ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل شتر سواری دولا دولا نمی شود

مفهوم کامل حکایت شتر سواری دولا دولا نمی شود و بررسی دلیل استفاده از شتر و دلا دلا در این حکایت

معنی شتر سواری دولا دولا نمی شود چیست؟ برای مشاهده مفهوم و ریشه کامل این حکایت در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل شتر در خواب بیند پنبه دانه

معنی ضرب المثل شتر سواری دولا دولا نمی شود

مفهوم شتر سواری دولا دولا نمی شود

کار باید آگاهانه انجام شود، وقتی فردی کاری را انجام می دهد و سعی می کند آن را پنهان کند، اما موفق نمی شود، از این عبارت استفاده می شود. البته گاهی این ضرب المثل زمانی به کار می رود که انسان هنوز در هدف و انتخاب خود در زندگی ثابت قدم نشده است و یک روز دیندار می شود و روز دیگر کافر می شود.

علت استفاده از شتر و دولا دولا در این حکایت

شتر سواری کمی سخت می باشد و کسی که می خواهد برای اولین بار شتر سواری یاد بگیرد خودش را روی او خم می کند تا بتواند مدیریت بهتری داشته باشد اما کم کم و به تدریج شخص باید از حالت خارج شود زیرا تا آخر عمر نمی توان به صورت دلا دلا سوار شتر شد و همین روش را ادامه داد زیر اینگونه همه متوجه می شوند که شتر سواری بلد نیستیم و یاد نمی گیریم.

البته برداشت دیگری هم هست که می گوید دولا دولا به معنی خم شدن می باشد و از آنجایی که شتر قدش خیلی بلند است حتی اگر خم و دولا هم شود بازهم نمی تواند خود را مخفی کند. نتیجه می گیریم که در هیچ کار اشتباهی را نمی توان پنهان کرد و بلاخره یک روزی لو می رود.

همچنین بخوانید: معنی ضرب المثل مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد

☑️ شما چه دیدگاهی در مورد معنی ضرب المثل شتر سواری دولا دولا نمی شود دارید؟ آیا تا حالا از این کنایه استفاده کرده اید؟ حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.