ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد روز دانش آموز و ۱۳ آبان ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء با موضوع سیزده آبان چه روزی است و متن کوتاه و بلند درباره روز دانش آموز

انشا در مورد روز دانش آموز و سیزده آبان ؛ 13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی امریکا ست. در این روز دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام در یک عملیات سریع سفارت امریکا را در تهران به تصرف خود در آوردند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: چرا ۱۳ آبان را روز دانش آموز نامیدند

انشا در مورد روز دانش آموز و ۱۳ آبان

انشا در مورد روز دانش آموز برای تمامی پایه ها

مقدمه: دانش آموزان آینده سازان یک کشور هستند که می توانند با قلم خویش همه جا را به تسخیر خویش در آوردند. شاید انقلاب قلم و آگاه سازی و سواد آموزی از جنگ و توپ و تفنگ پرکار تر و مفید تر باشد. این دانش آموزان بودند که در آستانه پیروزی انقلاب به همراه دانشجویان پیرو خط امام کار را یکسره کردند و به لانه فساد و جاسوسی حمله کردند.

بدنه: هر جامعه ای سرمایه های جاودانی دارد که باید خوب و دقیق به آنها رسیدگی کند تا در آینده بتواند کشور را به ایشان بسپرد. سرمایه هایی عظیم که می توانند بهترین روزهای خوب و خوش را رقم بزنند. از دل همین دانش آموزان است که پروفسورانی چون حسابی و سمیعی تربیت شده و به جهان خدمت می کنند. دانش آموزان معادن بکری هستند که با تربیت صحیح و درست می توان به آنان تکیه کرد.

درس خواندن و دادن آموزش های صحیح و مهارتهای زندگی سالم، می تواند بهترین نیروها را به کشور تحویل دهد. دانش آموز سلاحش قلم است و صلاحش اندیشه در قلم. بهتر است که در یک بستر مناسب و عالی پرورش داده شود تا بتواند در تمامی جوانب پیشرفت کند. بهتر است دانش آموزان را مانند یک در قیمتی مراقبت کرده و تعهد و تخصص را به ایشان بیاموزیم.

کشوری که نیروهای جوان خود را فراموش کند و به آنها ارج نگذارد، در آینده ای نه چندان باید با یک بحران عظیم نیروی انسانی مواجه گردد. روز 13 آبان در کشورمان روز دانش آموز است و هرسال به پاس ماجرای تسخیر لانه فساد، مراسماتی عظیم بر گزار می گردد.

نتیجه گیری: دانش آموزان وظیفه ای جز درس خواندن ندارند و باید پدر و مادر و اولیای آنها با دادن راه حل صحیح و درست راه و رسم زندگی درست و صحیح را بیاموزند. دانش آموزان نو نهالانی هستند که اگر خوب تعلیم داده نشوند ممکن است کج و نامناسب رشد کنند. دادن آموزش صحیح و داشتن الگوی خوب و مناسب در راه و زندگی دانش آموزانی متعهد و زبردست را تحویل جامعه خواهد داد.

انشاء کوتاه درباره ۱۳ آبان به زبان کودکانه

مقدمه: دانش آموزان امید آیندگان هستند و سرمایه تمام نشدنی، روزی که به این سرمایه ها خوب رسیدگی کنیم باید در انتظار جامعه ای خوب و متمدن و عالی باشیم. روزهایی که کودکان در مدرسه هستند شخصیتشان شکل می گیرد و می توانند در آینده سکان کشور را به دوش بگیرند.

بدنه: روز 13 آبان در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز دانش آموز ثبت شده است. در آستانه پیروزی انقلاب که همه اقشار جامعه با امام خمینی همسو بودند، دانش آموزان هم از قافله عقب نماندند و با اقتدار همراه دانشجویان پیرو خط امام به لانه فساد یا سفارت امریکا حمله کرده و آنجا را برای همیشه تعطیل کردند. این نشان دهنده این است که اگر دانش آموزان کم سن و سال هم بودند ولی با شناخت درست و اصولی نسبت به پیروی از فرمایشات امام اقدام کردند.

همان دانش آموزان بودند که در 8 سال جنگ در مقابل دشمن ایستادند و کشور را از حمله و هجوم دشمن بعثی باز داشتند. همان دانش آموز 13 ساله ، محمدحسین فهمیده بود که نارنجک را به خودش بست تا تانک در حال حرکت را متوقف کند و امروز می بینیم که دانش آموز علی لندی در یک ماجرای خطر وارد عمل شده و دو نفر را نجات می دهد ولی جانش در میان شعله های آتش می سوزد.

دانش آموزی که درست و قانون مند تربیت شده باشد، می تواند در مواقع ضروری رفتاری مناسب از خود بروز دهد. دانش آموزان وطنم با تلاش و درس خواندن می توانند کشور را به بهترین درجه و مرحله برسانند

نتیجه گیری: دانش آموزان سرمایه های ناب هر کشور هستند که باید از آنها به خوبی و خوشی مراقبت کنیم تا بتوانند کشور را به هدف خود نزدیک کنند. پاسداری از افکار و رسیدگی به شرایط روحی دانش آموزان می تواند بهترین کمک در راه تربیتشان باشد.

انشاهای پیشنهادی:
متن تبریک روز ۱۳ آبان و دانش آموز
و
انشا درباره ذهن من دنیای من

☑️ به پایان انشا در مورد روز دانش آموز و ۱۳ آبان رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاهی درباره این روز دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *