کسب و کار

چطور می‌توان با بالا و پایین شدن قیمت ارزهای دیجیتال سود گرفت؟

کسب سود از بالا و پایین شدن قیمت ارز دیجیتال به یکی از مسیرهای درآمدزایی از اینترنت و ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. اما این کار نیاز به مهارت و تعهدات خاصی دارد که با توجه به قیمت ارز دیجیتال و نوسانات شدید آن بدون استراتژی نیز قادر به انجام این کار نخواهید بود. در این مقاله قصد داریم به برخی از راه کارها برای کسب سود ترید کردن یا خرید و فروش در بازار ارز دیجیتال اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

لیست ارز دیجیتال

معاملات ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال همانند ارزهای فیات سنتی هستند؛ با این تفاوت که آنها در شبکه‌های بلاک چین جابه‌جا شده و جنبه فیزیکی ندارند. عمل خرید و فروش ارز دیجیتال با توجه به لیست ارز دیجیتال یک صرافی به عنوان معامله ارز دیجیتال شناخته می‌شود. سه عنصری که تعریف معاملات ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهند، حالت عملیاتی، هدف و استراتژی معاملاتی هستند.

نحوه عملکرد معاملات در بازار ارز دیجیتال

نوع تراکنش بر حسب قیمت ارز دیجیتال، تعیین کننده نحوه عملکرد معاملات ارز دیجیتال در بازار ارز دیجیتال است. به عنوان مثال، معامله ارز دیجیتال بر اساس تفاوت قیمت ارز دیجیتال یا قراردادهای مابه‌التفاوت (CFD) است. در این روش خرید و فروش انجام نمی‌شود؛ بلکه طبق تحلیل نوسان قیمت ارز دیجیتال، سود و ضرر مشخص می‌گردد. اگر طبق تحلیل قیمت ارز دیجیتال مورد نظر بالا رفت، سود مشخصی به صاحب تحلیل تعلق می‌گیرد.

یک استراتژی تجاری فرموله شده توسط سرمایه گذار در بازار ارز دیجیتال، الگوریتمی است که مجموعه‌ای از قوانین تعیین شده را برای خرید و فروش ارز دیجیتال تعریف می‌کند.

 استراتژی‌های بازار ارز دیجیتال

ریسک مالی را می‌توان با یک استراتژی تجاری کارآمد کاهش داد. این استراتژی‌های شما را از وسوسه‌های صعود قیمت ارز دیجیتال باز می‌دارد. بسیاری از این صعودها ممکن است ضررهایی در پی داشته باشد.

معاملات روزانه

استراتژی محاسبه قیمت ارز دیجیتال و خرید روزانه ارز دیجیتال، مستلزم ورود به لیست ارز دیجیتال یک صرافی آنلاین و خروج در ساعات خرید و فروش بازار ارز دیجیتال است. معاملات روزانه در بازار ارز دیجیتال در یک روز شروع شده و به پایان می‌رسند.

معاملات روزانه متکی به سود بردن از حرکات کوچک بازار ارز دیجیتال است. از آنجایی که قیمت ارز دیجیتال نوسان دارد، معاملات روزانه در بازار ارز دیجیتال ممکن است بسیار مفید باشد. استراتژی‌های معاملاتی با استفاده از تحلیل تکنیکال و توجه به قیمت لحظه ای ارز دیجیتال توسط معامله گران روزانه طراحی می‌شوند. اما این یک استراتژی زمان بر و پرخطر است که عمدتاً توسط معامله‌گران حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

HODL (خرید و نگهداری)

HODLing یک تکنیک سرمایه گذاری است که از همان ابتدای کار با یک غلط املایی ابداع شده است. در این تکنیک کاربران با توجه به جدول ارز دیجیتال صرافی مورد نظر خود، ارز دیجیتال خود را می‌خرند و آنها را برای مدت طولانی نگه می‌دارند. به این ترتیب از افزایش قیمت ارز دیجیتال سود می‌برند.

سرمایه گذاران می‌توانند از استراتژی HODL سود ببرند زیرا آنها در معرض نوسانات قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در کوتاه مدت نیستند و می‌توانند از ریسک فروش پایین و خرید در قیمت بالا جلوگیری کنند.

معاملات ارزهای دیجیتال

استراتژی آربیتراژ

آربیتراژ یک روش معاملاتی بر اساس قیمت ارز دیجیتال است. در این روش معامله‌گر ارز دیجیتال را در یک بازار ارز دیجیتال خریداری می‌کند و آن را در بازار دیگری می‌فروشد. سود این روش تفاوت قیمت ارز دیجیتال در بازار اول و دوم است.

در این روش قیمت ارز دیجیتال در بازار دوم ممکن است به دلیل تفاوت در نقدینگی و حجم معاملات بالاتر باشد. به این ترتیب معامله گران با توجه به قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در بازار اول خرید انجام داده و در بازار دوم ارز دیجیتال خود را می‌فروشند.

اما کارمزد تراکنش دوبار باید پرداخت شود که ممکن است باعث کاهش سود شود. همچنین ممکن است نوسان قیمت ارز دیجیتال شدت یافته و پس از خرید ارز دیجیتال در بازار اول و قبل از فروش آن، قیمت ارز دیجیتال مورد نظر در بازار دوم افت کند و سود را از بین ببرد.

میانگین هزینه دلار (DCA)

در استراتژی DCA، مقدار معینی از پول در فواصل زمانی منظم، با توجه به جدول ارز دیجیتال، سرمایه گذاری می‌شود. در این استراتژی افزایش کوچک قیمت ارز دیجیتال در فواصل گفته شده به سود منجر می‌شود. سرمایه گذاران با افزایش قیمت ارز دیجیتال بدون اینکه دارایی‌های خود را تحت ریسک افت قیمت ارز دیجیتال قرار دهد سود می‌برند.

این استراتژی نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است. چرا که کاربر به نوسان قیمت ارز دیجیتال کاری ندارد. ابتدا با توجه به جدول ارز دیجیتال تحقیقات بر روی ارز آینده دار انجام شده و خرید ارز دیجیتال مورد نظر در فواصل زمانی معین انجام می‌شود. خرید ارز مذکور در بالا و پایین بودن بازار ارز دیجیتال مذکور انجام می‌شود.

اسکالپینگ

معامله‌گران اسکالپ از ناکارآمدی بازار برای کسب سود سوء استفاده می‌کنند. روش معاملاتی اسکالپینگ مستلزم افزایش حجم معاملات برای کسب سود است. اسکالپرها روندهای تاریخی و سطوح حجم را در یک جدول ارز دیجیتال، قبل از تصمیم گیری در مورد یک نقطه خروج یا ورود در یک روز بررسی می‌کنند.

علیرغم ریسک، یک معامله‌گر باهوش با توجه به سایر قوانین حیاتی در لیست ارز دیجیتال مورد نظر خود، فعالیت‌هایی را پیش می‌گیرد تا از داشتن یک تجربه تجارت وحشتناک جلوگیری کند. معامله‌گران اسکالپ لیست ارز دیجیتال با نقدینگی بالا را ترجیح می‌دهند، زیرا زمان ورود یا خروج از بازار کاملاً قابل پیش بینی است. نهنگ‌ها یا معامله گران بزرگ معمولاً از این استراتژی برای کسب سودهای بزرگ استفاده می‌کنند.

کلام آخر

موارد گفته شده، تنها قسمتی از روش‌های کسب سود از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بود. در نتیجه استفاده از پلتفرم‌هایی که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در آنها بسیار دقیق بوده و روند تغییر قیمت ارز دیجیتال قابل مشاهده است، برای این کار مفید هستند. لذا از توجه به پلتفرم‌هایی که فاقد تغییر قیمت ارز دیجیتال به صورت دقیق و لحظه‌ای هستند، اصلاً توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =