ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا تضاد معنایی دختر و پسر با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی دختر و پسر با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا تضاد معنایی دختر و پسر: یکی دختر می خواهد و دیگری پسر، یکی هر دو جنس را دارد و دیگری فقط از یک جنس ، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا تضاد معنایی چاق و لاغر

انشا تضاد معنایی دختر و پسر

انشا تضاد معنایی دختر و پسر

مقدمه: هر دو آفریدگان خدواند هستند که دارای خصوصیات اخلاقی جداگانه ای هستند و هریک برای هدفی  خلق شده اند. دختر و پسر پدران و مادران آینده هستند و جهان با خلقت شان کامل می شود.

بدنه: تولد یک نوزاد در خانه نقطه عطف یک خانواده بوده و روند زندگی را تغییر می دهد. اگر دختر باشد، پدر و مادر برایش پیراهن های خاص و مدل دار را در نظر می گیرند و عروسک های شیک و جذاب دخترانه را می خرند. گل سرهایی با مدل گلهای بهاری در هر طرف دامنش آویزان می کنند و منتظر بلند شدن موهایش می مانند.

کفش های صورتی و سفید را به خانه می آورند و با او هم صحبت می شوند. روزها و شب ها برایش داستان های زیبا می گویند و منتظر می مانند تا درب خانه را به روی بابا بگشاید. دختر همدم مادر می شود و هر روز در کنارش درس زندگی می آموزد.

بزرگتر که می شود به صورت زود هنگام غصه خور همه می شود و کم کم محرم اسرار دیگران، به همه کمک می کند و نمی دانم چرا زود پیر می شود. خانه از حضورش گرم است و چراغ اجاق گاز همیشه روشن، مرهم و مرحم پدر است و هم صحبت مادر،

اگر کودک پسر باشد که دیگاه متفاوت خواهد بود، برایش لباس های آبی و کفش کتانی سفید می خریم و می شود تکیه گاه و مرد همراه مادر، پر از غیرت و کمی متعصب و تند، بزرگتر که شد کم کم رفتارهایش مثل پدر می شود و در خانه مثل یک مرد حس بزرگی دارد و رفتار و منشش مانند مردان است.

کت و شلوار می خواهد و در مجالس در جمع مردان می نشیند. اسباب بازیش هم متفاوت است و حتی در سن کودکی هم کمال گرا و تمامیت خواه است. آری پسر است و موجب فخر ومباهات.

نتیجه گیری: خلقت با دوجنس دختر و پس کامل شده و یکی نعمت است و دیگری حسنه، خدواند به هر کدامش ویژگی های نابی عطا کرده تا در کنار هم زندگیشان زیبا شود.

انشا تضاد مفاهیم پسر و دختر

مقدمه: پدر پشت در اتاق سونوگرافی منتظر است تا مادر خبر از نوزاد در راه بدهد که دختر است یا پسر، خدایا شکرت که همانا هر کدام باشد فرقی ندارد و زندگی با هر دو زیبا خواهد بود.

بدنه: دختر که داشته باشید چراغ خانه تان همیشه روشن است و بارگاه خانه تان مقدس است، فرشته ایی که همیشه موهای بافته اش شما را شیدا می کند. پری چهری که ایوان دلتان از او روشن است. هربار که برایتان شعر می خواند روزی هزار بار عاشقش می شوید و خدا را برای داشتنش شکر می گویید.

حوریی از جنس انسان که در هر شرایط کنارتان می ماند و برایتان، پدری، برادری، مادری می کند و دلتان قرص می ماند. دختر که از راه می رسد خانه قطعه ای از بهشت است و پر از حس ناب زندگی، روحش سرشار از معجزه خداوند است و شاید پر از حس بی حد و حساب مهر ورزیدن و عاشق شدن، به هر کس که می رسد تمام توانش را برایش می گذارد.

پسر که در حوالی شما باشد، از هیچ طوفان و تند بادی هراس ندارید و می دانید که کوهی پشت سر شماست. دستانش دستتان را گرم می کند و در رکاب شما زندگی را می سازد، مرد خطر است و همراه سفر، دانای راهتان می شود و تکیه گاه مادر و خواهر، او که می آید خانه رنگ آسمان می گیرد و شما برایش همه چیز به رنگ آبی می خرید.

ماشینش را در کنار تخت پارک می کند و شما روز به روز منتظر رشد و نموش می مانید. خنده هایش خوشحالتان می کند و گل خنده روی صورتتان نقش می بندد. روزهای عمرتان را صرف بالیدنش می کنید. پسرها در زندگی بسیار حساس و دقیق هستند و دوست دارند که همه به برنامه انها احترام بگذارند.

لوازمشان را کسی دست نزند و فقط خودشان استفاده کنند. مدتهای طولانی اسباب بازی های دوران کودکی خود را نگاه می دارند. آری این دو جنس مردان و زنان آینده جامعه هستند که باید از کودکی هوایشان را داشته باشیم.

نتیجه گیری: اگر شالوده زندگی یک فرد در نوزادی و کودکی درست و طبق تعالیم بزرگان و دین مبین اسلام پایه ریزی شود، می تواند از انسانها افرادی بزرگ چون پرفسور سمیعی و یا خانم دکتر الهی قمشه ای بسازد. مردان و زنانی که در تاریخ ایران خوب و خوش درخشیده اند، کافی است دختران و پسرانمان را با دین بزرگ کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی زن و مرد
و
انشا با تضاد معنایی شیشه و سنگ
و
انشا با تضاد معنایی ضعیف و قوی

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی دختر و پسر رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

1 دیدگاه

  1. مهیا گفت:

    ممنونــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم ازت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *