیبتان، ماژیک را قرار دهید که مورد توجه سارقان نیز قرار نمی گیرد.۹) پنهان کردن در جعبه های دستمال کاغذی

پنهان کردن در جعبه های دستمال کاغذی
پنهان کردن در جعبه های دستمال کاغذی

یک جعبه دستمال کاغذی در اندازه بزرگ تهیه کنید. و پاکت دستمالی را انتخاب کنید که تمام فضای داخلی جعبه را پر نکند. به این شکل می توانید از فضای خالی که بوجود می آید، برای پنهان کردن اقلام ریز و قیمتی خود استفاده کنید.

۱۰) ساختن یک کشو با محفظه مخفی

ساختن یک کشو با محفظه مخفی
ساختن یک کشو با محفظه مخفی

برای این کار یک کشوی عمیق را انتخاب کنید تا تغییری که قصد ایجاد آن را دارید مشخص نباشد. با افزودن کفی، یک چهارم قسمت انتهایی آن را از بقیه کشوها جدا کنید. برای این کار باید یک تخته متناسب با اندازه کشو تهیه کنید و چند نوار چوبی نازک را به دیواره کشو بچسبانید تا کفی متحرک جدیدی روی آن قرار گیرد.

برای اینکه بتوانید این کفی متحرک را بردارید، بهتر است یک دستگیره برای آن درست کنید اما به شکلی که در معرض دید سارقان نباشد. به این ترتیب با برداشتن این کفی متحرک محفظه ای برای مخفی کردن وسایل گران قیمت خود دارید.

۱۱) پنهان کردن در جیب لباس های مختلف و قدیمی

پنهان کردن در جیب لباس های مختلف و قدیمی
پنهان کردن در جیب لباس های مختلف و قدیمی

یکی از مکان های دور از ذهن سارقان، جیب های لباس های قدیمی خودتان می باشد. پول را در جیب کت و شلوارهای قدیمی و بدون استفاده خود قرار دهید. فقط مطمئن شوید که این لباس ها شسته یا اهدا نمی شوند!

۱۲) مخفی کردن اشیا قیمتی در قوطی رنگ

مخفی کردن اشیا قیمتی در قوطی رنگ
مخفی کردن اشیا قیمتی در قوطی رنگ

دفعه بعدی که از قوطی رنگ استفاده کردید، آن را خالی نگه دارید و اشیای قیمتی خود را در آن قرار دهید. سپس آن را کنار قوطی های دیگر رنگ قرار دهید. یادتان باشد قوطی های رنگ را مرتب نگه دارید.

۱۳) پنهان کردن اشیا با ارزش درون توپ تنیس

پنهان کردن اشیا با ارزش درون توپ تنیس
پنهان کردن اشیا با ارزش درون توپ تنیس

برای این کار یک توپ تنیس را باز کنید و اشیای کوچک مانند سکه های با ارزش و قدیمی خود را درون آن قرار دهید. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این توپ را ما بین توپ های دیگر قرار ندهید چرا که امکان دارد اشتباها برای بازی مورد استفاده قرار گیرد.

۱۴) دسته کلید خود را جلوی چشم پنهان کنید

دسته کلید خود را جلوی چشم پنهان کنید
دسته کلید خود را جلوی چشم پنهان کنید

آیا می خواهید کلید خانه را زیر پا دری یا روی پنهان کنید؟ نظر شما در مورد این جعبه های پلاستیکی که به نظر می رسد مربوط به سیستم برق کشی هستند چیست؟ آنها را طوری روی زمین قرار بدهید که به نظر برسد داخل زمین فرو رفته است. پیچ محفظه را باز کنید و کلید را در آن مخفی کنید. درب را دوباره بگذارید و در مواقع اضطراری از کلید یدکی استفاده کنید.

۱۵) قرار دادن اشیاء با ارزش در معرض دید

به طور کلی در هر خانه فضایی وجود دارد که به عنوان مخفیگاه مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال به کیس کهنه کامپیوتر، پرینتر قدیمی، اسباب بازی بچه ها و … فکر کنید. به منظور این که به مخفیگاه خود دسترسی راحتی داشته باشید یک شی را انتخاب نمایید که بتوانید آن را سریعا باز کرده و برای ایمنی بیشتر وسیله ای را پیدا کرده که دسترسی به قسمت داخلی آن از راه باز کردن پیچ امکان پذیر باشد.

مطلب پیشنهادی: طرز تهیه صابون آلوئه ورا خانگی

در این مقاله به معرفی بهترین مکان های مخفی کردن اشیاء با ارزش در خانه پرداختیم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. در انتها نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.