ترفندفناوری

دی اکتیو موقت اینستاگرام | چگونه اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

چرا اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال می کنید؟ دی اکتیو موقت اینستاگرام

وقتی صحبت از رسانه‌های اجتماعی می‌شود، اینستاگرام بهترین اتصال دهنده مجازی است. اینستاگرام با تصاویری خیره‌کننده و ویژگی‌های مفید ، با اختلاف یکی از برترین پلتفرم‌های رسانه اجتماعی در جهان است. اما، شاید در برخی مواقع بخواهید از این فضا دور باشید.

شاید به خاطر اعتیاد شدیدی که این شبکه دارد و یا بنا به هر دلیلی. چه به یک سم‌زدایی کوتاه در شبکه‌های اجتماعی نیاز داشته باشید و چه می‌خواهید برای همیشه از این شبکه خارج شوید، این مقاله آموزشی هر آنچه را که باید در مورد دی اکتیو موقت اینستاگرام خود بدانید، به شما آموزش می‌دهد.

قبل از اینکه به سراغ معرفی روش های دی اکتیو موقت اینستاگرام برویم مایلم آموزش تولید محتوای گرافیکی برای اینستاگرام با پاورپوینت فرادرس را به شما معرفی کنم.

چرا اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال می‌کنید؟

نمی توان انکار کرد که میزان زمانی که ما در شبکه های اجتماعی صرف می‌کنیم از زمان شیوع بیماری همه گیر کرونا تقریباً دو برابر شده است. برخی از افراد متوجه شده‌اند که وقتی مدام از اینستاگرام اعلان دریافت می‌کنند، بهره وری کمتری دارند.

غیرفعال کردن موقت حساب خود یک راه خوب برای جلوگیری از حواس پرتی است، در حالی که هنوز اطلاعات حساب خود را دست نخورده نگه می‌دارید. یکی دیگر از دلایلی که افراد حساب خود را غیرفعال می‌کنند، عدم مشارکت در پلتفرم است.

اگر قرار است برای مدتی از حساب خود استفاده نکنید، بهتر است آن را غیرفعال کنید تا اینکه آن را بیکار بگذارید. دلیل آن را در بخش‌های زیر توضیح خواهیم داد.

چگونه اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

اکانت اینستاگرام خود را غیر فعال کنید

از آنجایی که حذف اکانت اینستاگرام دائمی است، اینستاگرام توصیه می‌کند ابتدا اکانت خود را به طور موقت غیرفعال کنید. اگر این کار را انجام دهید، می‌توانید حساب و تمام محتوای خود را هروقتی که بخواهید بازیابی کنید.

دی اکتیو موقت اینستاگرام

بیایید ببینیم چگونه می‌توانید حساب اینستاگرام خود را برای آرامش خاطر و افزایش بهره‌وری به طور موقت غیرفعال کنید.

دی اکتیو موقت اینستاگرام با کامپیوتر

اینستاگرام، بنا به دلایلی متأسفانه، به شما این امکان را نمی دهد که به طور موقت حساب خود را از برنامه های تلفن همراه غیرفعال کنید. بنابراین، شما باید یک کامپیوتر پیدا کنید تا کار را با خیال راحت انجام دهید. بعد از اینکه مرورگر را روشن کردید، به سایت رسمی اینستاگرام بروید و با مشخصات پروفایل خود وارد حسابتان شوید. اکنون، روی عکس نمایه خود در قسمت سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و روی “Seetings” کلیک کنید.

دی اکتیو موقت اینستاگرام با کامپیوتر

این گزینه شما را به بخش “Edit Profile” می برد.

سپس به پایین صفحه بروید و روی «Temporarily disable my account» کلیک کنید.

ادامه دی اکتیو موقت اینستاگرام با کامپیوتر

اینستاگرام در مورد این اقدام توضیح می خواهد و شما را مجبور می کند دلیل غیرفعال کردن حساب خود را بیان کنید. فقط پس از انتخاب دلیل، این گزینه به شما داده می شود که آن را غیرفعال کنید. رمز عبور خود را دوباره وارد کنید تا عمل تایید شود.

در ادامه دی اکتیو موقت اینستاگرام با کامپیوتر

دی اکتیو موقت اینستاگرام از طریق گوشی

همانطور که گفته شد، شما نمی توانید – حتی به طور موقت – اکانت اینستاگرام خود را از برنامه تلفن همراه غیرفعال کنید. با این حال، همچنان می توانید با استفاده از مرورگر گوشی خود، نتایج دلخواه را دریافت کنید.

باید از مرورگر گوشی خود به وب سایت اینستاگرام بروید و با اطلاعات کاربری وارد شوید. اکنون باید عکس نمایه خود را در گوشه سمت راست پایین بیابید، روی آن ضربه بزنید و روی «Edit Profile» در صفحه نمایه خود ضربه بزنید.

دی اکتیو موقت اینستاگرام از طریق گوشی

سپس به پایین صفحه بروید و روی «Temporarily disable my account» ضربه بزنید.

ادامه دی اکتیو موقت اینستاگرام از طریق گوشی

پس از بیان دلیل و وارد کردن رمز عبور، این فرصت را خواهید داشت که اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال کنید.

در ادامه دی اکتیو موقت اینستاگرام از طریق گوشی

به یاد داشته باشید: پیروی از این دستورالعمل‌ها، تمام محتوای شما را از فالوور‌های شما پنهان می‌کند. هیچ کس نمی‌تواند حساب شما را ببیند تا زمانی که با ورود مجدد آن را فعال کنید.

وقتی اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال می کنید چه اتفاقی می افتد؟

دی اکتیو موقت اینستاگرام خود اساساً به این معنی است که فعلاً نمی خواهید از اینستاگرام استفاده کنید. کاربران اکانت های خود را غیرفعال می کنند تا بتوانند اطلاعات خود را دست نخورده نگه دارند و نگران لایک و کامنت نباشند.

وقتی اکانت خود را غیرفعال می کنید، حساب کاربری شما اساساً از اینستاگرام ناپدید می شود. این بدان معناست که فالوورهای شما دیگر نمی توانند شما را پیدا کنند. در واقع هیچ کس نمی تواند شما را پیدا کند. اگر کاربری نام کاربری شما را جستجو کند، حساب شما در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود.

از آنجایی که حساب شما از پایگاه داده برنامه حذف شده است، تعداد فالوورها برای حساب هایی که دنبال می کنید یک عدد کاهش می یابد. اگر اکانت شما را در لیست فالوورها (یا دنبال کنندگان) خود جستجو کنند، آن را پیدا نمی کنند. وقتی حساب خود را دوباره فعال می کنید، تعداد فالوورهای آنها به طور خودکار یک نفر افزایش می یابد.

از آنجایی که کاربران نمی توانند حساب شما را در برنامه پیدا کنند، نمی توانند شما را لغو فالو کنند. این یکی از دلایل اصلی این است که کاربران اکانت های خود را به جای بیکار ماندن، غیرفعال می کنند. وقتی حساب کاربری خود را به طور موقت غیرفعال می کنید، اینستاگرام از تمام محتوای شما در سرور خود نسخه پشتیبان تهیه می کند. این بدان معناست که شما هیچ اطلاعات شخصی یا محتوای آپلود شده را از دست نمی دهید.

اگر بخواهید به جای آن پست ها را از پروفایل خود مخفی کنید چه؟

اگر می‌خواهید دسترسی به برخی از پست‌هایی را که دیگر نمی‌خواهید دیگران در حساب اینستاگرام شما ببینند، مسدود کنید، اینستاگرام ابزار کوچکی را ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد بدون حذف یا غیرفعال کردن حساب خود، پست‌های انتخابی را در پروفایل خود آرشیو کنید. با آرشیو کردن یک پست، اساساً آن را از فالوورها و خود مخفی می کنید، اما همچنان می توانید آن را مشاهده کنید، اما باید به بخش پست های آرشیو شده خود در برنامه اینستاگرام بروید. بایگانی همچنین به شما این امکان را می‌دهد که تمام تعاملی را که برای پست دریافت کرده‌اید در زمانی که عمومی بود دوباره پر کنید و می‌توانید در هر زمان آینده آن را به حساب خود بازگردانید. بنابراین، اگر می خواهید به جای غیرفعال کردن حساب خود، به سادگی پست های خود را بایگانی کنید، می توانید آن را آرشیو کنید. کافیست روی پست موردنظر خود سه نقطه کنار تصویر را بزنید و سپس افزدن به بایگانی را انتخاب کنید.

با دی اکتیو موقت اکانت اینستاگرام چه اتفاقی برای دایرکت ها می افتد؟

از آنجایی که وقتی حسابتان را موقتاً غیرفعال می‌کنید، از همه داده‌هایتان نسخه پشتیبان تهیه می‌شود، DM‌هایتان درست مانند لحظه‌ای که دکمه Deactive را فشار می‌دهید، دست نخورده باقی می‌مانند. هر چند وقتی حساب خود را موقتاً غیرفعال کنید، نمی‌توانید DM دریافت یا ارسال کنید.

اگر کاربری که یک بار برای شما پیامی ارسال کرده است سعی کند پس از غیرفعال شدن موقت حساب شما به شما پیام ارسال کند، متوجه خواهد شد که نام حساب شما به “Instagrammer” تغییر کرده است.

آنها همچنان می توانند به طور معمول پیام ارسال کنند، اما این پیام ها تحویل داده نمی شوند. همچنین کاربران همچنان می توانند پیام های قدیمی شما را در DM خود بخوانند، حتی اگر به طور موقت حساب خود را غیرفعال کرده باشید.

وقتی اکانت خود را موقتاً غیرفعال می کنید چه شکلی می شود؟

در حالی که حساب شما در جستجوها نمایش داده نمی شود، هنوز راهی برای دسترسی کاربران به حساب شما وجود دارد. حساب‌هایی که برایشان پیا ارسال کرده‌اید، می‌توانند روی نمایه شما در مکالمه ضربه بزنند تا به حسابی که اکنون غیرفعال شده است هدایت شوند.

حساب شما می‌گوید ” هنوز هیچ پستی وجود ندارد ” حتی اگر تعداد پست‌ها در بالا نشان دهد که شما چه تعداد پست کرده‌اید. این به نظر کاملاً شبیه چیزی است که وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید اتفاق می افتد.

آیا وقتی حساب شما موقتاً غیرفعال است، افراد می‌توانند آن‌فالو کنند؟

اگر به وضعیت اینستاگرام خود علاقه دارید، غیرفعال کردن موقت اکانت خود می تواند یک حرکت نجات دهنده باشد. وقتی اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال می کنید، خطر عدم محبوبیت را از بین می برید، زیرا هیچ یک از فالوورهای شما این گزینه را ندارند که شما را در طول خواب زمستانی لغو فالو کنند.

بنابراین، اگر قصد دارید برای مدتی غیرفعال باشید، بهتر است حساب خود را غیرفعال کنید، نه اینکه آن را در حالت بیکار نگه دارید.

تگ ها، نظرات و لایک ها چطور؟

تگ ها، نظرات و لایک ها چطور؟

وقتی حساب کاربری خود را به طور موقت غیرفعال می کنید، تمام نظرات و لایک های شما از محتوای اینستاگرام ناپدید می شوند. بنابراین اگر روی یک پست نظر داده باشید، آن نظر به سادگی ناپدید می شود. در مورد لایک ها هم همینطور.

اما نگران نباشید، وقتی دوباره وارد شوید همه چیز برمی گردد! دوستان شما نمی توانند شما را در نظرات ذکر کنند. اگر آنها سعی کنند نام کاربری شما را @ کنند، حساب ظاهر نمی شود. به همین ترتیب، آنها نمی توانند شما را در عکس ها تگ کنند.

چند وقت یکبار می توانید حساب اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال کنید؟

می توانید هر چند بار که دوست دارید اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال کنید تا زمانی که فقط یک بار در هفته باشد. اینستاگرام فقط یک بار در هفته به شما اجازه می دهد تا حساب کاربری خود را به طور موقت غیرفعال کنید.

اگر در هفت روز گذشته حساب خود را به طور موقت غیرفعال کرده باشید، این گزینه در دسترس نخواهد بود. این یک تنظیم حریم خصوصی برای جلوگیری از استفاده افراد از حساب های جعلی است.

چه مدت می توان اکانت اینستاگرام را غیر فعال کرد؟

شما می توانید بدون ترس از از دست دادن اطلاعات شخصی خود، اکانت اینستاگرام خود را تا زمانی که بخواهید به طور موقت غیرفعال نگه دارید. پیش از این، اینستاگرام پس از یک هفته به طور خودکار حساب شما را فعال می کرد.

با این حال، به نظر می رسد که آنها این عملکرد را حذف کرده اند و اکنون به شما اجازه می دهند حساب خود را به طور موقت غیرفعال نگه دارید.

چگونه حساب غیرفعال موقت خود را دوباره فعال کنید

فعال سازی مجدد حساب کاربری به سادگی ورود مجدد با اطلاعات کاربری اینستاگرام است. در حالی که فقط می توانید به طور موقت حساب خود را با استفاده از وب سایت اینستاگرام غیرفعال کنید، می توانید حساب خود را از هر دستگاهی دوباره فعال کنید.

اگر به طور موقت اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کرده اید و اکنون می خواهید اکانت را دوباره فعال کنید، راهنمای مرحله به مرحله ای را که می توانید برای فعال سازی مجدد اکانت اینستاگرام خود دنبال کنید، در ادامه بررسی کنید.

  • اکانت اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید.
  • در صفحه ورود، نام کاربری و رمز عبور حسابی را که می خواهید دوباره فعال کنید وارد کنید و روی Login ضربه بزنید.
  • حالا فید شما باز می شود و حساب شما به حالت عادی باز می گردد.

توجه: اگر اکانت اینستاگرام را برای همیشه حذف کرده باشید، نمی توانید آن را دوباره فعال کنید. برای ورود ،  یک حساب کاربری جدید نیاز خواهید داشت.

چرا نمی توانید به طور موقت اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کنید؟

 چند شرط وجود دارد که قبل از شروع  باید آنها را رعایت کنید.

فقط نسخه وب

در حال حاضر، اینستاگرام به شما اجازه نمی دهد حساب خود را از برنامه های iOS یا اندروید غیرفعال کنید. بنابراین، اگر می‌خواستید کار را از طریق یکی از دو برنامه تلفن همراه انجام دهید، متأسفانه خوش شانس نیستید. برای غیرفعال کردن موقت پروفایل اینستاگرام، باید به یک مرورگر – ترجیحاً رایانه شخصی – دسترسی داشته باشید.

فقط هفته ای یکبار

بعد از دی اکتیو موقت اینستاگرام،  می توانید آن را با ورود به اپلیکیشن دوباره فعال کنید. با این حال، اگر دوباره خسته شوید و بخواهید فوراً برگردید، اینستاگرام شما را متوقف خواهد کرد. بیش از یک بار در هفته نمی توانید اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کنید. بنابراین، بهترین گزینه این است که منتظر بمانید.

اگر دیگر نخواهید از حساب اینستاگرام خود استفاده کنید چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر فکر می‌کنید زمان زیادی را در اینستاگرام می‌گذرانید یا برایتان دشوار است که مرز بین واقعی و مجازی بودن را ترسیم کنید، نگران نباشید، هنوز راهی برای خروج دارید. برای برخی از شما، اینستاگرام می‌تواند به شدت اعتیادآور باشد، حواس شما را از کار روزانه‌تان پرت کند و در مواقعی نگاه کردن به آن نیز شما را افسرده کند.

اگر چنین احساسی دارید، توصیه می کنیم حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود را انتخاب کنید. با انجام این کار، نه تنها امکان ورود مجدد به حساب اینستاگرام خود را از دست می دهید، بلکه موافقت می کنید که به اینستاگرام اجازه دهید تک تک داده ها از جمله پست ها، لایک ها، نظرات، پیام ها و فالوورهای شما را حذف کند. اگر با همه این موارد مشکلی ندارید، می توانید  یک بار برای همیشه اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید.

اینستاگرام یک برنامه عالی است، اما برای همه مناسب نیست. چه فقط بخواهید از فید فاصله بگیرید یا به طور کلی از رسانه‌های اجتماعی فاصله بگیرید، ‌امیدواریم مقاله دی اکتیو موقت اینستاگرام برای شما مفید بوده باشد و بتوانید به کمک مطالب بیان شده در این آموزش حساب اینستاگرام خود را به شکل راحتی حذف کنید. در صورتی که نیاز به آموزش ها و ترفندهای بیشتری در رابطه با اینستاگرام دارید، کافیست به مجموعه آموزش های فرادرس مراجعه کنید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

1 دیدگاه

  1. محرم صیفی گفت:

    خیلی عالیه راحت تر میشه برنامه های که اموزشی هست یادگرفت ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *