ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا ذهنی در مورد سنگ از زبان خودش با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد سنگ از زبان خودش با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا ذهنی در مورد سنگ از زبان خودش : من تکه سنگی زیبا و خوش سیما هستم که از دور برق می زنم و جشم هر بیننده ای را نوازش می کنم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد اگر فیل ها بال داشتند چه میشد

انشا ذهنی در مورد سنگ از زبان خودش

انشا ذهنی در مورد سنگ از زبان خودش

مقدمه: من یک سنگ هستم که سالیان طولانی بر اثر فشارهای جوی و یاد و باران و قرار گرفتن در شرایط سخت به این شکل در آمده ام. روزهای سختی در برف و باران و سرما داشته ام. چنان فشرده شده ام که هیچ کس نمی تواند ذرات مرا از هم جدا کند.

بدنه: من سنگی زیبا از جنس مرمر یا آذرین هستم که گاهی نظر باستان شناسان و مورخان را به خود جلب می کنم. دارای شکل ها و اندازه های جذاب با نقش و نگار های پر از حس و عشق هستم. نامم سنگ است ولی یاد اور تاریخ و دوره های مختلف زمین شناسی و باستان شناسی هستم.

با وجود من است که سنگ های قیمتی سالم می مانند. گاهی نقش های مختلفی در من جا می ماند که می تواند اطلاعات خوبی در مورد دوره های مختلف به پژوهشگران ارائه دهد. همه مرا مظهر سختی می دانند و گاهی برای دل افراد سخت دل هم از من نام می برند، ولی عزیزانم من ساختارم سخت است و دلی مهربان دارم و دوست دارم مانند همه اشیای دیگر دوست داشتنی باشم.

عقیق و فیروزه و نقره و طلا هم سنگ هستند، اما هیچ وقت کسی از این دوستان قیمتی به سختی و بدی نام نمی برد. سنگ هایی چون الماس که فروغش تمام دنیا را روشن کرده است هم از سنگ است و هیچ وقت کسی از این سنگ ها به سختی نام نمی برد.

کمی از این بر خوردهای دوگانه دلم می گیرد، من همان سنگ کوچه و بازارم که کودکان مرا به بال گنجشک و پرندگان می زنند و یا در قلاب سنگ رهایم کرده و بال کبوتری را زخمی می کنم. من اصلا دوست ندارم در این جایگاه باشم و دردی برای کسی اضافه کنم.

هیچ وقت یادم نمی رود که به دست کودکی به شیشه قطار برخورد کردم و محکم به چشم کودکی در داخل قطار برخورد کردم . کاش اولیای شما کودکان به شما یاد می دادند که مردم آزاری به هر روش و شیوه پسندیده نیست.

نتیجه گیری: سنگ یک موجود و شی بی جان است که ما با جان بخشیدن به آن بسیاری از مطالب ادبی و تربیتی خویش را بیان می کنیم. این شیوه موجب پرورش استعداد نویسندگی در میان دانش آموزان و علاقه مندان می گردد.

انشا جانشین سازی از زبان یک سنگ برای دانش آموزان پایه دهم

مقدمه: من یک سنگ سخت در دهانه یک آتشفشان هستم که هر لحظه ممکن است روزگارم تغییر کند و به حالت مذاب در آمده و سیال گردم. اما اگر در حالت عادی بمانم بسیار زیبا و دوست داشتنی و خوش رنگ هستم.

بدنه: من سنگی قیمتی هستم که از دل دوران های پر حادثه تاریخ گذشته ام و حال در یک موزه قدیمی نگاه داشته می شوم. من از جنس طلا هستم و حاوی اطلاعات بسیار زیادی در مورد تاریخ پادشاهان و حکومت های آنان هستم. گاهی به موزه ای سر بزنید و مرا از نزدیک ببینید.

دوستانم در انواع مختلف و در موزه های دیگر نگاه داری می شوند و منبع اطلاعات دیگری هستند. اما سخنی با شما عزیزانم، نوع دیگری از سنگ ها هستند که دارای ارزش و قیمت بالایی نیستند ولی کارایی زیادی دارند، درمعابر قرار می گیرند و از گل آلود شدن محیط زندگی شما جلو گیری می کنند.

این دوستان خوبم در رنگ ها و اندازه های گوناگون یافت می شوند و گاهی در میانشان سنگ های زیبای کوچک و گردی دیده می شوند که در گذشته دختران زیبا رو و دم بخت با هم بازی می کردند و گاهی بخت آزمایی هم می کردند. گاهی صخره های بزرگی را می بینید که در داخل آب با فروتنی تمام افتاده اند و شما به راحتی با رفتن به روی آن و عکس گرفتن روز خود را خاطره انگیز می کنید.

سنگ هایی که گاهی مسیر رودی را تغییر می دهند و با این کار سرسبزی را به یک مکان دیگر هدیه می کنند. آری ما سنگ ها هم در طبیعت مفید هستیم و اسیر دست انسان، اما ای انسانی که به هر جای این طبیعت دست اندازی می کنی، به تو سفارش می کنم که از تخریب یا بردن سنگ و تخته سنگ های کوه خودداری کن. چون ممکن است با دست کاری صخره ها، صخره ای تکان خورده و به ناگاه بر سر عده ای بی گناه آوار شود.

نتیجه گیری: سنگها در طبیعت کارایی زیادی دارند و همواره اسیر خواسته های انسان، بیایید طبیعت را دستکاری و نابود نکنیم تا روند طبیعی خودش را طی کند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا از زبان هندوانه یلدایی به صورت ذهنی
و
انشا درباره سیب از زبان خودش
و
انشا به روش جانشین سازی از زبان یک تکه ابر

☑️ به پایان انشا درباره سنگ از زبان خودش رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.