ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره عینک با روش طبقه بندی کردن صفحه ۴۲ نگارش هفتم

متن انشا با موضوع «عینک» نگارش هفتم با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد عینک با روش طبقه بندی از صفحه 42 نگارش پایه هفتم متوسطه؛ برای مشاهده متن در مورد عینک به همراه مقدمه، بدنه و نتیجه گیری در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد روزی که دوست دارم تکرار شود

انشا درباره عینک با روش طبقه بندی کردن

انشا در مورد عینک پایه هفتم با مقدمه بدنه نتیجه

مقدمه: یکی از نعمت های بی شمار خداوند دو چشم بیناست تا بتوانیم دنیای زیبا و رنگارنگ را با آن ببینیم و شکرگزار همه نعمت های خداوند باشیم. در این میان همه افراد از این نعمت برخوردار نیستند، یعنی به مرور زمان یا از روزی که به دنیا می آیند چشمانشان ضعیف می شود و یکی از راه حل های برطرف کردن این مشکل استفاده کردن از عینک است تا دنیا را واضح تر ببیند.

بدنه: عینک تشکیل شده از دو عدسی با شماره گذاری های مختلف برای ضریب بینایی چشم های مختلف و قاب ها با طرح ها و رنگ های مختلف برای سلیقه های متفاوت که پشت ویترین های مغازه ها با دستور پزشک بینایی گذاشته می شود تا متقاضی، عینک مورد علاقه‌ی و مناسب فرم صورت خود را انتخاب کند و مورد استفاده قرار دهد. در این میان بعضی از دانش آموزان در مدرسه، کسی از دوستانشان را می بینند که عینک بر چشم دارند، شروع به تمسخر و شیطنت می کنند و با حرف های ناخوشایند دل دوست خود را می شکانند درحالی که این کار بسیار ناپسند باشد. زیرا که عینک اشکال یا ایرادی ندارد.

عینک وسیله ای برای درمان و بهبودی بیماری فرد تجویز می شود. مانند مریضی که به دکتر مراجعه می کند و دکتر با قرص و آمپول آن را دوا و مداوا می کند. بنابراین ما نباید با دوستانمان که عینک می زنند با تمسخر و بذله گویی رفتار کنیم. بلکه باید مانند دوستی مهربان برای مداوای ضعف بینایی آن تلاش کنیم و آن را برای زدن عینک تشویق کنیم تا هرچه زودتر مشکل دوست ما بر طرف شود و آن نیز مانند ما بدون هیچ پوشش یا عینکی دنیا را ببیند.

عینک به عنوان وسیله ای برای درمان بیماری های انسان تجویز می شود. مثل مریضی که پیش دکتر می رود و دکتر با قرص و آمپول او را معالجه می کند. بنابراین نباید دوستان عینکی را مسخره کنیم و باید مثل یک دوست خوب سعی کنیم چشم های ضعیف او را درمان کنیم و او را به عینک تشویق کنیم تا مشکل دوستمان هر چه زودتر حل شود و او هم مثل ما دنیا را به صورت شفاف و زیبا ببیند.

نتیجه گیری: گاهی اوقات در شرایطی قرار می گیریم که از آن راضی نیستیم، اما مجبور می شویم برای درمان و حل مشکل خود شرایط را بپذیریم، پس باید خود را با اتفاقات وفق داده و با آن روبرو شویم و با خود مهربان باشیم. همچنین اگر دوستان یا اطرافیانمان مشکلی داشتند به آن ها کمک کنیم تا بهبودی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد پاک کن جادویی
و
انشا در مورد کودکی من در یکی از قالب های نوشتاری

☑️ به پایان متن انشا درباره عینک با روش طبقه بندی کردن رسیدیم، اگر به پاسخ سوال دیگری از کتاب نگارش هفتم نیاز داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =