ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد اگر فیل ها بال داشتند چه میشد با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد اگر فیل ها بال داشتند چه میشد با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد اگر فیل ها بال داشتند چه میشد: در خیابان راه می روم و پرندگان خوش صدا و جذاب را می بینم، یک باره با خودم گفتم، اگر روزی یک فیل بال داشته باشد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا از زبان هندوانه یلدایی به صورت ذهنی

انشا در مورد اگر فیل ها بال داشتند

انشا در مورد اگر فیل ها بال داشتند چه میشد

مقدمه: پرواز رویای انسان است و هر بار دوست دارد که پرندگان و موجودات زیادی را در حال پرواز ببیند، مانند این که فیلی با آن عظمت در حال پرواز باشد و دنیا با این عظمت زیر بال هایش باشد، من و همه ما می دانیم که امری محال است و یک حرف می ماند و آن این که اگر خدا بخواهد میسر خواهد شد.

بدنه: فیل مادر در حال پرواز است و به سختی خود را می کشد و من می بینم گه نگران فیل های کوچکتر است و هر بار به سختی به فرزندانش نگاه می کند و نمی تواند وزنش را تحمل کند. هر بار که آسمان را می بینم می ترسم که اگر یک فیل با این هیکل سقوط کند، چه اتفاقی رخ خواهد داد.

خدای من زمین سبک شده و جهان در حال وارونه شدن است. هیچ چیز سرجایش نیست  و می ترسم که قله کوه برخیزد و حرکت کند. اگر بر فرض محال فیلی بال داشت می توانستیم از توانایی این موجود عجیب استفاده کنیم و گاهی دشمنی مرموز را هدف قرار دهیم و یا در جهت رفع آلودگی هوا استفاده کنیم.

به راستی بالای سر خود را نگاه کنیم و ببینیم که گله فیل ها در حال پرواز هستند و انبوه تماشاگران و شکارچیان در پی آنان هستند، به راستی آیا محلی برای فرود فیل ها درست کرده ایم و اگر قرار باشد به زمین بیایند، در کجا بنشینند و کدام ساختمان و درختی می تواند وزن این موجود را تحمل کند.

خدایا این موجود به این عظمت چگونه در هوا معلق مانده و می تواند خودش را کنترل کند. ناگهان در حال راه رفتن بودم که سرم محکم به یک تابلوی خیابان برخورد کردو به خودم امدم و دیدم نه فیلی هست و نه پروازی، فقط صورت من ورم کرده و باید به همه پاسخ دهم.

نتیجه گیری: پرواز یک رویا است و گاهی انسان در میان رویاهای خودش غرق می شود، اما با در پایان به این نتیجه می رسد که همه چیز به خواست خداست و اگر روزی خدا بخواهد می تواند فیل را هم به پرواز دربیاورد.

انشا درباره اگر فیل ها بال داشتند

مقدمه: بالای سرم را خوب نگاه می کنم و می بینم که فیل ها یکی پس از دیگری بر می خیزند و کاروانشان کامل شده و همه در حال سرخوش هستند.

بدنه: چه فرض و رویای محالی ،چه قدر دنیای عجیب انسانها تماشایی است و چه قدر دنیا جذاب می شود؛ اگر فیلی در حال پرواز دیده شود، خدایا چگونه این وزن به این زیادی در هوا معلق مانده است. چه قدر این فیل که رنگش توسی است زنگش با آسمان ست شده است. وای خدایا در این دنیا چه خبر شده و قرار که با چه رویدادی روبه رو شویم.

خدایا اگر گله فیل ها طاقتشان کم شود و بخواهند پایین بیایند چه کسی می تواند هدایتشان کند و اتفاقی برای کسی رخ ندهد.کدام ساختمان می تواند این وزن زیاد را تحمل کند. خدایا خودت راهی برای پایان یافتن این ماجراجویی پیدا کن؟

خداوند در آسمان آبی تو چه روزهای جدید را می بینم. فیلی با آن هیکل در راه سقوط است و خدایا چه پیش خواهد آمد. ترس همه وجود مردم را برداشته و همه باهم از خدا طلب کمک می کنند و صدایش می زنند، فیلی عظیم الجثه در حال فرود آمدن است و مردم هم سروصدا می کنند.

خدایا وقتی پرندگان روی خانه و درخت و خیابان می نشینند، این فیل کجا جای گیرد و من از کجا می توانم کمک کنم که سقوط نکند و برای خودش و مردم دردسر درست نکند. فیلی در حالی که تیری به پا دارد در حال نزدیک شدن به زمین است و من هم از رعب و وحشت فریاد می زنم.

با صدای دادو بیداد من مادرم از خواب بیدار شده و با ترس مرا صدا می کند و می پرسد که بلند شو و حرف بزن که در خواب چه دیدی که داد و بیداد می کنی، خوابم را برای مادر تعریف کردم که فیلی درشت هیکل در حال سقوط بود و من از ترس داد می زدم.

خدایا کاش هر چیزی طبق خواسته و جایگاه خودش باشد، یاد شعر زیبای معینی کرمانشاهی افتادم که: عجب صبری خدا دارد و چه بهتر که خودش خدای زمین و آسمان است و هرچیز در موعد و زمان مقرر رخ می دهد. خدایا شکرت که تو هستی و همه چیز سرجایش قرار دارد.

نتیجه گیری: رویا پردازی زیبا و قشنگ است، اما آنچه مهم و جذاب است این است که خدای رویا ها خودش برای هر موجودی بهترین شرایط را مهیا کرده است و در حد عقل و فهم ما نیست که برایشان تعیین تکلیف کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا از زبان هندوانه یلدایی به صورت ذهنی
و
انشا در مورد کوهستان برفی پایه پنجم
و
انشا در مورد مکالمه در و پنجره مدرسه

☑️ به پایان انشا درباره اگر فیل ها بال داشتند چه میشد رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 12 =