ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل چند پیراهن بیشتر پاره کرده با مفهوم کامل

چند تا پیراهن بیشتر پاره کرده کنایه از چیست؟ چه زمانی از این ضرب المثل برای هدایت کردن استفاده می شود؟

معنی ضرب المثل چند پیراهن بیشتر پاره کرده : این حکایت درباره سالخورده و با تجربه تر بودن است که تفاسیر کامل آن را در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا می خوانیم.

مطلب پیشنهادی: معنی جمله همه چیز را همگان دانند چیست

معنی ضرب المثل چند پیراهن بیشتر پاره کرده

مفهوم حکایت چند پیراهن بیشتر پاره کرده

کاربرد این ضرب المثل زمانی است که می خواهیم کاری را انجام دهیم و نسبت به شخص دیگری تجربه و دانش بیشتری در آن کار داریم ولی آن شخص این را قبول ندارد. در واقع این جمله به درک کردن لحظات مختلف زندگی توسط افراد پا به سن گذاشته اشاره دارد. کسی که در زندگی اش شکست های زیادی داشته و راه های مختلفی را تجربه کرده راه و چاه را بهتر می شناسد و مسیرها را بهتر بلد است.

این ضرب المثل بیشتر برای افراد سالخورده به کار می رود زیرا آن ها در دوره های مختلف زندگی شان تجربیات زیادی را کسب کرده اند و می توانند تصمیم های خوبی بگیرند اما گاهی هم می شود از این ضرب المثل برای افراد جوان نیز استفاده کرد. به این صورت که امکان دارد جوانی در یک زمینه خاص سال ها تحقیق کرده باشید و دانشی به دست آورده باشید و نسبت به کسی که تازه در این راه قدم گذاشته قطعا چند پیراهن بیشتر پاره کرده است.

همچنین بخوانید
معنی ضرب المثل راستی راه نجات است
و
معنی ضرب المثل خواستن توانستن است

⭐️ دانش آموز عزیز در این وبسایت مطالب کمک درسی بسیار زیادی برای شما فراهم شده است که برای دسترسی به آن ها کافیست مطلب درسی موردنیازتان را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید. موفق باشید.

☑️ شما چه دیدگاهی در مورد معنی ضرب المثل چند پیراهن بیشتر پاره کرده دارید؟ آیا تا حالا از این کنایه برای هدایت کردن کسی استفاده کرده اید؟ حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *