ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی زشت و زیبا ☄️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی زشت و زیبا با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی زشت و زیبا : خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست می دارد، با حضور زیبایی است که زشتی به چشم می آید، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا با تضاد معنایی گل و خار

انشا با تضاد معنایی زشت و زیبا

انشا با تضاد معنایی زشت و زیبا

مقدمه: وقتی به رنگین کمان هفت رنگ خیره می شویم و از دور آبی وسیع دریا را نظاره می کنیم و زمانی هم پرواز بی صدای پروانه ای را در میان درختان سبز می بینیم تنها کلمه ای که بر زبان جاری می شود، این است که چه قدر زیبا هستند و این موضوع نشان دهنده این امر است که انسان همواره به سوی زیبایی کشش دارد و از زشتی گریزان می باشد.

بدنه: زیبایی همیشه به ظاهر انسان ها و اشیا نیست .گاهی رفتار و عملکرد هر شخص می تواند زشت و زیبا باشد، در یک روز سرد زمستان که پرندگان گرسنه اند ،دانه ای بدهیم و یا در روزهای گرم که تشنگی امان پرندگان را می برد، گذاشتن ظرفی آب در حوالی شان امری زیبا و سرشار از انسانیت است.

رسانیدن سالمندی و حمل بارش تا منزلش امری شایسته و انسانی است. عیادت از بیماری که هیچ کس ندارد و نمی تواند برای خودش غذا و یا دارو تهیه کند، گاهی هم سیرت زشت و ناپسند در زیر نقاب چهره مردم پنهان است  که به چشم ظاهر دیده نمی شود و باید به چشم دل و شناخت کافی دیده شود.

حسادت، بخل، کینه و چشم و هم چشمی که شاید آتش طغیانش زندگی دیگران را هم به خرابی و ویرانی بکشاند، چهره زیبایی که سلاحش غیبت است و سراسر وقتش صرف قضاوت از مردم می گردد، اینها نمونه هایی از زشتی و کراهت است که در درون انسانها نهفته می باشد.

زیبایی یعنی نگاه محبت آمیز به چشمان مادر، بوسیدن دست پر مهر مادر، محبت کردن به یک محتاج دردمند، زیبایی یعنی در هر گوشه جهان خدا را با چشم دل دیدن و دم به دم سپاس گزاری کردن، زیبایی یعنی بوییدن یک گل سرخ و آب دادن به یک درخت تنها در کویر، زشتی یعنی باطنی پر از خشم و نفرت که وجود هر فرد را پر از تیرگی و کدورت می کند.

نتیجه گیری: هر انسانی بر اثر سیرت خود موجودات مختلف را می بیند، آنکه سیرت زیبا دارد، همه چیز برایش زیباست و آنکه سیرتش زشت و پر از تیرگی است، همه موجودات را با نگاه بد می بیند و شکاک است. چنین فردی حتی به رفتارهای خودش هم شک دارد و ممکن است باور نداشته باشد.

انشا تضاد مفاهیم زیبا و زشت

مقدمه: زیبایی در جهان فراوان است. هریک از آفریده های خدواند زیبایی و گاهی زشتی هایی هم دارند، طاووس را خوب نگاه کنید، بال و پری هزار رنگ و سری پر از نقش و نگار، اما پایی زشت که شاید چندان هم به چشم نیاید.

بدنه: خداوند دنیای بی کرانش را پر از زیبایی کرده و با شیوه های خاصی جلوه ی انها را برای ما به نمایش می گذارد، آفریده هایی که هر کدام دارای زیبایی های خاصی هستند و در کنار هم مجموعه زیبای جهان هستی را پدید آورده اند. زیبایی خورشید را هنگام طلوع دیده اید، غروب هنگامی که خورشید به افق می پیونددد، گستره وسیع دریا در صبح یک روز آفتابی، آواز خوش پرندگان بر روی شاخه های بلند درختان، این همه زیبایی و عظمت را در جهان می بینیم و باز خالقش را شاکر نیستیم.

در مقابل جهان دارای زشتی های بسیاری هم می باشد، جنگ، قتل، غارت، خشونت، ستم از نمونه رفتارهای زشتی است که انسانها بر هم دیگر روا می دارند. نابرابری و حق کشی، خوردن حق مظلوم و هزار زشتی دیگر که چهره زیبای جهان را خدشه دار می سازد.

زیبایی همیشه در ظاهر نیست و گاهی انسانها درونی آراسته و سفید و بی لک دارند، دست مظلوم را می گیرند، بیماری را تر و خشک می کنند، برای کودکان مناطق محروم مدرسه می سازند و درد مظلومان را درد خودشان می دانند. نه مال مردم می خورند و نه دستشان به خونی آلوده است.

در مقابل هستند انسانهایی که روی ویرانه های زندگی مردم کاخ می سازند و حق یتیم و مستضعف را بالا می کشند. سردمداران و حاکمان استعمارگری که ثروت ملت ها و داشته هایشان را به چپاول می برند و کله قند و عروسک به انها می دهند.

این است چهره زشت و کریه گروهی از مردم از خدا بی خبر، کاش عینک بد بینی را از چشم خود در بیاوریم و زیبایی های جهان را ببینیم و برای هر ذره اش خدا را هزاران بار شکر کنیم.

نتیجه گیری: دنیای تضادها موجب شناسایی اطراف ما می گردد. زشت در تضاد با زیبایی و خوبی در مقابل بدی، این تضادهاست که موجب شناخت و اگاهی ما از دنیای پیرامون ما می گردد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی تلخ و شیرین
و
انشا با تضاد معنایی عجله و صبر
و
انشا با تضاد معنایی راست و دروغ

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی زشت و زیبا رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *