ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد هدف زندگی در یکی از قالب های نوشتاری

انشا درباره هدف زندگی در قالب نامه غیر رسمی و نوشتاری و داستان صفحه 81 درس ششم نگارش پایه نهم

انشا در مورد هدف زندگی در یکی از قالب های نوشتاری ؛ در این مطلب به پاسخ و جواب انشا درباره هدف زندگی با مقدمه و نتیجه در یکی از قالب های نوشتاری از صفحه 81 در ششم کتاب نگارش نهم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: انشا در مورد جلسه امتحان در یکی از قالب های نوشتاری

انشا در مورد هدف زندگی در یکی از قالب های نوشتاری
انشا در مورد هدف زندگی در یکی از قالب های نوشتاری

انشا درباره هدف زندگی در قالب نامه غیر رسمی نگارش پایه نهم

مقدمه: از همان روزهای ابتدایی زندگی، وقتی چشمانمان را به روی دنیای اطرافمان باز می کنیم، اهداف کوچک و بزرگی در نظر می گیریم، اما به تدریج اهداف بزرگ و بزرگتر می شوند تا بتوانید مسیر اصلی زندگی خود را در میان هدف های فرعی خود پیدا خواهی کرد و به آن ادامه خواهی داد تا در نهایت به آن اهداف برسی.

تنه انشا: ای فرزند عزیزم زندگی پر از فراز و نشیب هایی است که باید طی کنی، شاید گاهی از خستگی نتوانی راه بروی و ادامه بدهی، اما ناامید نشو، زیرا اگر به خدا توکل کنی، خودش دستانت را می گیرد و از جای تو را بلند می کند. اگر در زندگی هدفی داشته باشی، با هر مانعی که با آن روبرو شوی برایت دل نشین می شود.

سعی کن مشکلاتی که در مسیر رسیدن به هدف ظاهر می شوند را به صورت یک معما یا یک مسئله ببینی، آنوقت حل کردن آن ها نه تنها برایت دشوار و خسته کننده نخواهد بود و بلکه آسان خواهد بود و همه آنها را در کوله بار تجربه خودت قرار بده تا در مواقع لازم به آن ها رجوع کنی و با کمک آن ها مسیرت را برای رسیدن به هدف زندگی هموار سازی.

فرزندم سعی کن هدفی را برای خودت انتخاب کنی که دوستش داری و هر بار که خودت را در آن موقعیت تصور کردی ضربان قلبت تندتر شود و لبخند رضایت بر لبانت نقش ببندد. اجازه نده آدم های سست و کم رنگ زندگیت، تو را به رسیدن به آرزوهایت ناامید کنند. تو همان مخلوقی هستی که خداوند در وجودت روحش را قرار داده و پدر و مادرت تو را با هزار محبت بزرگ کرده اند. تنها به هدف زندگی فکر کن و ریسمان نامرئی زندگیت را بگیر و خود را به اوج آسمان ها برسان.

تو لایق بهترین ها هستی و بهترین ها از تو انتظار می رود. پس از هیچ چیز و هیچ کسی نترس، چون تو جای پایت سفت و استوار است و هدفت در زندگی مشخص است.

نتیجه گیری: هدف به زندگی جهت می دهد و منجر به زندگی خواهد شد. انسان در مسیر زندگی بی هدف، سرگردان و حیران خواهد ماند.

انشا در مورد هدف زندگی در قالب داستان نگارش نهم

مقدمه: هر فردی در هر مرحله از زندگی اهدافی دارد. برخی از اهداف در طول زندگی ثابت هستند، در حالی که برخی دیگر در طول زمان تغییر می کنند. من در سال های مختلف زندگیم اهداف مختلفی داشته ام و می خواهم در مورد خاطرات و داستان هایی که اهدافم را تعیین می کنند با شما صحبت کنم.

تنه انشا: وقتی چهار ساله بودم، هدفم در زندگی این بود که تمام بستنی های دنیا را بخورم. فکر می کردم اگر تمام بستنی های دنیا را خورده بودم به جایگاه واقعی خود در زندگی می رسیدم. از یک بچه چهار ساله نمی توان انتظار بیشتری داشت.

وقتی پنج ساله شدم به مهدکودک رفتم. هدف من در زندگی این است که بتوانم مثل معلممان زنی مهربان باشم و اشعار زیبایی را که می داند بگویم. تا پایان سال تمام شعرهای او را حفظ بودم اما به اندازه او بزرگ نبودم.

در تابستان همان سال هدف قبلی ام را به کلی فراموش کردم. ما با هواپیما سفر کردیم و من به این نتیجه رسیده بودم که قدرتمندترین مرد جهان یک خلبان است. به همین دلیل تصمیم گرفتم تمام تلاشم را بکنم تا خلبان شوم و به هر کجا که دلم می‌خواهد بروم. خواهرم به هدف من از زندگی خندید و گفت خلبان هواپیمای خودش را ندارد. بنابراین تصمیم گرفتم یک هواپیما بخرم و این حداقل تا وقتی که به مدرسه رفتم، تبدیل به هدف بزرگی در زندگی من شده بود.

یکی از اهداف دوران دبستانم که هر بار باعث خنده ام می شود این بود که می خواستم مانند جابر بن حیان، حافظ یا سعدی، ابن سینا و همه دانشمندان و شاعران بزرگ شوم. آنها که فقط دانشمند یا فقط شاعر بودند به قدر کافی تلاش نکرده بودند، هدف زندگی من این شده بود که فرد بزرگی شوم، نه مثل کسانی که در یک رشته کار می کنند، به خودم می‌گفتم: من همه زمینه‌ها دانشمند خواهم شد و ادیب و فیلسوف و شاعر و نویسنده و…

اهداف دیگر من در زندگی برنده شدن جایزه نوبل، رئیس جمهور شدن، کشف عنصر دیگر، نقاشی کشیدن بهتر از پیکاسو و هزاران هدف دیگر بود که دوران کودکی ام را بر روی آنها گذراندم. اما هیچ کدام از آن هدف ها ماندگار نشدند و حالا فقط خاطره هستند.

من الان یک نوجوان هستم. من می توانم درست فکر کنم و بر اساس توانایی ها و استعدادهایم برای خودم هدف گذاری کنم. اینکه فردی مفید برای خودم، خانواده و جامعه باشم هدفی شایسته برای یک زندگی خوب است و تمام تلاشم را برای رسیدن به آن هدف خواهم کرد.

نتیجه گیری: اهداف زندگی در هر سنی و با هر طرز فکری می تواند تغییر کند، این موضوع خیلی مهم نیست، فرقی نمی کند که ما یکی از این اهداف باشیم، مثلا هدفمان این باشد که خوب باشیم و به دیگران نیکی کنیم، حتی اگر ما به هدفمان نمی رسیم، اما در هر کجا که باشیم و خوبی کنیم و بنده خوبی برای خداوند باشیم در واقع به اهداف خود رسیده ایم و رضایت از رسیدن به اهداف زندگی لذت بخش ترین بخش زندگی هر کسی است.

همچنین بخوانید: انشا در مورد یک روز از کلاس در یکی از قالب های نوشتاری
و
انشا در مورد کودکی من در یکی از قالب های نوشتاری

✅ به پایان مقاله انشا در مورد هدف زندگی در یکی از قالب های نوشتاری از صفحه ۸۱ کتاب نگارش نهم متوسطه اول رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.