ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل مو را از ماست کشیدن + اصطلاح انگلیسی

مفهوم حکایت پر کاربرد مو را از ماست بیرون کشیدن با توضیح کامل

معنی ضرب المثل مو را از ماست کشیدن ؛ این حکایت درباره جزئی نگری بی اندازه، دقت زیاد و نکته بینی می باشد که تفاسیر کامل آن را در بخش ضرب المثل ماگرتا می خوانیم.

مطلب پیشنهادی: معنی جمله همه چیز را همگان دانند چیست

معنی ضرب المثل مو را از ماست کشیدن

معنی و مفهوم ضرب المثل مو را از ماست کشیدن

این حکایت برای افرادی به کار می رود که بیش از حد درباره هر مسئله ای حساسیت نشان می دهند و با جزئی نگری های زیاد هدف اصلی را فراموش می کنند. به عبارتی چنین فردی چشمش خطا بین شده است. اگر شخصی در هر موضوعی وسواس داشته باشد یا بخواهد کارآگاه زندگی دیگران باشد و مشکلات زندگی دیگران را بررسی کند، این ضرب المثل شامل حال او نیز می شود.

حال چرا از عبارت مو در این ضرب المثل استفاده شده است؟ چون مو خیلی ریز است و اگر داخل ماست بیفتد بین رنگ سفید ماست از بین می رود و دیده نمی شود. اما کسی که به همه چیز با دقت نگاه می کند می تواند این موی ظریف را از ماست بیرون بیاورد و این کنایه ای است از نهایت دقت و ریزبینی.

مو را از ماست کشیدن به انگلیسی
scrutinize

همچنین بخوانید
معنی ضرب المثل شتر در خواب بیند پنبه دانه
و
معنی ضرب المثل نابرده رنج گنج میسر نمی شود

⭐️ در این وبسایت مجموع کاملی از ضرب المثل ها و حکایت ها قرار داده شده است، اگر نیاز به معنی حکایت دیگری داشتید حتما موقع سرچ در گوگل عبارت «ماگرتا» را در انتهای آن اضافه کنید.

☑️ شما چه دیدگاهی در مورد معنی ضرب المثل مو را از ماست کشیدن دارید؟ آیا تا حالا از این کنایه استفاده کرده اید؟ حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *