ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی ضعیف و قوی ⚡️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی ضعیف و قوی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی ضعیف و قوی: در گذشته هرگاه کسی زور بازوی زیادی داشت، او را قوی می دانستند و اگر کسی توان جسمی کمتری داشت، او را ضعیف قلمداد می کردند، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا با تضاد معنایی موفقیت و شکست

انشا با تضاد معنایی ضعیف و قوی

انشا با تضاد معنایی ضعیف و قوی

مقدمه: گاهی نوشتن و شرح دو کلمه متضاد در کنار هم به فهم موضوع کمک زیادی می کند. قوی و ضعیف در معانی متضاد و با دیدگاه های زیاد در میان مردم تبیین می شوند، بهتر است در نوشته های ادبی و گاهی انشا به تمامی جوانب آن پرداخته شود.

بدنه: در قدیم کسانی که اهل جنگ و دعوا و کتک کاری بودند را قوی می دانستند و از آنها دوری می کردند و ترس داشتند که به چنین فردی نزدیک شوند. همیشه دوری می کردند و از ترس تعظیم هم می کردند. اما امروزه نظر مردم بر اثر تغییرات فرهنگی و مطالعه تغییر یافته است.

امروزه کسی را قوی می دانند که زیر بار مشکلات کمر خم نکند و پابرجا باشد، در برابر ناملایمات و درد سرها و حوادث ناگهانی زندگی نهراسد و بر همه مشکلات فائق آید. آیا انسان قوی یک ورزشکار یا مرد آهنین است که وزنه های صد کیلویی را بلند می کند و یا بتواند در مسابقات زور بازو مچ دیگری را بخواباند، بهتر است کمی بیشتر تامل کنیم  و به جامعه و مردمش خوب نگاه کنیم، خواهیم دید قوی کسی است که شب و روز با مشکلات فراوان در حال تلاش و کوشش و کسب در آمد است.

در مقابل انسان ضعیف کسی است که در مقابل مشکلات شانه خالی کرده و خودش را کنار می کشد. مانند یک زالو به بدنه جامعه چسبیده و حال مردم را خراب می کند. هیچ گونه مهارت و توانایی نداشته و برای کسب مهارت هم تلاشی نمی کند.

نه به دنبال تحصیل می رود و نه هدفی دارد، یک زندگی کاملا منفعل و عاری از شادی دارد و همیشه در حالت استراحت مداوم است. چنین فردی مزاحم خانواده و جامعه و حتی طبیعت هم می باشد. چنین فردی نه روزش هدف دارد و نه شبش آرامش، همیشه آویزان دیگران است و به لقمه نانی بسنده می کند.

انشا تضاد مفاهیم قوی و ضعیف

مقدمه: در نظر من قوی کسی است که در مقابل همه داده های خداوند شاکر باشد، حتی داده های درد ناک مانند مرگ عزیز و نداشتن ثروت فراوان، قوی کسی است که در جامعه حق خودش را بشناسد و نخواهد به زور از دیگران چیزی بگیرد.

بدنه: گاهی صدای نهیب و فریاد مرد همسایه را که می شنیدم، می ترسیدم و مو بر تنم راست می شد. همیشه سر کوچه می ایستاد و باج می گرفت، همیشه مردم با احتیاط از کنارش رد می شدند و می ترسیدند، تا این که روزی پدرم گفت من امروز باید تکلیف این محل با این مرد را روشن کنم، چند نفر جمع شدند و به سراغش رفتند.

قرار شد اول با آرامش و سکوت از او بخواهند که دست از این هیاهو و سر و صدا بردارد، او که تاکنون با هیچ کس رو به رو نشده بود، از ترسش سکوت کرد و ترس مردم تمام شد. اینجا بود که دانستم قوی نیست و بسیار ضعیف است، او اگر قوی بود به داشته هایش تکیه می کرد و مقابل مردم می ایستاد، اما چون چیزی نداشت و تو خالی بود، نتوانست از خود مقاومتی نشان دهد.

او نه تنها قوی نبود، بلکه ضعیف هم بود. قوی کسی است که همواره در پی کسب علم باشد و برای ثانیه های عمرش وقت بگذارد و عمرش را به بطالت نگذراند. زندگی را با برنامه ریزی پیش برد و در مقابل مردم فروتن باشد. انسان قوی کسی است که در مقابل سختی ها چون کوه مقاوم باشد و از باد و طوفان حوادث هم ترسی نداشته باشد.

با هر بادی نلرزد و بداند انسان زمانی قوی و غیرقابل نفوذ می شود که بتواند در برایر روزهای سخت دوام بیاورد. پس در مقابل دردهای روزگار مقاوم باش  و از گفتن و باز گویی مشکلاتت به مردم پرهیز کن و همواره با صبر و تلاش و توکل بهترین راه زندگی را برای خودت انتخاب کن.

ضعیف کسی است که مشکلات کمرش را خم می کند و به همه فحش و ناسزا می گوید و از تعامل با دیگران هراس دارد، اعتماد به نفس ندارد و برای روزهای زندگیش هیچ برنامه ای ندارد. ضعیف کسی است که به مردم و جامعه خدمتی نکند و از دیگران انتظارات بیهوده داشته باشد.

نتیجه گیری: قوی باشید و از روزهای سختی و مشکلات فرار نکنید، برای داشتن یک زندگی مفید با برنامه تلاش کنید تا در مواجهه با مشکلات بتوانید سر بلند باشید. روزهایی را که در خوشی و عافیت هستید برای قوت قلب و افزایش علم و دانایی خود تلاش کنید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی سلامتی و بیماری
و
انشا با تضاد معنایی دوست و دشمن
و
انشا با تضاد معنایی آرامش و استرس

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی ضعیف و قوی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *