ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره گفتگوی ساحل و دریا ♨️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد گفتگو ساحل و دریا با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد گفتگوی دریا و ساحل : دو دوست قدیمی که وجود و زندگی یکی به دیگری وابسته است، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد جنگل

انشاء درباره گفتگوی ساحل و دریا

انشاء درباره گفتگوی ساحل و دریا

مقدمه : دریا و ساحل دو دوست قدیمی هستند که وجود یکی وابسته به وجود دیگری خواهد بود. دریا و ساحل دو یار قدیمی که یکی همیشه آرام و دیگری همیشه در تب و تاب. دریا می رود و هر بار با کلی حرف بر می گردد، این ساحل است که در عین سکوت است.

بدنه: دریا جانم کجایی، صدای روح نوازت مرا زنده می دارد، گاهی زودتر به من سر می زنی من که پای رفت و آمد ندارم ومنتظر تو هستم. کجایی دوست قدیمی و سنگ صبورم، من تنها را دریاب و گاهی این تن تفتیده را با موجی خنک آب زندگی ببخش، کجایی که دانه هایم خشک و بی تابند و زیر پای عابران در تلاطم و حرکت.

دوست خوبم این دانه های صدف قدیمی زیر تخته سنگ های داغ و تفتیده خرد شدند، کاش برسی و حالشان را خوب کنی و با خود ببری، دریای مهربان گاهی که مواج می شوی، من هم هراس دارم که مرا هم با خود ببری، دریای طوفانی حال مرا هم درک کن و کمی آرام باش. مرا هم دریاب دوست خوبم.

من بی تو هیچم ولی با تو هم گاهی هراس دارم. تو روزهایی که طوفانی می شوی، به من هم رحم نمی کنی، راستی روزهای سختی دارم وقتی جوانی غرق می شود و تو می بینی و من فقط ناله های عزیزانشان را می شنوم. تو می روی و جنازه پس می آوری، من می مانم و ناله می شنوم.

دوست خوبم  روزهایی که من و تو تنها هستیم را دوست ندارم، مردم و کودکان که می آیند من و تو در حوالی هم زیبا می شویم. عزیزم روزهای زمستان هم تو سرت سنگین می شود و یادی از من نمی کنی؟ سرما طاقت مرا هم می برد.

 نتیجه گیری: مناظره یا گفت و گو یک روش خوب و مناسب برای رساندن منظور است که گاهی شاعران از آن استفاده می کنند. گفت و گوی ساحل و دریا یک نمونه از این نوع گفت و گوهاست که از زبان این دو بیان شده و جان بخشیدن به اشیا است.

انشا در مورد گفت و گوی خیالی ساحل و دریا

مقدمه: باز که مسافران امده اند و سرت شلوغ شده، من می آیم و تو را خوب نمی بینم. می آیم و بر می گردم. ساحل جانم با تو هستم. صدف و ماهی هم آمدند و تو حوصله نداشتی، روزهایی که تو را غمگین می بینم خودم هم بی تاب می شوم. وقتی مردم را می بینم که روی شن هایت عکس و شعر و خاطره می نویسند حالم خوب می شود و برایشان آرزوی خوشحالی می کنم.

بدنه: دوست خوبم من و تو سالهاست در کنار هم زندگی می کنیم. من از تو جز خوبی و خوشی ندیدم و همواره در کنار هم خوش و خرم بودیم. دوست خوبم بگذار کمی راحت حرف بزنم. همه مردم آمدند و از صدف و دریا و تو خاطره ساختند ولی هیچ کس دلش به حال افتادگی و غربت تو نسوخت.

هیچ کس ندانست که بر تو چه گذشت و چگونه زیر گرمای داغ خورشید زندگی می کنی، شن هایت نرم و خاطره انگیز، دانه های شنت مرهم و خودت هم صحبت عاشقانی، همه می آیند و تو را و مرا آلوده می کنند و می روند. زباله و چوب و هر آنچه که حیات مرا تهدید می کند.

دوست خوبم کاش انسانها می دانستند  که چه قدر دوستشان دارم و برایشان بی تاب می شوم. سوار قایق می شوند و در من دوری می زنند، هیچ وقت کسی سراغی از من نمی گیرد و فقط می گویند بی رحم است. در جایی که به افق می پیوندم خورشید هم بزم دارد و مستی، من با همه وجود از خودم و تو خاطره می سازم و برایشان قاب می کنم.

ساحل خوبم چه قدر بی تابت می شوم وقتی که بادی نیست تا به تو سر بزنم و حالت را بپرسم. هر روز صدف و انواع مروارید را برای تو هدیه می آورم و هزاران روز برایت جشن می گیرم. من دوستت دارم و در کنارت هستم و هیچ کس نمی تواند من و تو را از هم جدا کند. دریا و ساحل در کنار هم زیبا هستند. دوست خوبم هستم تا باشی

نتیجه گیری: کاش می توانستیم حرف ساحل و دریا را بشنویم ولی خوب می دانیم که هر دو دوست دارند که مردم آنها را تمیز نگه دارند و برای شادی و شادابی  دریا و ساحل تلاش کنند. کاش زباله و بطری و چوب سوخته را در دریا رها نکنیم و بدانیم که با این حرکت ما دریا نابود خواهد شد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد دریا و زیبایی هایش
و
متن در مورد دریا

☑️ به پایان انشا گفتگوی ساحل و دریا رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.