ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل شش ماهه به دنیا آمدن ☑️+ گسترش و داستان

ریشه و داستان حکایت قدیمی «شش ماهه به دنیا آمدن» به همراه بازآفرینی کامل

معنی ضرب المثل شش ماهه به دنیا آمدن یعنی شخصی که همیشه در کارهایش عجله دارد و عجولانه می‌خواهد تمام کارهایش را انجام دهد و حتی به عاقبت کار خود با عجله کردن فکر نمی‌کند. معمولا در این مواقع برای کنایه زدن به اشخاص عجول این حکایت را به کار می‌برند. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل خون کسی را توی شیشه کردن

معنی ضرب المثل شش ماهه به دنیا آمدن

مفهوم ضرب المثل شش ماهه به دنیا آمدن

زمانی که به یک نفر می‌گویند مگر شش ماهه به دنیا آمدی، در اصل می‌خواهند به آن شخص بفهمانند که خیلی عجول است و همیشه می‌خواهد همه چیز را سریع انجام دهد. مثل بچه ای که هنوز متولد نشده در شکم مادر می‌ماند که عجله دارد هرچه زودتر به دنیا بیاید؛ حتی اگر شده باشد در شش ماهگی که هنوز بدن تکمیل شده ای ندارد.

افراد عجول هم مانند همان بچه در شکم مادر می‌مانند حتی اگر هنوز از ثمره‌ی کارشان یا چیزی مطمعن هم نیستند به سرعت می‌خواهند به سراغ آن کار بروند و نتیجه ای که هنوز کامل نشده را از پیش ببینند.

داستان حکایت شش ماهه به دنیا آمدن

شخصی که می‌خواهد از شهری به شهر دیگر برود و مریض احوال هم باشد و ممکن است با سفر کردن حال جسمی اش بدتر شود، اما توجه به مریضی خود نکند و عجولانه راه بیفتد و برود اعضای خانواده به آن شخص چنین می‌گویند: مگر شش ماه به دنیا آمدی عزیزم که با حال مریض عازم سفر شده ای، بگذار حالت بهتر بشود چندی استراحت کن و بعد به سفر برو.

آدمی که سالم است ۹ ماهه به دنیا می‌آید؛ فردی که خیلی عجول است به او می‌گویند آن قدر عجله داری که انگار شش ماهه به دنیا آمدی و سریع می‌خواهی به آن هدف برسی یا کاری را انجام دهی.

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل شش ماهه به دنیا آمدن

مقدمه: با عجله داشتن در هر کاری هیچکس به جایی نمی‌رسد، چون طرز فکر خیلی از افراد این است که کار سریع‌تر انجام می‌شود.

بدنه: بهتر است با صبوری و حوصله کارها را به بهترین شکل ممکن انجام بدهیم. در جامعه امروزی و با توجه به شرایط اقتصادی خیلی از مردم برای اینکه در آسایش زندگی کنند و لقمه ای نان داشته باشند، از صبح تا آخر شب کار می کنند و با عجله و شتاب سوار مترو می‌شوند تا به کار خود برسند، اما وقتی از آن‌ها پرسیده می‌شود آیا معنی زندگی و آرامش را حس کرده اید، جوابشان نه است. چرا که با حرص و عجله، بدو بدو برای پول درآوردن هر کاری می‌کنند ولی وقتی برای اعضای خانواده خود ندارند و همیشه خسته و افسرده هستند.

نتیجه: این آموزش را باید خیلی از افراد ببینند که عجول بودن باعث استرس و اضطراب زیاد در افراد می‌شود و اصلا برای سلامتی آنها خوب نیست.

☑️ به پایان معنی ضرب المثل شش ماهه به دنیا آمدن رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.