ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد ☑️ با مقدمه و نتیجه

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد: مدرسه خانه دوم ما بوده و بهترین و جذاب ترین مکان برای همگان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد صدای باران

انشا در مورد مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد

انشا در مورد مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد

مقدمه: مدرسه بهترین و جذاب ترین مکانی است که کودکان و دانش آموزان بیشتر عمر خود را درآن سپری می کنند و در واقع خانه دوم شان است. این خانه باید داری ویژگی هایی باشد تا کودکان بتوانند در ان احساس راحتی نمایند.

بدنه: مهم ترین عامل در یک مدرسه خوب رفتار مدیر و معلم و دبیران با کودکان و دانش آموزان است. هر چه قدر که روابط انسانی بر این محیط حاکم باشد، حال درونی همه خوب بوده و در کنار هم احساس خوبی خواهند داشت.

اما اگر رفتار معلم و دبیران با دانش آموزان مناسب نباشد همه دانش آموزان ترک تحصیل کرده و تمایلی به حضور در مدرسه نخواهند داشت. اگر فضای مدرسه شاد و مملو از خنده باشد، کودکان در آنجا با روحیه ای شاد به تکامل می رسند و می توانند رشد کنند.

مدرسه تکیه گاه دانش آموزان است که در آنجا درس زندگی می آموزند و باید به بهترین شکل تربیت شوند و روح انسانیت و مهربانی در آنها دمیده شود. باید مدرسه به آنها درس زندگی و صداقت و نوع دوستی یاد دهد. مدرسه خوب جایی است که در آنجا کودکان در کنار هم زندگی اجتماعی را می آموزند و باید در کنار هم زیستن را یاد بگیرند.

مدرسه خوب جای امن پرورش و ورزش و مهرورزی و موسیقی و شعر است. کودک در آنجا شعر زندگی، خدا پرستی و بندگی را ذره ذره می آموزد. مدرسه بهشت روی زمین است اگر بر مدار مهر و عشق و دوستی حرکت کند.

مدرسه بهترین مکان است اگر روح عشق به هم دیگر در میان مدیر و دانش اموز دمیده شود. مدرسه را پادگان نکنید و برای دانش آموزان همراه باشید تا حاکم.

نتیجه گیری: مدرسه را برای کودکان امن کنید و برای پیشرفت شان به روح آرام و دلی مهربان نیاز دارند، برایشان فراهم کنیم.

انشا در مورد ویژگی های یک مدرسه خوب

مقدمه: مدرسه جایی مقدس و پر از عشق است که باید دانش آموزان را عاشقی و مهربانی آموخت، مدرسه خوب دارای محیطی گرم و دوستانه است که در ان همه با هم دوست و صمیمی هستند.

بدنه: مدرسه باید کانون مهربانی و عشق و انسانیت باشد تا انسانهایی عاشق و مومن و درستکار تحویل جامعه دهد. اگر مدرسه بتواند نقش مفید خود را ایفا کند، معلمانی دلسوز، پزشکانی متعهد، کارمندانی متعهد به جامعه تحویل خواهد داد و اگر پادگان و خانه وحشت باشد همه دانش آموزان عقده ای می شوند و نمی توانند در جامعه موفق باشند.

مدرسه یک مکان مقدس است که باید علاوه بر داشتن امکانات آموزشی شرایط پرورش روح و روان انسان را فراهم نماید. روح مسلمانی، عبادت، نماز خواندن و عشق به امام و ائمه را در وجود دانش آموزان نهادینه کند. مدرسه باید بتواند روح ورزش و تلاش و نشاط را در وجود دانش آموزان زنده نگاه دارد و همواره در کودکان شوق تلاش و حرکت را زنده نگاه دارد.

مدرسه پایگاه نظامی یا زندان نیست که کودکان را دربند کنید تا ساخته شوند، خودتان را اصلاح کنید، آنها شما را خواهند دید و ساخته خواهند شد، با مهربانی و احترام با آنها رفتار کنید تا به شما احترام بگذارند و از شما درس زندگی بیاموزند. مدرسه باید مسجد، باشگاه ورزشی، خانه ریاضی، مهد قران و مهم تر از همه سرشار از عشق و مهر و نشاط باشد تا بتواند انسانهایی کامل و وارسته تربیت کند.

مدرسه خوب دارای روح زندگی بوده و کودکان مشتاق به درس خواندن در آن می شوند و همواره تشنه ماندن در مدرسه خواهند بود. مدرسه یک نهاد بزرگ است که باید توسط مردم و مسئولین حمایت گردد تا بتواند نقش خود را به درستی ایفا کند.

مدرسه اگر خانه امن کودک باشد، جامعه ای انسانی و سرشار از انسانهای بزرگ خواهیم داشت. مدرسه باید آرام، شاد، بی دغدغه، بی مقایسه، پر از شادی باشد تا افرادی چون پرفسور سمیعی و دکتر حسابی پرورش یابند. مدرسه باید مهد پرورش باشد تا معلمی چون استاد انصاری تربیت شود، آری مدرسه را نور باران کنید تا همه جا به نورش روشن و پرفروغ گردد.

مدرسه را بهاری کنید تا انسان هایی با باور سبز رشد کنند و جهان را متحول کنند.  آری مدرسه را پر از عشق و مهربانی و ستاره های پر فروغ آموزش کنید تا صحن کشورتان روشن گردد.

نتیجه گیری: تمامی اساتید بزرگ از دل مدارس برخاسته اند پس مدارس زیربنای دانشگاه و حوزه و ساخت انسان هستند، هرچه مدارس بهتری داشته باشیم انسان های بزرگی خواهیم داشت.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ثانیه
و
انشا در مورد کتاب
و
انشا در مورد از کوزه همان برون تراود که در اوست

☑️ به پایان انشا درباره مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *