ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد صدف دریایی ☑️ + توصیفات زیبا و شنیدنی

متن های انشا زیبا و کوتاه درباره زیبایی های صدف دریایی با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد صدف دریایی؛ شن نرم و خواستنی را خوب و زیر پایم حس می کنم و می روم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا درباره گفتگوی ساحل و دریا

انشا در مورد صدف دریایی

انشا در مورد صدف دریایی با مقدمه و نتیجه

مقدمه: صدف پوست سخت نرم تنان دریاست که پس از مدتی از بدنشان جدا شده و در اب دریا شناور می گردد. دارای رنگ های متفاوت بوده و بسیار زیبا و در رنگ و اندازه های متفاوت در آب دیده می شوند و با نوازش ساحل توسط موج در کنار دریا آرام می گیرند.

بدنه:‌ چقدر زیبا و جذاب هستند، سفید، صورتی ،آبی، کوچک و بزرگ با انواع متفاوت،هر بار که موجی مهمان ساحل می شود این صدف را با خود به ساحل می آورد و چه بسیار صدف های آفتاب زده را به عمق دریا باز می گرداند. من هم شوق جمع کردن دارم و تند تند جمع می کنم.

پاهایم در شن نرم و تفتیده فرو می رود و حال خوبی می یابم، اما به دنبال هر صدف می دوم و جمع می کنم. وقتی صدف ها را پر می کنم، انگار از دریا برگشته‌ام. مثل عروس زیبایند و خواستنی، در معرض تابش نور خورشید که قرار می گیرند، هفت رنگ می شوند و جلوه نما، هر صدف مسیری طولانی را طی کرده و پس از یک ماجرا جویی در میان موج به ساحل رسیده است.چه قدر زیبا و راه راه هستند و انگار نقاش طبیعت همه را با قلم رنگ کرده است.

به به خدای زیبایی ها، چندین میلیون گونه نرم تن در این دریای بی کران زنده دارد که این همه صدف رنگارنگ در دریا جای داده است. در ساحل چون ستارگانی براق زمینی خود نمایی می کنند. چه قدر دوست دارم که دو دستم را پر کنم و خالی کنم. این پوسته سخت و جذاب در زیباسازی حوض های بزرگ، آکواریوم و نمای میدان های شهر مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری: دریا و زمین، آسمان، عمق لایه های دریا که دست هیچ موجودی به آن نمی رسد، همه از تو‌ اذن می گیرند و به فرمان تواند. خدای زیبایی ها تو را سپاس.

متن انشا درباره ویژگی و زیبایی صدف های دریایی

مقدمه: صدف دریایی که به رنگ زیبای سفید و شیری و صورتی دیده می شوند، پوست حیوان نرم تنی که در اعماق دریا هستند و با طی کردن دوران خود از تن نرم تنان جدا شده و مسیر زندگیش تغییر می کند.

بدنه: صدف دریایی که به شکل بسیار زیبایی در آب می رقصد با هجوم آب و موج به ساحل مسیر زندگیش را تغییر داده و به سمت خشکی راه کج کرده است. صدف هایی که روی شن ها پرسه می زنند، با دستان دختر ها و پسربچه ها جمع شده و از دریا دور می شوند. صدف های رنگی که دوست دارم تابلویی را روبه روی خودم بگذارم و برای هر کدام نقشی و خاطره ای بزنم.

کاش می توانستم روزگار پیش روی صدف ها را برایشان بگویم، گاهی با گلدانی سفر می کنند و زمانی هم با یک آکواریوم به خانه های مردم می روند. صدف هایی که گاهی دری و مرواریدی در خود می پرورانند و به دست انسان می سپارند. گاهی در میان آب نمایی در شهری دور خودنمایی می کنند و گاهی آویزه گوش عروسکی می شوند و هر صبح با دستان دخترکی کوچ نوازش می شوند.

صدف جان تو هم روزگاری دختری زیبا در عمق دریا بودی که همه حسرت دیدارت را داشتند و می خواستند به کمک تو نقش خاطره روی یک تابلو بزنند. صدف جان هر موجی که به ساحل می تازد بی‌صبرانه در حوالی دریا تو را رها می کند و می رود و تو می شوی هم سفر مهتاب در جایی دور از ساحل. و من همان دخترکی هستم که تو را برای آراستن سنجاق سرم و نقش زدن روی لباس و کفشم دوست دارم.

من تور را که می یابم هم صحبتت می شوم و ندای عشق سر می دهم، زلف مهتاب را با تو می آرایم و دل یه گفته های تو می زنم. تو مهتاب را به مهمانی دریا دعوت کن و برایم خاطره ای از ان شب رویایی بگو تا در دفتر آسمان یاد داشت کنم. کاش دریا و صدف و من در شبی مروارید عشق را بیابیم و راهی سفر شویم.

نتیجه گیری: صدف یا گوش ماهی یک محصول دریاست که بر اثر نوسانات دریا و موج به ساحل آورده می شود که دارای انواع متفاوتی است که اندازه آن وابسته به تن نرم تنان است. این صدف ها سخت هستند و برای تزئین به کار برده می شوند.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد پنجره ای رو به دریا
و
انشا در مورد جنگل

☑️ به پایان متن های انشا در مورد صدف دریایی رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاهی جالبی در مورد این موضوع دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *