ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا به روش جانشین سازی از زبان یک تکه ابر برای نگارش دهم

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد یک تکه ابر از زبان خودش با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا به روش جانشین سازی از زبان یک تکه ابر: تکه ابری مرطوبم که در دوردست ها با شما حرف می زنم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره سرگذشت یک مداد سیاه از زبان خودش

انشا به روش جانشین سازی از زبان یک تکه ابر

انشا به روش جانشین سازی از زبان یک تکه ابر

مقدمه: هر بار که با یکی از آفریده های خدا حرف می زنم، حالم خوب می شود و با خودم به این خدا آفرین می گویم. تکه ابری هستم که در دو رنگ سفید و صورتی در می آیم و برای باریدن منتظر وزیدن باد می مانم و لحظه شماری می کنم.

بدنه: چه حس خوبی دارم، وقتی می بینم همه انسانها و موجودات زمین منتظر بارش من هستند، قطره قطره و نم نم، مرد کشاورز از خدا می خواهد که ببارم و زنی که فرش هایش را شسته، از خدا یکی دو روزی فرصت می خواهد. من هم حس غرور می یابم و  به همه گفته های مردم خوب گوش می دهم.

من پر از حس خنکای بارشم و برای مردم هدیه فراوان دارم. روزهایی را که فقط یک بخار بودم را هم خوب به یاد دارم. دوست خوب من که در زمین هستی، به یاد داری که روزی در کنار دریا بودی و کم کم دریا بخار می شد و گرما کلافه ات کرده بود، کم کم دانه های بلورین آب بخار شدند و به بالا آمدند و با کمی سردی و خنکای مطلوب به من پیوستند و من کم کم بزرگ شدم.

حالا در گوشه ای نشسته ام و تو دوست خوبم مرا در زمین می بینی، کم کم هوای بارش دارم و دلم پر شده است. احساس سنگینی می کنم و خودم را به این طرف و ان طرف می زنم که ببارم، ولی یادم آمد که کودکی از خدا خواسته بود که تا زمانی که کفش نخریده، بارانی نبارد و من باز عقب نشینی کردم و خود را به باد سپردم تا بارشم به تاخیر افتد.

دوست خوبم من پر از حس بارشم، ولی گاهی با تو هم که حرف می زنم، می بینم که با هر تلنگری اشکت جاری می شود و به خودت می پیچی؟ چرا چنین درد مندی و با خودت کلاجار می روی ….دوست خوبم حرف بزن تا شاید روزی با هم باریدیم.

نتیجه گیری: روش جانشین سازی نوعی نوشته ادبی است که نویسنده می تواند به صورت ادبی و در قالبی بسیار زیبا مطالبش را بنویسد. سخن گفتن ابر هم شمه ای از درد و دل انسانهاست که موجب بیان راحت احساسات می گردد.

انشاء روش جانشین سازی از زبان یک تکه اب

مقدمه: قطره ای روی گونه ام افتاد و یکی پس از دیگری قطرات دیگر هم می افتادند. بالای سرم را نگاه کردم و دیدم که تکه ابری روی سخن گفتن دارد و کم کم با من سر سخن را باز کرد.

بدنه: شما انسانها از همه کس و همه چیز گلایه دارید و برای خودتان درد می تراشید، من از بالای سر می بینم و نگاه می کنم. یکی می خواهد ببارم و دیگری می خواهد نبارم. با هم که حرف می زنید خوبید و پشت سر هم هزار حرف دارید.

شما مردم حتی با بارش من حرف دارید، تند می باری، کند می باری، کاش نباری، کاش اصلا نبودی، دوست خوب من؟ با شما هستم مگر سرزندگی و شادابی زمین و جنگل و طبیعت از من نیست و همانا اگر من نباشم، شما گرفتار قحطی و خشکسالی و هزاران مشکلات دیگر می شوید روزهایی که دعا می کنید که گذرم به آسمان حوالی شما بیفتد و نفسی تازه کنید و حال دلتان خوب شود.

کم کم هوای پاییز از راه می رسد و من هم آماده بارش می شوم. در دور دست ها که بودم، روزها و شب ها طول کشید تا به این دیار رسیدم و منتظر یک اجازه از درگاه خدایم و می خواهم که سبک شوم. بعد من شاید رنگین کمانی از راه برسد و روزهای ابری شما را به انتها برساند.

من تکه ابری پر باران بودم که برای شادی و سرزندگی شما آمدم و کارم را انجام دادم و رهسپار می شوم. من بی تاب زمین بودم و زمین عطش داشت و غرق خواهش بود و تمنا، برای روزهایی که برای زمین ساختم، بسیار خوشحالم و می دانم که بهارشان سرسبز شد و ماندگار. من نم نم باریدم و غبار از رخ همه بردم و حال می بینم که چهره زمین چه قدر خواستنی و شفاف شده است. آرای زندگی طبیعت و شادابی زمین از من است.

نتیجه گیری: شیوه بیان و نوع و سبک نوشتن می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم منظور خود را به راحتی به دیگران منتقل کنیم. جان بخشیدن به اشیا و یا جانشین سازی هم یکی از این نمونه های جذاب است که می تواند مخاطب را به خوبی جذب کند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد صادرات و واردات با مقدمه و نتیجه گیری
و
انشا در مورد بهترین خاطره من چیست با مقدمه و نتیجه گیری

☑️ به پایان انشا درباره روش جانشین سازی از زبان یک تکه ابر رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *