ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد شهید حسین فهمیده ⚜️+ کوتاه و با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد شهید محمد حسین فهمیده با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد شهید حسین فهمیده : رهبر من آن طفل سیزده ساله ای است که با نارنجک به زیر تانک رفت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد فداکاری

انشا در مورد شهید محمد حسین فهمیده

انشا در مورد شهید محمد حسین فهمیده

مقدمه : ما از صدر اسلام تاکنون شاهد حضور نوجوانان در صحنه های مختلف جنگ مبارزه بوده ایم و این هنر مردان ماست که در هر زمان به نمایش گذاشته می شود. محمد حسین فهمیده نوجوان 13 ساله ای بود که در سن کم و در حالی که هنوز نوجوان بود، با بستن نارنجک به کمرش راه تانک را مسدود کرد تا ساعاتی حمله دشمن به تاخیر بیفتد.

بدنه: محمد حسین فهمیده نوجوانی اهل وطنم که در زمانی که دشمن بعثی به خاک وطنم حمله کرد، بی آنکه پدر و مادرش بدانند، عازم جبهه های حق علیه باطل شد.

او که نوجوان بود و توان حمل سلاح سنگین نداشت، زمانی که از دور مشاهده کرد که تانکی به سوی خاک ریز خودی در حال تاخت است، در حالی که می دانست راه بازگشتی برایش وجود ندارد؟ می دانست که حتی تکه ای از او باقی نخواهد ماند و فقط نامی از او برجای می ماند و این شد که نامش جاویدان شد.

نارنجک هم از او شرم داشت ولی چه کند راهی بود که محمد حسین انتخاب کرده بود و باید می رفت. نوجوان بی انکه ترسی به خود دهد، دست در دست امام حسین گذاشت و دوان دوان تا قتلگاه دوید. بی سب نبود که امام خمینی او را رهبر خود خوانده است.

او هنوز فرصت های خوبی برای زندگی داشت و می توانست زندگی را برای دنیا حفظ کند و بماند و زندگی دنیایی خود را رونق دهد. اما انگار عهدش با خدا چیز دیگری بود و بر سر پیمانش ایستاد و  به قتلگاه رفت.

او همان شهد نابی بود که تا دنیا وجود دارد، تمام فرماندهان جنگ و دنیا در مقابلش تعظیم می کنند و برایش اشک خواهند ریخت. او از نوجوان کربلا یعنی حضرت علی اکبر و قاسم ابن حسن درس آموخته بود و برای جان دادن آماده بود.

نتیجه گیری: فرهنگ شهادت همیشه در میان جوانان شیعه بوده است. این هنر همچنان پر رهرو است و ما در دوران پس از جنگ هم جوانانی چون علی لندی را داریم که برای نجات جان دیگران خودش را به آب و اتش زد و جانش را فدا کرد. جوانان ما هم باید به این الگوهای خوب و سالم نگاه کنند و راه صحیح زندگی را انتخاب کنند.

انشا کوتاه در مورد شهید حسین فهمیده

مقدمه: جوانان کم سن و سال ما در مقابل هجوم دشمنان ایستادند و از جان شیرینشان گذشتند و این کشور در مقابل دشمنان جهانی ایستادند و جهان دانست که رشادت و بزرگی جوانان غیرتمند ایرانی ستودنی است. جهان و مردم دنیا در جنگ تحمیلی در کنار و پشت صدام ایستادند ولی نتوانستند ما ار ازپا در بیاورند.

بدنه: محمد حسین فهمیده نوجوان بزرگ منش ایرانی بود که یرای نجات هم وطنانش از دست دشمن ظالم خود را به نارنج بست و به آغوش خطر رفت. شهید راه  مبارزه و شهادت که هنوز هم فریاد بزرگی و عظمتش به گوش جهانیان طنین انداز است.

می رسد روزی که دنیا در مقابل این همه عظمت تعظیم کند و تسلیم شود. محمد حسین فهمیده الگوی کامل یک انسان وارسته بود که با هدف رسیدن به شهادت تن به دل خطر داد. او همان مجاهد نستوهی است که شاید قرن ها پس از شهادتش نامش جاوید باشد.

نوجوانی از تبار پاکان و مردی بزرگ از حوالی امام حسن و امام حسین (ع) بود و در راه ایشان هم قدم برداشت. روزی دانش آموز هم به یاد و نام این شهید بزرگ نام گزاری شده و تمام دانش آموزان و ملت عزیز در این روز با این شهید بزرگ عهد شهادت می بندند و میثاق تازه می کنند.

شهید محمدحسین فهمیده در حالی به درچه رفیع شهادت رسید که فقط 13 سال داشت و او به جای بازی و درس و تحصیل به میدان جنگ و شهادت شتافت تا بتواند مکتب اسلام را به جهانیان بشناساند. محمد حسین فهمیده رزمنده ای کم سن و سال بود که با وجود انکه سنی نداشت درسی به وسعت تاریخ به همه داد.

نتیجه گیری: شهید محمدحسین فهمیده از دانش اموزان شهید وطن است که در سالهای جنگ تحمیلی برای دفاع از مرز و بوم و وطن تن به خطر سپرد و به جنگ تن به تن با تانک رفت.

او در میان شعله های اتش سوخت و به جای زندگی خوب و خوش راحت به سخت ترین کار یعنی جنگ پرداخت. کاش جوانان ما به خو باوری برسند و بدانند که ما مردم ایران می توانیم در مقابل ناملایمات و سختی ها بهترین مبارزه را داشته باشیم. به خودباوری و ایمان برسیم و بدانیم که ما در هر شرایط ساخته ایم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد اجتماعی بودن انسان
و
انشا در مورد روز دانش آموز و ۱۳ آبان

☑️ به پایان انشا درباره شهید محمد حسین فهمیده رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.