ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل آب یکجا ماند، می گندد ✍️ نگارش دهم

بازآفرینی حکایت «آب یکجا ماند، می گندد» از صفحه 39 نگارش پایه دهم

بازآفرینی و گسترش ضرب المثل آب یکجا ماند، می گندد از مثل نویسی صفحه ۳۹ نگارش دهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرینات درس دوم نگارش دهم

گسترش ضرب المثل آب یکجا ماند، می گندد

گسترش ضرب المثل آب یکجا ماند، می گندد

مقدمه : انسان بی تحرک مثل آبی ساکن است و به زودی می گندد و از بین می رود، پس باید همیشه فعال باشد و مبارزه کند.

بدنه : من افراد تنبل زیادی را دیده‌ام که ذهنشان فقط مشغول تفکر منفی و آزاردهنده است و مداوم از دیگران کناره گیری می کند و فکر می کنند که فقط خودشان همه چیز را می دانند و دیگران اشتباه می کنند. اگر فقط چند دقیقه به صحبت های این افراد گوش دهید، بدبینی و نگرش منفی آنها را به خوبی درک خواهید کرد. اینگونه افراد خیلی به تفکرات خود متعصب هستند و به هیچ حاضر به تغییر نیستند و به نوعی دچار نشخوار ذهنی شده اند چرا که آن ها مثل آبی که یک جا مانده گندیده اند.

به نظر من انسان موجودی اجتماعی است و همیشه باید تلاش کند تا زندگی بهتری را تجربه کند. دانش آموزی که درس نمی خواند، کارمندی که چیزهای جدید یاد نمی گیرد، دکتری که اطلاعاتش را به روز نمی کند و… این افراد مانند آبی هستند که مدت زیادی در یک جا مانده است و گندیده شده.

نتیجه گیری : از ضرب المثل آب یکجا ماند، می گندد به خوبی می توان نتیجه گرفت که تنبلی و سستی، افکار منفی و تکراری و… انسان را به هیچ کجا نمی رساند و انسان برای حفظ سلامت جسمی و روحی خود باید همواره در مسیر رشد و تعالی حرکت کند.

همچنین بخوانید:
گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت
و
گسترش ضرب المثل عالم شدن چه آسان، آدم شدن چه مشکل

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل آب یکجا ماند، می گندد رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب نگارش دهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.