سرگرمیفیلم و بازی

دانلود قسمت هفتم سریال دل ❤️+ آنونس و نقد 7

قسمت هفتم ۷ سریال دل ❤️ به همراه خلاصه داستان ۷ و نقد کوتاه

دانلود قسمت ۷ دل : هفتمین قسمت سریال دل به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی جواد فرحانی چهارشنبه ۲۵ دی ماه در شبکه‌ی نمایش خانگی پخش شد.

در خلاصه قسمت هفتم دل آمده است که : « آرش همچنان امیدوار در تلاش برای برگرداندن رستا نزد خود است بی خبر از آنکه رستا سودای مهران را در سر دارد. رازی که معلوم نیست تا کی پنهان خواهد ماند. » با سریال ماگرتا همراه باشید .

بنر قسمت ۷ دل
بنر قسمت ۷ دل


دانلود قسمت هفتم دل

دانلود قسمت هفتم سریال دل با کیفیت بالا Del Series

پوستر قسمت 7 سریال دل
پوستر قسمت 7 سریال دل

خلاصه داستان قسمت هفتم سریال دل

در قسمت قبل سریال دل دیدیم که آرش همچنان نمی‌تواند با به هم خوردن عروسی و رفتن رستا کنار بیاید و از همین رو بار دیگر به خانه‌ی خانواده‌ی رستا می‌رود. اما باز هم رستا برخورد سردی با او می‌کند و این بار در حضور خانواده اش او را طرد می‌کند.

دیدن سریال دل و باور آن چه به تصویر کشیده می‌شود، هر قسمت دشوار و دشوار‌تر می‌شود. وقتی زیر بنای داستانی یک سریال تا این حد پیش پا افتاده و کم جان است، انتظار می‌رود که در بخش‌های دیگری همچون شخصیت پردازی و ساخت روابط ما بین کاراکتر‌ها اتفاق ویژه‌ای رقم زده شود و یا کارگردان برای جبران این نقیصه و سر پا نگه داشتن سریال تمهیدات ویژه‌ای بیندیشد.

اما دل به کلی فاقد شخصیت پردازی است. رابطه‌ی خواهرانه‌ی آوا و رستا، با این که بخش زیادی از پیش برد اتفاقات بر دوش آواست، هنوز هم مشخص نیست. آوا بعد از بیش از بیست و دو روز به درخواست آرش با رستا حرف می‌زند و از او می‌خواهد که درد دل کند، اما آوا در طول این مدت چه می‌کرده است؟!

آیا خودش در این مدت نخواسته و یا نتوانسته که با خواهرش خلوت کند؟! این نشان می‌دهد که رابطه‌ی عمیقی میان این دو برقرار نیست در حالی که در ابتدای سریال کوشیده می‌شد برعکس این موضوع نشان داده شود.

روابط خانوادگی هیچ یک از کاراکتر‌ها نیز مشخص نمی‌شود. سریال گویی تنها خود را ملزم می‌داند که طبقه‌ی اقتصادی دو خانواده را نشان دهد، بی توجه به این که به جز مناسبات مالی چه چیزی روابط و نوع نگاه این خانواده‌ها را می‌سازد.

در این قسمت رابین که مدتی به ایران و خانه‌ای که در آن بزرگ شده برگشته است هر لحظه اشتیاق بیشتری برای دیدار دوباره‌ی آرش پیدا می‌کند. اگرچه اتابک در صحبت هایش با رابی به صراحت به او می‌گوید که آرش عاشق او نیست و بهتر است که زودتر به جایی که بوده است برگردد، اما رابی تصمیمش را گرفته است و برای بدست آوردن آرش هیچ تحقیر و آسیبی نمی‌تواند مانع راهش شود.

توران هم با نقشه کشیدن هایش سعی می‌کند اوضاع را کنترل کند. او از طرفی نامزد رابی را که به دنبال او می‌گردد گمراه می‌کند و از طرفی هم سعی می‌کند هر نشانه‌ای که آرش را به یاد رستا می‌اندازد از میان ببرد. همه‌ی کار هایش را نیز در چشم دیگران به گردن شوهرش می‌اندازد تا دیگران را به او بد بین و از او متنفر کند.

اما رستا در شرایطی که چندین نفر از جمله خانواده‌ی خودش درگیر ماجرای به وجود آمده شده اند و این اتفاق روی زندگی آن‌ها نیز تاثیر زیادی گذاشته است، بدون این که خود را به کسی پاسخگو بداند روز و شب وقت می‌گذارند و کم کم راه را برای ارتباط با عاشق قدیمی اش هم باز می‌کند.

سریال منوچهر هادی کماکان به گشت و گذار سلانه سلانه اش در حال و هوای فیلمنامه‌ای به اسم دل، نوشته‌ی بابک و میثم کایدان ادامه می‌دهد. این حد از کندی و بی کنشی در هر قسمت این سریال به شدت تعجب آور است. اکثر تماشاگران این سریال کما اینکه در نظراتشان در جا‌های مختلف نیز پیداست معتقدند که در کل این هفت قسمت به جز به هم خوردن عروسی گویی هیچ اتفاق دیگری نیفتاده است.

سهل انگاری کارگردان این سریال در مسائل مختلف در نوع خودش بسیار تامل برانگیز است. این که دختری در مقابل پسر خاله اش از عاشق بودنش بگوید و نشانه‌هایی از عشقش بدهد که شبیه پسرخاله است و پسر خاله نیز در مقابل به او توصیه کندکه بهتر است این عشق را زودتر به معشوق ابراز کند، می‌تواند ایده‌ی جالبی در ذهن باشد.

اما آن چه به تصویر در آمده است چیزی نیست جز عشوه‌های دوست نداشتنی دختر و بلاهت پسری که از بس دو زاری اش کج است هنوز متوجه نشده است که دختر خاله اش عاشق اوست!

در صحنه‌هایی که نوبت به بازیگران آماتور سریال می‌رسد تا آن چه را در کارگاه‌های آموزشی منوچهر هادی آموخته اند به بوته‌ی آزمایش گذارند، خود کارگردان نیز به طرز جالبی آماتور می‌شود.

تحمل لحن و آهنگ بیانی آماتوری این بازیگران، در سریالی که برای حمل اسامی بازیگرانش و همینطور مبالغ هنگفت صرف شده در آن یک تریلی هم کفاف نمی‌دهد، بسیار دشوار است. البته که این بازیگران تازه کار به هیچ وجه تقصیری ندارند اگر شبیه به بازیگران فیلم‌های ایرج ملکی حرف می‌زنند. این نشانه‌ی بی استعدادی آن‌ها نیست. بدون کمک کارگردانی مجرب هر بازیگری با هر سابقه‌ای می‌تواند به این ورطه دچار شود. کما اینکه تا حدی هم شده اند.

خلاصه تصویری قسمت هفتم دل

در سکانسی از این قسمت ملیکا، دوست رابی در آلمان، وارد خانه‌ای می‌شود حیاط را می‌گذرد تا نزدیکی درب عمارت که سیاوش از آن بیرون می‌آید. سلام می‌کنند. سیاوش از او درباره‌ی این که از رابی خبر دارد یا نه چند سوال می‌پرسد و بعد از پاسخ‌های منفی از هم خداحافظی می‌کنند و دوباره ملیکا طول حیاط را طی می‌کند و خارج می‌شود.

چطور می‌توان باور کرد این میزانسن آماتوری، ساخته‌ی کارگردانی است که هشت فیلم سینمایی و چندین فیلم تلویزیونی و سریال دیگر ساخته است. گفت و گویی به این حد ساده چرا باید رو در رو انجام گیرد؟ چرا پسر او را به داخل خانه دعوت نمی‌کند؟ دختر به درخواست پسر این همه راه را می‌آید و به دو سه سوال او جواب می‌دهد و می‌رود؟ مگر چه بدهی‌ای به پسر دارد؟ آیا همه‌ی این سکانس بر این اساس که در زمان فیلم برداری نور خارجی مناسبی در لوکیشن فیلمبرداری موجود بوده است طراحی نشده است؟ (دانلود قسمت 7 دل)

کارگردان: منوچهر هادی | ژانر: خانوادگی، درام، عاشقانه | سال تولید: 1397 | تاریخ انتشار: 1398
تعداد قسمت ها: 28 اپیزود (دو فصل 14 قسمتی) | مدت زمان هر قسمت: یک ساعت
فرمت: MP4 | کیفیت: WEB-DL | محصول ایران | تهیه کننده: جواد فرحانی

بازیگران قسمت ۷ سریال دل

بازیگران:
حامد بهداد، ساره بیات، یکتا ناصر، کوروش تهامی، سعید راد، یژن امکانیان، افسانه بایگان، نسرین مقانلو، مهدی کوشکی، علی سخنگو، مهراوه شریفی نیا، لیلا زارع، بهرام افشاری، مریم سعادت و…

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *