ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل عجله کار شیطان است نگارش یازدهم

بازآفرینی حکایت «عجله کار شیطان است» مثل نویسی صفحه 83 نگارش پایه یازدهم

گسترش ضرب المثل عجله کار شیطان است مثل نویسی صفحه ۸۳ نگارش یازدهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: گسترش ضرب المثل چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی

گسترش ضرب المثل عجله کار شیطان است نگارش یازدهم

گسترش ضرب المثل عجله کار شیطان است

در زمان های دور خانواده ای زندگی می کردند که شغل پدر خانواده خرید و فروش مزارع در شهر بود، آن ها از این راه مخارج زندگی خود را می گذراندند و در کنار یکدیگر شاد بودند. در یکی از روزها پدر خانواده در حال تجارت بود که یکی از دوستان قدیمی خود را در بازار شهر دید و با خوشحالی به صحبت کردن با او پرداخت.

پس از چند دقیقه گذشتن از صحبت هایشان دوستش به او پیشنهاد شغلی سودآور داد و مرد از این پیشنهاد بسیار خوشحال و این پیشنهاد را قبول کرد. آن ها درباره این پیشنهاد با یکدیگر صحبت کردند و قرار شد مرد همه چیزش را بفروشد و پول آن را به دوستش بدهد تا با این کار حس نیت خود را نشان بدهد و کار را آغاز کنند.

مرد همه دارایی‌اش را به دوستش داد و رفت، گذشت و گذشت اما از دوستش خبری نبود. مرد کمی نگران شده بود و به همین خاطر به دنبال دوستش به بازار رفت، اما هر چه بیشتر جستجو می کرد کمتر از دوست خبر دار می شد. پس از مدتی در حالی که به دنبال دوستش می گشت، شنید که شهر را ترک کرده و تمام پول را برداشته است.

مردی از حماقتی که کرده بود بسیار پشیمان شده بود و دستش را بر سرش را می زد و به شدت گریست. او آن زمان بود که فهمید عجله کار شیطان است و هیچ وقت نباید در چنین مواردی عجله و بی دقتی کرد.

همچنین بخوانید: جواب مثل نویسی صفحه ۳۲ نگارش یازدهم

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل عجله کار شیطان است رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب نگارش یازدهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین اگر نظری داشتید حتما آن را در بخش دیدگاه بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *