ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد هوای پاک ⭕️ با توصیفات شنیدنی و زیبا

متن انشاء کودکانه و زیبا در مورد هوای پاک و سالم برای کلاس سوم تا هفتم

انشا در مورد هوای پاک و تمیز : هر صبح نفس عمیقی می کشم و به حال کسانی که در شهر زندگی می کنند، افسوس می خورم. برای مشاهده متن های بیشتر با بخش انشا ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره آلودگی هوا

انشا در مورد هوای پاک

انشا درباره هوای پاکیزه با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه: شاید همه مردم دنیا در آرزوی هوای پاک باشند، ولی هیچ کس حاضر نیست شهر شلوغ را ترک کند و به مکانی خلوت برود. همه شهر و امکانات و شلوغی را دوست دارند، هوای پاک را هم می پسندند، هیچ کس راضی نیست از خواسته هایش بگذرد.

بدنه: شهرهای بزرگ پر از آلودگی و فراوانی ماشین ها و کارخانجات و از همه ماشین های فرسوده که در سطح شهر به صورت کامل ایجاد آلودگی می کنند و حسرت هوای پاک را روی دل مردم می گذارند. بسیاری از مردم شهر زمانی که سنشان بالا می رود، دچار بیماری های قلبی و تنفسی می شوند.

این بیماری ها که بر اثر کمبود هوای پاک رخ می دهد موجب تنگی نفس و نارسایی ریه ها شده و فرد برای نفس کشیدن به زحمت افتاده و گاهی با مشکل جدی رو به رو می شود. هوای پاک موجب افزایش عمر و سلامتی قلب و عروق می گردد. افرادی که در کوهستان و مکان های دور از شهر و شلوغی زندگی می کنند، عمری طولانی و تنی سالم و روحیه ای شاد هستند.

مردمی خوش اخلاق و مهمان نواز که حتی با یک سفر دود آزارشان می دهد. مردمی خوش قلب که در هیچ شرایط دست از روستا و زندگی بی دغدغه بر نمی دارند. هوای سالم کوه و کمر موجب سلامتی روان انسانها شده و از اضطراب و استرس و بیماری های روحی و روانی پیش گیری می کند. هوای پاک در مکان هایی که درخت و درختکاری رواج داشته باشد، بیشتر بوده و این درختان دی اکسید کربن موجود در هوا را گرفته و اکسیژن تحویل می دهند.

نتیجه گیری: هوای پاک موجب سلامت روح و قلب و جسم و جان می گردد و انسانها اگر فرصت زیستن در کوهستان را داشته باشند، می توانند به طول عمر خود بیفزایند.

انشای کودکانه در مورد هوای پاک و سالم

مقدمه: هوای پاک رمز سالم زیستن و شرط عمری طولانی و مفید است. هر بار که گذرم به بیمارستان می افتاد بسیاری از مردم را می دیدم که برای درمان تنگی نفس یا ناراحتی قلبی به بیمارستان مراجعه کرده بودند. مردمی که در گیر دود ماشین و کارخانجات و خودروهای فرسوده شده بودند.

بدنه: مردمی که به هوای داشتن زندگی مرفه و سالم دارایی و املاک خود را فروختند و سر به شهر نهادند تا به آرزوهای خود دست یابند. همه چیز خود را از دست دادند و ریه ای دود گرفته و پر از خرابی و سرفه را برای خود به ارمغان آوردند. هوای پاکی که در روستایشان بود یک آرزو شد و زندگی یک درد بی درمان قلب و ریه و اضطراب و افسردگی، کاش روزی که قرار بود به شهر بیاییم، کسی می گفت که شهر چه خطراتی دارد و کسی هم گوش می داد.

ای کاش مردم می دانستند که شهر به شما چه می دهد و در عوض چه چیزی را می گیرد. زندگی خوب و خوش را گرفت، ریه ای سالم و آرامش، همه را گرفت و در عوض دردی مزمن و قلبی ناراحت داد. مردمی که کوچه های مهربان و درخت بزرگ وسط روستا را، او از پرندگان را و صدای مادر پیر را رها کردند و رفتند. هوای شهر کردند و سلامتی از دست دادند. هوای ناپاک را جرعه جرعه به ریه فرستادند و هیچ کس ندانست که با خودش چه می کند.

کم کم قلب را و روح و روان را پیر کردند و خود ندانستند. کاش می دانستید که درختان چه قدر بی تاب شما هستند و برایتان اکسیژن مهیا می کنند. هوای شما را دارند و هر روز در فکر تامین اکسیژن هستند. کاش به خود بیاییم و از روزهای مانده عمر خوب و به شیوه سالم استفاده کنیم. کاش توشه برداریم و به روستا برگردیم و قلب خود را باز پس گیریم. کاش لایه لایه ریه خود را پاک کنیم و تن به لذت باد خوب و خنک بسپاریم.

اغلب شهرهای بزرگ دارای مردمانی هستند که یا ریه شان خراب شده یا ناراحتی قلبی و افسردگی دارند. کاش مردمی که بازنشسته می شوند به روستاها بازگردند.کاش مسئولین ما هم کاری کنند و برای نجات مردم تدبیری داشته باشند و زندگی را سبز و زنده کنند.

نتیجه گیری: هر ساله تعداد زیادی از مردم بر اثر بیماری از دست می روند، کاش دولت ها برای مردم شرایطی در نظر بگیرند که راضی شوند که به روستا ها باز گردند و زندگی یک جامعه نجات پیدا کند. هوای پاک یعنی ذهن سالم و عقل سالم و روحیه ای عالی.

انشاهای پیشنهادی:
تحقیق در مورد چگونه هوای پاک داشته باشیم
و
انشا درمورد آسمان آبی و هوای پاک

☑️ به پایان متن های انشا در مورد هوای پاک رسیدیم، اگر شما نیز مطلبی برای گفتن دارید حتما آن را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.