ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد آلودگی صوتی ☑️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد آلودگی صوتی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد آلودگی صوتی : تو کز محنت دیگران بی غمی ، نشاید که نامت نهند آدمی . برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد اتوبوس شلوغ

انشا در مورد آلودگی صوتی

انشا در مورد آلودگی صوتی

مقدمه : آرامش و سکوت برای انسان یک نیاز ضروری و لازم است. هر فردی دوست دارد در جایی دنج و دور از هیاهو روزگار سپری کند. امروزه آلودگی ها زیاد هستند و هر یک به اندازه خودشان موجب رنج و عذاب دیگران می گردند.

بدنه: الودگی صوتی موجب بروز استرس و تشویش در میان مردم می گردد، گاهی صدای بلند هواپیما و یا بوق ممتد یک خودرو و حتی یک صدای ناچیز مانند کشیدن خودکار روی یک صفحه هم می تواند آلودگی صوتی باشد. این آلودگی موجب ضعف اعصاب و یا بروز سردردهای ممتد می گردد.

صداهایی چون بوق ممتد خودروهای سنگین، تخلیه مصالح ساختمانی در شب و در حوالی مناطق مسکونی و بیمارستان ها، کارگاه های صنعتی و تراشکاری لوازم فلزی، صدای فرودگاه های بزرگ، صدای زیاد موسیقی که گاهی جوانان در ماشین صدایش را زیاد می کنند، صدای بلند تلویزیون، جارو برقی در آپارتمان ها، صدای درب های بزرگ فلزی و مخصوص پارکینگ، صدای دلخراش اگزوزی که خراب است و یا دستکاری شده است،

صدای بلندگوهای فروشندگان دوره گرد هنگام استراحت مردم، زنگ موبایل داخل یک جلسه یا مکان آموزشی، پچ پچ دانش آموزان به هنگام تدریس می تواند از نمونه های بارز آلودگی صوتی باشد که همه ما روزانه با آن روبه رو هستیم.

بهتر است بگوییم که همه ما در یک محیط و در اجتماع زندگی می کنیم پس بهتر است کمی هم دیگر را درک کنیم و درد و مشکلات دیگران را مشکلات خودمان بدانیم. آموزش کودکان درسنین پایین و از مهدکودک بهترین راه آموزش چنین مسائلی خواهد بود.

کودکان وقتی با آلودگی صوتی روبه رو شوند و درکش کنند، چون به صورت عملی آموزش دیده اند، ان را انجام نخواهند داد. از طرفی حق الناس و همان چیزی که خداوند بر آن بسیار تاکید نموده است، شامل همین موارد است که ما به راحتی از آن می گذریم.

روح و روان انسان ها بسیار آسیب پذیر است حال که از درون هم خبر دقیق نداریم، پس بهتر است با رفتارهایمان زندگی را بر دیگران سخت نکنیم.

نتیجه گیری: روح و روان انسانها سخت حساس است، حال که همه از شرایط هم با خبر هستیم و می دانیم که مردم درگیر مشکلات خاصی هستند، هم دیگر را درک کنیم و مشکلی بر درد ها و سختی هایشان اضافه نکنیم. گاهی فرد بیماری ممکن است ساعت ها نخوابیده باشد، با یک صدای ما مدت های دیگر بی قرار شود.

انشا در مورد آلودگی صوتی کلاس سوم دبستان

مقدمه: انسان موجودی لطیف و پر از احساس است که گاهی با یک صدای ناملایم و یا دیدن یک صحنه دردناک همه وجودش به هم ریخته و حتی بیمار می شود.

بدنه: صدای دلخراش زوزه باد در شب های پاییز، صدای دور دست گرگ در شب های طولانی زمستان، صدای بوق یک ماشین قدیمی که خود فرد تعبیه کرده است، صدای باز و بسته شدن دربی که جرجر می کند، شرشر و حتی چکه یک شیر می تواند آلودگی صوتی باشد.

گاهی صداها تاثیر جبران ناپذیری روی اعصاب و رفتار انسان ها دارند، به ویژه افرادی که دارای بیماری هایی چون میگرن هستند، صدای بلند برایشان مانند یک پتک خواهد بود. گاهی با صداهای ناخواسته ای رو به رو می شویم که توان کنترلشان را نداریم و مجبوریم تحمل کنیم.

خطراتی که صداها روی بدن انسان ها دارند گاهی جبران ناپذیر است، مانند ابتلا به فشار خون بالا، وز وز گوش، خشونت مزمن رفتار، تندخویی و یا حتی ناشنوایی که هیچ وقت فرد بهبودی کامل نخواهد یافت. گاهی برای کسانی که در محیط پر سرو صدا مانند ایستگاه قطار کار می کنند، سختی کار در نظر گرفته می شود و این افراد زودتر می توانند بازنشسته شوند.

پس بیایید کمی رفتارهای خود را تغییر دهیم و بدانیم که هرکس در اجتماع حقی دارد که باید از سوی دیگران رعایت گردد. رعایت حقوق شهروندی از وظایف هر انسان است که گاهی نتایج رفتارمان مستقیم به سوی خودمان باز خواهد گشت.

جمله معروف از مکافات عمل غافل مشو، نشان دهنده همین موضوع است که اگر در جامعه به دیگران و حقوقشان احترام بگذارید، دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت. آلودگی صوتی حتی در رویش گیاهان هم موثر بوده و رشدشان را متوقف می کند و در مقابل شنیدن صدای آرام موسیقی موجب رشد متوازن گل و گیاه می گردد.

نتیجه گیری: انسان ها در کنار هم و در تعامل هستند، پس بهتر است زندگی را برای خود و دیگران آرام و شاد و جذاب کنیم. صداهای دلخراش، رفتارهای خشونت آمیز، قضاوت در مورد دیگران را کنار بگذاریم و در این مدت کوتاه عمر موجب درد و رنج دیگران نباشیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی انسان و حیوان
و
انشا با تضاد معنایی قلب و مغز
و
انشا با تضاد معنایی زشت و زیبا

☑️ به پایان انشا درباره آلودگی صوتی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *