ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد علم بهتر است یا ثروت ♨️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد علم بهتر است یا ثروت با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد علم بهتر است یا ثروت : بچه که بودیم مرتب در گوش ما می خواندند علم بهتر است یا ثروت. برای د ریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد جوینده یابنده است

انشا در مورد علم بهتر است یا ثروت

انشا در مورد علم بهتر است یا ثروت

مقدمه: علم بهتر است یا ثروت، سخنی و حرفی همیشگی، هیچ کس توضیحی نداد که علم به چه کار می آید و ثروت به چه کاری، یکی در راه مدرسه مرا دید و گفت اگه پدرت ثروت داره مدرسه نرو و خودت را خسته نکن، در مقابل دیگری می گفت تو که ثروت داری حالا علمم یاد بگیر.

بدنه: علم را نمی دانم، ولی ثروت را همه مشتاقند و خود را به هر دری می زنند و می خواهند ثروتمند شوند، یکی از راه حلال و دیگری کلاه گذاشتن سر دیگران، هیچ کس نگفت که این دو کی و در کجا به درد هم می خورند. یکی موجب آگاهی است و دیگری موجب آسایش، بهتر است در کنار هم باشند و به کار آیند.

روزهایی که حتی یک مداد نمی توانستم بخرم به خوب یاد دارم، اما مشتاق درس و علم آموزی بودم. می دانستم که روزی می رسد که ثروت هم داشته باشم، اما فرصت عمر کوتاه است و مهلت آموختن نیست. روزهایی که دفترم تمام می شد و پولی برای خرید نداشتم را هم به یاد دارم اما برای آموختن تنبلی نکردم و دفاتر سال قبلم را پاک کردم و از نو نوشتم.

اما می دانستم فرصت ثروت همیشگی است و فرصت دانایی کم، هر روز با خودم مرور می کردم که سرانجام ثروت هم به دست خواهد آمد. کم کم بزرگتر که شدم دیدم گذشتگان هم بد نمی گفتند و ثروت هم ضروری است و کمی سخت به دست می آید.

با خود خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که بهتر این دو در کنار هم باشند و مکمل هم یکی به کار دیگری آید و در کنار هم در خدمت بشریت باشند.

نتیجه گیری: علم و یا ثروت در کنار هم کامل می شوند، علم برای کشف نیاز به ثروت دارد و باید برایش هزینه شود و در مقابل ثروت هم در صورت وجود علم کارایی دارد پس داشتن هر دو در حد تعادل لازم و ضروری است.

انشا درباره علم بهتر است یا ثروت

مقدمه: یکی موجب دانایی است و دیگری موجب مکنت، هر دو لازم و ضروری هستند پس حواسمان باشد که یکی دیگری را نفی نکند. و دیگری هم اولی را کنار نگذارد.

بدنه: یادمان باشد که علم در صوری خوب و مفید است که در خدمت انسانیت باشد و به ضرر انسان کار نکند و کشفیات حوزه علم نوع دوستی را خراب نکند. ثروت هم در خدمت ساخت سلاح های نابودگر نباشد و همیشه در راه اعتدال قدم بگذارد.

علم و دانش باید در خدمت انسانیت و مهر ورزیدن و حل مشکلات باشد و نه این که برای مردم درد سر زیاد کند. گاهی گروهی از دانشمندانی که وجدانشان را فروخته اند، دست به کارهایی می زنند که جوامع انسانی را با مخاطراتی روبه رو می کنند.

گاهی شاید یک کشور یا منطقه از دست گروهی و دانشمندانی دچار مشکلاتی شوند و شاید هم تا ابد گرفتار شوند. به طور مثال در باره ویروس کرونا بیشتر نظر جوامع بر این بود که ویروسی آزمایشگاهی است که مردم را درگیر کرده است. این یعنی ظلم علم بر مردم و یا گاهی ثروتمندی با کمک ثروتی اختراعی دارد که جان و روح مردم را خدشه دار کرده و ناراحت می کند.

علم یا ثروت هیچ کدام بر بشریت برتری ندارند و باید مردم را گرامی بدارند و برای آرامش و آسایش مردم تلاش کنند و نه این که مرتب در حال رنجاندن و آسیب رساندن به مردم باشند. علم باید در خدمت رفع مشکلات و دلواپس های مردم باشد و از ثروت هم استفاده شود.

ثروت در خدمت قدرت نباشد و قدرت هم انسانیت را به بند نکشد. پس این دو باید وجدان بیدار انسان شوند و برای آرامش دنیا تلاش کنند. اما وای از روزی که علم و ثروت به اهلش نیفتد و به دست نامرد بیفتد و جهان را آشفته و پر از غوغا کند.

وای روزی که دانشمندی دشمن بشریت شود  و برای نابودی خودش و دیگران قدم بردارد و آنجاست که علم و ثروت به بیراهه رفته اند. آنجاست که همه انسان و دین و زندگی و ایمان و صداقت به زیر سوال خواهد رفت. روزی که علم در آزمایشگاه ها فتنه کند ثروت هم در خدمت اشرار خواهد بود و  وای به روز انسانیت.

نتیجه گیری: روزهایی که علم و ثروت در کنار بشریت باشند، ان روز دنیا در آسایش خواهد بود ولی امان از روزی که دنیا در محاصره نادانی و ثروت های باد آورده باشد. پس این دو باید در کنار هم و برای هم موجب بزرگی و آرامش شوند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ژاکت
و
انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب
و
انشا در مورد جنگل ترسناک

☑️ به پایان انشا درباره علم بهتر است یا ثروت رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *