ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا طنز از زبان کارنامه با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد طنز کارنامه با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا طنز از زبان کارنامه: من یک کارنامه هستم، پر از صفرهای تک و دو رقمی گاهی می خندم و زمانی هم اشک در می آورم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد زندگی بدون برق

انشا طنز از زبان کارنامه

انشا طنز از زبان کارنامه

مقدمه: روزی که خودمم را شناختم لای کتاب و گوشه جیب و یا در یک دفتر اینترنتی خاک می خوردم، روزها و ماه ها می گذرد و کسی را سراغم نمی گیرد و ناگهان در یک غروب سرد صاحبم که فیلش یاد هندوستان کرده، می آید و در حالی که به عالم و آدم فحش می دهد، مرا با خود می برد.

بدنه: یک کارنامه هستم که در لای کتابی می مانم و سال ها در انتظارم تا شاید کسی مرا نگاه کند. مردم فرصت دیدن مرا ندارند و گروهی که نمره های درج شده در من خوشحال شان نمی کند همه نوع فحش و ناسزا بارم می کنند.

راست هم می گویند انگار در این کشور درس و تخصص برای یافتن شغل چندان مهم نیست و فقط داشتن پارتی و پول همه مشکلات ریز و درشت را حل می کند. چه قدر روزهای طولانی درس می خوانند و منتظر جواب کنکور و امتحان نهایی می مانند و یک نور چشمی و اقا زاده خیلی خوب و راحت از هر دری که دلش خواست وارد دانشگاه می شود و روی هر صندلی که باب میلش بود، می نشیند.

روزگاری نمره های بیستم بسیارزیاد بود و صاحبم انتظار داشت که با این نمرات در بهترین رشته ها قبول شود ولی جایش را گرفتند و حالا جلوی درب دانشگاه دست فروشی می کند و حسرت می خورد. روزگاری نمراتم سه ردیف یا سه ثلث بود ولی امروزه دو ردیف شده و ترم اول و دوم شده است. انضباط هم عددی ندارد و توصیفی درج می شود.

کارنامه دوران ابتدایی راچندان دوست ندارم چون هیچ نمره ای در آن دیده نمی شود و همه خیلی خوب و خوب و ضعیف برای ارزشیابی در من درج می شوند. من کارنامه یک دانش اموز درس خوان هستم  که گاهی کارنامه های دیگر را به آرامی و پنهانی نگاه می کنم و به خودم می بالم و خوش حال می شوم که درخشان هستم و پر از نمره های عالی

نتیجه گیری: درس خواندن وظیفه یک دانش اموز است که نتایج آن از طریق کارنامه به اطلاع دانش آموز و اولیایش رسانیده می شود، هر کس تلاش کند و زحمت بکشد کارنامه اش درخشان و هر کس تلاش نکند، نتیجه ای نخواهد داشت. پس از خدا بخواهیم که کارنامه ای درخشان در این دنیا و دنیای دیگر داشته باشیم.

انشای طنز از زبان کارنامه

مقدمه: من یک کارنامه قبولی در دانشگاهم که همه درصدهایم عالی و چشم نواز است و صاحبم در بهترین رشته در دانشگاهی معروف قبول شده است. تا امروز دغدغه قبولی داشت و حالا دیگر دل نگرانی هایش تغییر کرده است. آیا پس از درس موفق می شوم و …

بدنه: بعد از ثبت نام در دانشگاه هم چند باری مرا خوب نگاه کرد و عکسم را گرفت و لینکم را هم ذخیره کرد. کم کم به فراموشی سپرده می شوم و حالا دغدغه های دیگر از راه رسیدند. آیا شاگرد ممتاز می شوم، آیا کارشناسی را تمام می کنم، آیا شغلی خوب و دلخواه پیدا می کنم.

آیا در زندگی موفق می شوم. کاش می توانستم زبان باز کنم و خوب با صاحبم حرف بزنم که روزگاری دوست داشتی در بهترین رشته قبول شوی و حالا به خواسته ات رسیده ای و یادت رفته است که چه شب هایی را نمی خوابیدی و بیداری می کشیدی، چه قدر برای بالا بردن هر یک از درصدهایت استرس داشتی و خدا را التماس می کردی، حالا همه این روزهای خوب دانشگاه را که باید درس بخوانی به نگرانی و اضطراب می گذرانی، در لحظه زندگی کن و آینده ات را با برنامه خوب و درست بساز. کاش می توانستم حرف های ناگفته دوستانت را برایت بگویم که چه حالی دارند و نگران هستند.

شب و روز درس می خوانند و بعد کارنامه خوب و قابل قبولی هم ندارند. من کارنامه تو هستم و حاصل زحمات تو، دوست دارم که در پایان درست هم درخشان باشم و برایت شغل خوبی پیدا شود، اما یادت نرود که با چه شرایطی و مشکلاتی درس خواندی، حالا که به جایگاهی رسیده ای با مردم به خوبی و خوشی و مدارا سخن بگوی و تندخویی مکن.

حالا که در جایگاه اجتماعی خوبی قرار داری مردم را ارج بنه و بدان که هیچ وقت خداوند از حق مردم نمی گذرد. دوست خوبم کم کم درست رو به اتمام است و نمره اول یا الف کلاس را گرفته ای، به تو تبریک می گویم و بار دیگر درخشش خودم را برایت به فال نیک می گیرم.

نتیجه گیری: جان بخشیدن به اشیا یک شیوه عالی در نوشتن است که موجب بهتر و زیبا شدن نوشته می گردد، یعنی با این روش می توانیم نوشته خود را از هر جهت پرورش داده و به جذابیتش اضافه کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ذوب شدن شمع
و
انشا در مورد حمایت از کالای ایرانی
و
انشا در مورد اگر من یک درخت بودم

☑️ به پایان انشا درباره طنز کارنامه رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

یک دیدگاه

  1. Roz گفت:

    جالب بود 👍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.