ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد کتاب 🤩 با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد کتاب با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد کتاب : دوست خوب و بی ادعایی که نه تو را دور می زند و نه پشت سرت حرف، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد از کوزه همان برون تراود که در اوست

انشا در مورد کتاب

انشا در مورد کتاب یار مهربان

مقدمه: بچه که بودیم می خواندیم  من یار مهربانم، دانا و خوش زبانم، گویم سخن فراوان، با آنکه بی زبانم، برای من خیلی جالب بود که چگونه کسی دوست من است و زبان ندارد و با من حرف می زند.

بدنه: کم کم که بزرگ شدم دانستم که تمام دوستی ها بر اساس نیاز، توقع و انتظار شکل می گیرد اما دوستی من و این یار دیرینه نه بر اساس توقع است و نیاز بلکه او یار مهربانی است که از من هیچ توقعی ندارد. همواره در خلوت من می درخشد و مرا از تنهایی که انسان ها برایم ساخته اند، دور می کند او راه چگونه زیستن را به من می آموزد. دوستش دارم.

در کیفم جا می شود همه جا با من می آید، نه خواسته ای  دارد و نه خریدی، وقتی حوصله ام از دست مردم سر می رود او مرا وسوسه می‌کند گاهی چنان مطالبش زیبا و دلچسب است که دوست ندارم لحظه‌ای از او جدا شوم.

سرشار از شعر احساس، عشق، محبت، مهربانی، دوست داشتن و یاد خداست که در کنار من است. وقتی با او هستم احساس بزرگی افتخار و انسانیت می کنم. او در من شوق چگونه زیستن، خوب زیستن را زنده می کند و دوستی را به من می آموزد.

انسان دوستی را مسیر را هم قرار می‌دهد و برای اینکه من به راه درست قدم بگذارم برایم چراغ به دست است. راهنمای خوب و کاملی است که هیچ وقت اسرار مرا جایی فاش نمی‌کند.

کتاب با آنکه  خودش در آرامش است در من غوغا می کند و  مطالب جدید و آموختنی های ناب را به من می آموزد. او یار شفیق بی ادعا، کتاب است که جایگاهش رفیع و بلند است.

نتیجه گیری: بهتر است به جای دیدن فیلم های تکراری و پراز استرس در کنار کتاب بنشینید و دمی در هوایش آرام شوید.

انشا در مورد کتاب و کتابخوانی برای کودکان

مقدمه: سلام بر یار بر بی  همتای من کتاب که همواره یادش ، نامش و خودش موجب سعادت است و بس . تو را چون جان شیرین دوست می دارم و تا زنده ام در کنارم خواهی بود.

بدنه: تو بهارجاویدان و پر از گلی که روح طراوت و شادی، زندگی و  عشق را درمن زنده می کنی. تو مرا به دنیای شگفت انگیزه خلقت می بری و بهترین ها را به من می آموزی.

تو بهترین، باصفاترین، آرام ترین و بی خطر ترین دوستی هستی که من با تمام وجود تو را دوست می دارم. تو به من راه و رسم مردانگی و محبت را آموختی. تو بهار ناب آموختنی که من با تو رویش و سرسبزی را می آموزم.  چراغ دانش تو خنکای لذت بخش صبح تابستانی است که امیدت به من زندگی یاد می دهد. تو که باشی دنبال سایه می گردم تا همراه تو و سایه به آرامش برسم و بخوانمت. تو را بسیار دوست می دارم.

تو دریای نیلگون و آرامی هستی که هرچه بیشتر به عمق تو سر می زنم بیشتر خدا را می شناسم تو برای من همان نسیم روح بخشی که به صورتم آرام آرام حس زندگی می دهی و من با بودن در کنار تو غم هایم را از یاد می برم تو به من صبر، مهربانی، استقامت، حوصله و توکل را می‌آموزی تا در هر شرایط سخت همراه تو به آرامش برسم و از خدا یاری بخواهم.

تو اقیانوس بی کران متانت و آرامش و سکوتی که همراهت جهان زیبا می شود و نگرشم به دنیا و مردمانش تغییر می کند. تو تمام مطالب کتاب های پیامبران بزرگ را در خود داری و کم کم و با محبت و بی دغدغه به من یاد می دهی. من تو را در کنار خودم که نه از خودم می دانم و مطمئن هستم که روزی با خواندن مکرر تو از خواب غفلت بیدار خواهم شد و خدا هم دستم را خواهد گرفت.

تو شاید مانند یک پیامبر هادی و راهنمای من باشی و دستم را بگیری تا در منجلاب نادانی و زشتی و گمراهی نمانم. رسالت تو عظیم است و کارت دشوار چون هیچ کس نمی خواهد بیدار شود و همه خودشان را به خواب زده اند و دنیا در حال فروپاشی است. همه مردم در جهل و ظلمت غوطه می خورند و خدا را از یاد برده اند.

نتیجه گیری: روزها از پی هم می آیند و می روند و عمر می گذرد کاش به جای هرز دادن عمر و ثانیه های بی بازگشت عمر سری به دوستی قدیمی بزنیم و کتاب را به آغوش خود بازگردانیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ثانیه
و
انشا در مورد آینده من
و
انشا در مورد تصمیم گیری

☑️ به پایان انشا درباره کتاب رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *