ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد لالایی مادر ❤️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد لالایی مادر با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد لالایی مادر : شب از نیمه گذشت و همه در خوابند. پدر خیلی زود و سریع به خواب رفت. حالا مادر پس از کلی کار روزانه مجبور است کودکش را هم بخواباند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد حیاط مدرسه

انشا در مورد لالایی مادر

انشا در مورد لالایی مادر

مقدمه : مادر را همه خوب می شناسید. موجودی از روح ناب خدا که به فرمایش حضرت حق مقداری یا شمه ای از نورو مهر خدا در وجود مادر تعبیه شده است. فرشته ای که بی توقع مهربان است و عاشق. نعمتی که هرجا که باشد فراوانی نعمت است و زیادی رحمت. مادر دریایی وسیع است که رنگ نگاهش آبی است و صدای مهرش جاوید.

بدنه: مادر ای ندای رحمت حق. چه شب ها که در کنار رخت خوابم تا صبح لایی لایی خواندی تا من بخوابم. صدایی بهشتی که می گفت، بخواب ای گل نازم، بخواب فردا تو گندم زار جشن عشق داریم. بخواب ای سیه چشم و سفید بختم. وقتی زیر گوشم نرم نرم  می خواندی،

من هم ارام آرام با نغمه روح نواز تو به خوابی عمیق می روم. چه قدر روح نواز بود و دوست داشتنی ،مثل ناله مرغان  اواز خوان که بلبلان دورش حلقه می زنند. صدایی که سوز قرن ها مشکلات مادر را در من زنده می کند. چه قدر آرامم می کند این نوای خوب و دلچسب.

مادر جان تا همیشه برایم شعر ماندن بخوان و ترانه باران سر بده مادر جانم . ای همه مهر و مهربانی و محبت، ای همه علاقه و عشق و عقلانیت، من صدای آرام و ساکت و دلنواز ت را می پرستم.

من با این صدا درد را فراموش کردم و شب های سرد درد را گذراندم. مادر جانم تو برایم می خواندی، لا لا لا  لا گل نازم، بخواب ای سرو نازم، بخواب ای ماه آسمانم، بخواب ای خورشید شبای پیری، تو را ای نو کودکم دوست دارم.

 چه قدر این حرف های مادر خوشحالم می کرد و من نرم نرم با این صدا می خندم. ای همه وجودم مادر تو را می پرستم با اون صدای نازت

نتیجه گیری: صدای ناز مادر مانند یک موسیقی آرام بخش است که حتی طبیعت هم از شنیدن ان لذت می برد. کاش این لالایی ها در جایی جمع گردد و به عنوان یک اثری ماندگار در فرهنگ ناب ایران مورد استفاده قرار گیرد.

این لالایی هاست که روح کودک را نوازش می دهد و او را آماده رفتن به جامعه می کند. کاش همه مادران ما این لالایی ها را یاد بگیرند و برای کودکان خود بخوانند.

انشاء درباره صدای لالایی مادر

مقدمه : مادر و صدایش عالی و روح نواز است. نرم نرم حرف می زند و گاه هم بغض می کند. همه را خواب کرده و با کودک کم سن خودش خلوت می کند. گاهی از ماجراهای تاریخی زمانی هم از داستان های قدیمی که حاوی مطالبی آموزنده است، می گوید. صدای لا لایی مادر نغمه ای بهشتی است که با صدای موزون طبیعت هم نوایی دارد.

بدنه : کودکان با شنیدن صدای مادر و حس کردن بویش آرام می شوند و به خواب می روند. صدای قلب مادر و نغمه های او را خوب شناسایی می کنند، حتی در ثانیه های اول تولد هم این عطر تن مادر است که به روح متعجب کودک آرامش می دهد.

مادر تنها موجودی است که بخشی از محبت خدا در او دیده می شود. او گاهی این مهرش را با صدای لالایی مادر نشان می دهد. مادر پر سوزترین محبت خود را با لالایی و نوایی جان سوز و همراه با عشق نشان می دهد. حرف هایی که در دلش می ماند و با کسی در میان نمی گذارد.

مادر جان من فدای لالایی و موهای برفی تو، مادر جانم من فدای صدای قلب تو که با لالایی هم نوا می شود. مادر جانم چه قدر صدایت را، سوزش را ، وزنش را ، موسیقی اش را می پرستم. ای مادر ای روح بهشت در تو و صدایت.. من تو را چون بتی از دیار بهشت می پرستم.

نوایت نوای باران است و فریادت فریاد عشق..ای همه مهر و عشق و فریاد …گویی چشمه و برکه هم از صدای روح نوازت شاد می شوند و صدای عاشقی سر می هند. ای نوای بلبل و هزار از تو….من تو را چون گل های یاس و بنفشه و سوری دوست دارم. ای همه صدا و نوا و شوق…من تو را ای همه آواز قایق و دریا و روح نواز نسیم دوست دارم.

نتیجه گیری : گاهی سر روی پای مادر بگذارید و از او بخواهید نوازشتان کند. از او بخواهید که برایتان بخواند و لالایی بگوید، مادر را می گویم. صدایش را تا همیشه قاب کنید و روی قلبتان بگذارید. از خا بخواهید که تا همیشه نغمه وجودش بنوازد و لالایی عشق سر دهد. من یه فدای تو و صدای مهربانت ای همه مهر و عشق…مادر

انشاء های پیشنهادی :
انشا درمورد خانه پدری
و
انشا در مورد چهار فصل

✅ به پایان انشا درباره لالایی مادر رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.