ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد امام خمینی ❤️+ درباره زندگی و شخصیت ایشان

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد امام خمینی (ره) با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد امام خمینی : روح خدا و بت شکن را خوب می شناسم، مردی از تبار پیامبران و سالاری از دیار کربلا، او که بت شکن دوران شد و  نامش در ردیف نام آوران دوران قرار گرفت. برای مشاهده متن های بیشتر با بخش انشا ماگرتا همراه باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد شهید سلیمانی و شجاعت و مقاومت ایشان

انشا در مورد امام خمینی

انشاء در مورد امام خمینی

مقدمه: مردی ساده پوش که جبروتش دنیا را لرزاند و امریکا با همه عظمتش در مقابلش سر تعظیم کرد و شوروی با چندین ایالت و کشور کوچک و بزرگ در مقابلش کم آورد و صدای شکسته شدن استخوان هایش را شنیدیم.

مردی و سیدی که با دست بی سلاح و فقط تکیه به نیروی ایمان و اخلاق توانست انقلابی را رقم بزند که جهانیان در عجب مانده اند.

بدنه: امام خمینی بیت شکن دوران که توانست طومار ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را در هم بپیچد و با همراه کردن مردم وطن با خودش حکومت فاسد و ظالم پهلوی را به زیر کشید و قیامی و انقلابی مردمی را رقم زد.

او که خار چشم پهلوی بود به علت داشتن فعالیت های افشاگرانه به خارج از کشور تبعید شد و از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷ در عراق و ترکیه و فرانسه  زندگی کرد. جوانان وطن او را خوب شناخته بودند و در زمان تبعید هم پیامهای او را دریافت می کردند و به قیام و انقلاب به صورت آرام آرام ادامه می دادند.

او یک رهبر دینی نبود و یک سیاست مداری بزرگ بود که به گورباچف نامه نوشت و خبر فروپاشی پیش از موعد کمونیسم و شوروی را خبر داد و این نشان دهند امدادهای غیبی بود که خداوند به ایشان می رسانید. او تبر ابراهیم را در دست داشت و ید بیضای مسیح را در سینه داشت که توانست بی سلاح در مقابل ارتش مسلح مقاومت کرده و همه مردان و زنان انقلابی را با خود همراه کند. صدای او مانند طنین رعد کوستان بود که لرزه بر تن دشمن می انداخت، افکار و عقاید سالم و صداقت در رفتار و عمل موجب محبوبیت او در میان مردم شد.

نتیجه گیری: امام خمینی رهبر مستضعفان جهان که برای رهایی مظلومان و پابرهنگان قیام کرده بود سیاستمداری بود که دنیای معاصر رهبری دینی و سیاسی چون او به خود نخواهد دید و ما مردم ایران هم مدیون او خواهیم ماند که ما از زیر یوغ ظالمان بیرون کشید. او اعتبار ایران و ایرانی را افزایش داد و ما توانستیم در ردیف قدرتهای برتر جهان قرار گیریم.

انشا در مورد شخصیت و زندگی امام خمینی (ره)

مقدمه: خمینی یک فرد و یک مرد عادی نبود، جبروت چهره و لحن سخنانش حتی دشمن را مجذوب خودش کرد، این همان ویژگی رهبران معنوی و بزرگ است که هیچ رهبر عادی نداشته و نخواهد داشت. مردی از جنس قیام و خون و مقاومت که کشورش ما من مظلومان است خودش حامی ستم دیدگان.

بدنه: امام خمینی همان رهبر نستوهی بود که پایه های حکومت ظالمان را به لرزه در آورد و خواب را از آنان گرفت. مردی که اسوه و نمونه کامل یک فرد کامل بود که زندگی ساده و مانند مردم عادی داشت. او یک مراد واقعی برای پیروانش بود.

به عشق او بود که جوانان ما در جنگ نابرابر هشت ساله بی سلاح و کم سن و سال به جبهه ها می رفتند. او که خودش را شاگرد شهید فهمیده می دانست دارای محبوبیتی عظیم بود و حال که سالها از هجرت و رحلتش گذشته است و هنوز جوانان و مردم ما عاشقانه و مانند یک مکتب او را دوست می دارند و در راه آرمانهایش کوشا هستند.

خمینی کبیر رعدی و برقی بود که بارقه ظلم ستیزی را در سراسر جهان زنده کرد و ما شاهد بروز قیام های مردمی در سراسر جهان شدهایم. او خارچشم امریکا بود و چون پتکی بر سر آمریکا آوار شده بود. جمله معروف آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند را خوب به یاد داریم و می دانیم که امام این حرفش بسیار اصولی و از روی عقل و منطق بوده است.

زیرا امریکا با کوچکترین حرکت در تیر رس و اماج حملات مسلمانان جهان قرار گرفته و به سمت  و سوی نابودی خواهد رفت. او دیگر آمریکا بیدادگر نیست و به قدرت امام همواره محتاط رفتار می کند و با هیچ کشوری از روی قلدری سخن نمی گوید.

خمینی بت شکن مانند ابراهیم تمام بت های بتکده زر و تزویر را شکست و تبر را بر دوش خودشان انداخت تا بدانند که حتی توان اداره کشور خودشان را هم ندارند، چه برسد به اینکه کدخدایان جهان گردند. خمینی کبیر خارچشم کدخدایان ظالم و دارو دسته مار صفتشان بود و برای نابودیشان یک لحظه ساکت ننشست.

نتیجه گیری: خداوند جهان را به دست مستضعفان خواهد سپرد و این مستضعفان روزی حاکمان زمین خواهند شد و قدرت های پوچ و پوشالی ظالمان در هم پیچیده خواهد شد و یکی از رهبرانی که راه را برای مظلومان گشود، خمینی کبیر بود. مردی از تبار و دیار مبارزان و نسل سربداران، باشد که همه مردم دنیا رهبرانی چون او بیابند و دست در دست هم تا نابودی ظالمان بشتابند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ترور دانشمندان هسته ای ایران
و
انشا در مورد خون شهیدان
و
انشا در مورد شهید حسین فهمیده

☑️ به پایان انشا درباره امام خمینی (ره) رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.