ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد تنهایی ♨️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تنهایی و دلتنگی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد تنهایی : تنهایی بهتر از داشتن دوست و هم نشین بد است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد بار کج به منزل نمیرسد

انشا در مورد تنهایی

انشا در مورد تنهایی

مقدمه:  تنهایی مختص ذات خداوند است اما گاهی انسان ها هم در شرایط سخت و بروز مشکلات تنهایی را برای خود بر می گزیند. گاهی این تنهایی منجر به خود شناسی و خود سازی شده و گاهی هم نتیجه معکوس خواهد شد و فرد به بیراهه کشیده می شود.

بدنه: تنهایی بهترین فرصت برای خود سازی و شناخت خداوند است که همانا هرکس که خودش را نشناسد، خدایش را هم نخواهد شناخت. تنهایی بهترین فرصت برای کشف استعداد و توانایی خویشتن است، زمانی برای حسابرسی رفتارها و کرده های خودمان است.

تنهایی بهترین موعد برای غوطه خوردن در اندیشه های خود و موشکافی داشته های خویشتن است. زمانی ناب برای خلوت با خدا و عبادت و قرب به درگاهش. بسیاری از بزرگان و اساتید جهان در خلوت خود غوغا کرده اند و آثار بزرگی چون مثنوی معنوی را خلق نموده اند.

تنهایی گاهی نعمتی بزرگ است که راه های ناشکفته را برای انسانهای مشتاق می گشاید. تنهایی را دریابید و از آن برای شناخت پدیده های اطرافتان بهره برداری کنید. اگر عاشق خداوند و زندگی باشید، تنهایی فرصتی استثنایی برای اندیشه به دنیای عشق و خوبی های معشوق است. گاهی ممکن است این عشق در درون انسان انقلابی عظیم پدید آورد و انسان راه به عرفان ببرد و منشا کل هستی را در کنار خود بیابد.

تنهایی یک دنیای دوست داشتنی و مورد پسند همه است که آرامش و بزرگی و عظمت را به انسان هدیه خواهد کرد. یعنی یک راه آسان برای تفکر و درک و شناخت است.

انسان در درون خود دنیای بزرگی دارد که اگر به موقع کشف و دریافت شود می تواند از انسان یک اعجوبه بسازد چه انسان هایی که در تنهایی خود عاشق شدند، دانشمند شدند و عارف و نویسنده. آری تنهایی الهام بخش است و موجب رشد و تعالی و تکامل.

نتیجه گیری: دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد               سعادت آن کسی دارد که از تن ها بپرهیزد.

در بیت بالا می بینیم که شاعر تنهایی و دوری از انسان را موجب سعادت می داند چراکه بسیاری از انسانها موجب بروز مشکلات و بدبختی برای ما می گردند، پس بهتر است از همه افرادی که روی ما اثر خوبی ندارند، دوری کنیم.

انشا در مورد ترس از تنهایی

مقدمه: تنها که باشی خدواند را در کنار خود حس می کنید. در یک گفت و گو زلیخا با خدمتکارانش می گفت وقتی شما می آیید کنارم من تنها می شوم، یعنی آن قدر غرق صحبت با خدای خود شده بود که وقتی کسی از راه می رسید احساس تنهایی می کرد چون دیگران خلوتش با خدا را بر هم می زدند.

بدنه: بهترین همدم در عشق و تنهایی خداوند است که منشا خیر بوده و برای بندگانش بهترین ها را رقم زده است. اوست که ظلمت خلوت انسان را روشن می کند و نور امید را در وجود مردگان زنده یا همان انسانها روشن می کند.

تنهایی در تنها زیستن نیست و در نداشتن همدم یا هم فکری است که شما و درونتان را نمی شناسد و افکارتان را در نمی یابد. گاهی با چندین نفر هم صحبت و هم سفر می شوید اما هیچ وقت از بودن و دیدنشان احساس رضایت نخواهید داشت.

گاهی تنهایی از انسان موجودی چون محمد امین و پیامبری بزرگ چون حضرت محمد می سازد که در حرا تنهابود و زمانی هم یکی چون هیتلر که همه مردم را به کشتن داد و سرانجام چون از کرده هایش رضایت قلبی نداشت، خودش را هم به نابودی کشانید.

تنهایی در انسان ها متفاوت عمل می کند، یکی از پیله تنهایی به خوشی و شادی خارج می شود و پروانه ای زیبا می شود و زمانی هم در انجا می ماند و می پوسد. چه نویسندگان بزرگی که در پیله تنهایی خود ماندند و آثار بزرگی خلق کردند و زمانی هم آن قدر تنها ماندند که حتی زمانی که مدت کوتاهی از خانه خارج می شدند راه را گم می کردند و برای برگشت به یک راهنما نیاز داشتند.

تنهایی را دوست بدارید و برای شکافتن لایه های درون خود به کار ببرید. تنهایی راقایق نجات خود کنید و از بحران ها و طوفان های زندگی به آسانی عبور کنید.

نتیجه گیری: تنهایی را نعمت بدانید و برای کشف لایه های درونی خود به کار ببرید و توانایی و استعدادهای خود را کشف کنید و برای رشد و اعتلایشان قدم به قدم پیش روید و از خدا بخواهید همیشه و در همه جا چراغ خلوت شما باشد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد دهه فجر
و
انشا در مورد آلودگی صوتی
و
انشا در مورد اتوبوس شلوغ

☑️ به پایان انشا درباره تنهایی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *