ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد دهه فجر ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد دهه فجر با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد دهه فجر: انقلاب ما انفجار نور بود.( حضرت امام خمینی ره) برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد بار کج به منزل نمیرسد

انشا در مورد دهه فجر

انشا در مورد دهه فجر

مقدمه: زمانی که در قیام پانزدهم خرداد از امام پرسیدند که سربازانت کجا هستند در جواب گفتند: در گهواره هستند و در زمان مقرر می رسند. حکومت 2500 ساله طاغوت در هم شکسته شد و ابراهیم زمان بت ظلم و ستم را در هم شکست و طومار وطن فروشان و خائنان در هم پیچیده شد.

بدنه: شاه که می دید نمی تواند امام و یارانش را به صورت مستقیم از میان بردارد، نقشه تبعید امام را عملی کرد و ایشان را به ترکیه و سپس به فرانسه تبعید کرد. یاران و دوست داران امام در داخل کشور بیکار ننشستند و با توزیع برگه هایی حاوی سخنرانی امام، مردم را برای سال و ماه و روز موعود آماده می کردند.

مردم از ظلم و ستم و بیداد شاه خسته شده بودند و دوست داشتند نوای جذاب قران در مناره ها پخش شود و مردم روحی تازه از دین اسلام بیابند. مردم از بی دینی و وابستگی به امریکا و استعمار خسته شده بودند و دلشان برای دیدار با امام می تپید.

کم کم زمزمه های فرار شاه در 26 دیماه حال مردم را خوش می کرد و می دانستند مردی بزرگ از تبار باران خواهد رسید. ایران در بهمن ماه غرق شادی و شعف شد و همه کشور برای استقبال بزرگ تاریخی اماده شد. ایران در پوست خود نمی گنجید و برای آمدن روح خدا آراسته و مزین شده بود.

مردم از کوچک و بزرگ برای واقعه بزرگ قرن اماده بودند. روز  12 بهمن سال 57 بود که هواپیمای حامل امام خمینی وارد آسمان پر از ستاره ایران شد. بختیار وطن فروش که مردم را به بستن فرودگاه تهدید کرده بود، مانند موش به دنبال سوراخ گشت و امام در میان استقبال بی نظیر مردم منتظر و عاشق به وطن باز گشت.

سال های غربت و دوری از وطن به پایان رسید و مرغ اسیر آزاد شد. پس از ده روز و در روز 22 بهمن انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و فصل جدیدی از تاریخ پرفروغ کشورمان آغاز شد.

نتیجه گیری: انقلاب ما انقلاب پابرهنگان و مستضعفان جهان است و وعده خداوند هم روزی محقق خواهد شد و حکومت تمام جهان به دست مستضعفان خواهد افتاد، پس ترس و تعلل به خود راه ندهیم و از مشکللاتی که استعمارگران برای ما ساخته اند نهراسیم تا بتوانیم به هدف اصلی خود برسیم.

انشا در مورد دهه فجر کودکانه

مقدمه: دهه فجر سرآغاز فصل جدیدی از تاریخ پرفراز و نشیب کشورمان است که درخشش ایران اسلامی بیشتر از هر زمان بوده است. دست یابی به انرژی هسته ای و ترس استعمار از این دانش و علم که محصول انقلاب است، نمونه ای از درخشش انقلاب ما در جهان است.

بدنه: مردم ایران مردمانی بلند همت و سخت کوش هستند که طاقت سلطه استعمار و استثمار را ندارند. پس از 2500 سال حکومت شاهنشاهی درد ظلم و ستم همه وجودشان را فرا گرفت و با قیام یک مرد نستوه و بزرگ علم مبارزه را برافراشتند و به سوی رهایی قدم برداشتند.

دوران استعمار و تحقیر به پایان رسید و ما در میان کشورهایی قرار گرفتیم که خار چشم امریکا هستند و کم کم دنیا دانست که ارزش و اعتبار ما تا آنجاست که در مقام پنج کشور برتر جهان در بسیاری از تکنولوژی ها قرارداریم و نبض خاورمیانه با وجود ایران می تپد.

با انقلاب سال 57 دست همه ظالمان و حاکمان فاسد از روی منابع و داشته های غنی ایران برداشته شد و هنوز با گذشت چهل و چند سال از انقلاب هنوز چشم طمعشان کور نشده و هرسال در نزدیک زمستان برای منابع نفت و گاز ما نقشه احمقانه طراحی می کنند.

مدت کوتاهی پس از انقلاب بود که نقشه جنگ را طراحی کردند تا بیشترین فشارها را بر ما تحمیل کنند. چهل کشور دنیا پشت ارتش تا دندان مسلح عراق ایستادند تا ما را به زانو دربیاورند. غافل از این که نیروی ایمان و باور و عقیده این مردم شکست ناپذیر است و هیچ نیروی بشری نمی تواند بر امدادهای غیبی پیروز شود.

مردم ما در سایه پیروزی انقلاب و حلول طلیعه فجر عزت و اعتبار از دست یافته خود را به دست آوردند و به تمامی مظلومان و مستضعفان جهان آموختند که ایستادگی در برابر ظلم شدنی است و ناممکن نیست.

نتیجه گیری: امام خمینی مردی بزرگ بود که توانست انقلاب بزرگ را هدایت و رهبری نماید. بر ما مردم ایران واجب است که در مقابل این انقلاب احساس مسئولیت کرده و خون شهیدانی که در راه این انقلاب و اسلام به شهادت رسیده اند قدر بدانند و راهشان را ادامه دهند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد بار کج به منزل نمیرسد
و
انشا در مورد آلودگی صوتی
و
انشا در مورد اتوبوس شلوغ

☑️ به پایان انشا درباره دهه فجر رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *