سبک زندگی

12 قدم اصلی در انتخاب یک شرکت معماری حرفه ای

چطور یک شرکت معماری حرفه ای را انتخاب کنیم؟ بررسی ارزش های کلیدی شرکت معماری

بازسازی، ساخت و تعمیر محل کار یا منزل همواره با چالش های مختلفی روبرو است. یکی از مهم ترین چالش ها در این حوزه انتخاب شرکت معماری حرفه ای است. همه ما متناسب با شغل و جایگاهی که داریم، بیشترین زمان را در خانه یا محیط کار می گذارنیم. به همین دلیل حضور در فضایی امن و آرام و زیبا، تاثیر زیادی در حفظ آرامش و تمرکز ما دارد.

علاوه بر این، با توجه به افزایش قیمت مصالح، طراحی داخلی، افزایش قیمت دستمزد و … بدیهی است که انتخاب یک شرکت معماری حرفه ای، دغدغه مهم و ارزشمندی است. چرا که صرف زمان و هزینه اهمیت زیادی پیدا میکند و عدم رعایت نکات مهم در ساخت یا بازسازی باعث از دست رفتن سرمایه زیادی می شود. در این مقاله همراه ما باشید، تا با راه کارها و نکات مهم برای انتخاب شرکت معماری حرفه ای آشنا شویم.

چطور یک شرکت معماری حرفه ای را انتخاب کنیم

چطور یک شرکت معماری حرفه ای را انتخاب کنیم؟

در سراسر ایران شرکت دکوراسیون داخلی زیادی راه اندازی شده و توسط افراد مختلفی شروع به فعالیت کرده اند. به طور کلی همه فارغ التحصیلان رشته معماری و حتی افرادی که دوره طراحی داخلی دکوراسیون گذارنده اند، می توانند برای راه اندازی شرکت معماری و دریافت مجوزهای لازم اقدام کنند. اما نکته مهم این است که همه شرکت ها کیفیت کار بالا، یا تجربه کافی برای ساخت و ساز یا حتی بازسازی را ندارند. در نتیجه ممکن است شما در نهایت سرمایه و زمان زیادی را از دست دهید و نتیجه دلخواه را نیز دریافت نکنید. در ادامه به روش های مهم و اصولی پیدا کردن شرکت دکوراسیون داخلی می پردازیم:

رعایت قوانین و مقررات

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می تواند نشان دهنده ارائه کیفیت بالای یک شرکت معماری باشد، رعایت قوانین و مقررات توسط شرکت ارائه دهنده خدمات معماری است. برای شروع بازسازی (تعمیر) یا ساخت یک ساختمان تجاری یا مسکونی لازم است که قوانین و مقررات ویژه و تخصصی توسط پیمان کاران رعایت و اجرا شود. به همین منظور در قدم اول در مورد مجوز رسمی شرکت معماری داخلی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه یک شرکت معماری حرفه ای را انتخاب کنیم؟

بررسی نمونه کارها

مشاهده و بررسی کردن نمونه کار شرکت معماری ، یکی از مهم ترین عوامل در شناخت میزان کیفیت ارائه کار ساختمان سازی و معماری است. پس از مراجعه به شرکت معماری از آن ها بخواهید که نمونه کارهای مختلفی را به شما نشان دهند. عدم ارائه نمونه کار یا نشان دادن نمونه کار بی کیفیت می تواند در تصمیم گیری بهتر به شما کمک ویژه ای کند.

بررسی ارزش های کلیدی شرکت معماری

هر شرکت یا هر کسب و کاری برای شروع کار خود اهداف، ماموریت و ارزش هایی دارند که می تواند تعیین کننده میزان کیفیت آن باشد. در واقع با تعیین ارزش ، هر شرکت می تواند به طراحی و عملیات های تخصصی کار خود بپردازد. این تعیین ارزش در برخی از وب سایت های شرکت های معماری درج و نوشته می شود. اما اگر به دنبال ارائه کار معماری با کیفیت بالا هستید، در مورد ارزش های مهم شرکت معماری از آن ها سوال بپرسید. در واقع شرکت از طریق تعیین هدف و ارزش باید به کار طراحی دکوراسیون داخلی بپردازد و با افرادی که عقاید مشترک دارند، کار کند.

ارائه لیست خدمات

پس از این اهداف خود را به صورت روشن برای مهندس معمار توضیح دادید، باید در مورد خدماتی که آن ها به شما ارائه می کنند، صحبت کنید. هر شرکت معماری داخلی با توجه به تجربه و نیروی کاری که دارند، قابلیت اجرا و ارائه برخی یا همه کارها را دارد. برای مثال ممکن است یک معمار برای تکمیل کل پروژه از افراد خبره و ماهر در رشته های مختلف درب و پنچره، گچ کاری، کاشی کاری و … استفاده کند. اما در برخی موارد ممکن است برای اجرای قسمت های مختلف و تکمیل ساخت آن ها نیاز به پیدا کردن فرد خبره به صورت جداگانه و با صرف زمان باشد.

امکان مدل سازی دیجیتال

در صورتی که ایده و نظر خلاقانه ای در ذهن دارید، می توانید آن را به صورت واضح برای صاحب شرکت توضیح دهید. یک شرکت معماری خوب برای اتو زدن و نمایش طرح طراحی شده برای قسمت های مختلف منزل یا دفتر کار، بهتر است که مدل سازی دیجیتال را به عنوان طرح اولیه به شما نشان داده از مطابقت یا عدم مطابقت با طرحی که مد نظر داشته اید را تایید کنید.

امکان مدل سازی دیجیتال

بررسی و برآورد هزینه های ساخت و ساز

با توجه به افزایش قیمت مصالح و المان و متریال های مختلف لازم برای ساخت، باید قیمت و کل هزینه های ساخت و ساز به صورت حدودی برآورد شود. در غیر این صورت پس از اتمام پروژه ممکن است با پیمان کاران و مسئول اجرای پروژه با مشکل روبرو شوید. یک شرکت معماری خوب باید امکان برآورد هزینه های ساخت و ساز و تعمیرات را با توجه به متراژ و طرح مد نظر به مشتری واضح اعلام کند.

تعهد و مسئولیت پذیری برای اتمام پروژه

برخی افراد ممکن است به دلایل مختلف برای ساکن شدن در محل سکونت یا دفتر کار زمان محدودی داشته باشند. در چنین شرایطی دفتر معماری باید مطابق با نیاز مشتریان و طبق قرارداد منعقد شده ساختمان را به صورت تکمیل شده در ساعت مقرر به مشتری تحویل دهد.

تعهد و مسئولیت پذیری برای اتمام پروژه معماری

رعایت اصول حرفه ای

هر شرکت معماری حرفه ای و با کیفیت باید نیازهای مشتری را شناخته و بررسی کند و سپس طبق بودجه، نیاز و متراژی که مشتری در اختیار دارد، طرح مورد نظر را طراحی و به مشتری نشان دهد. علاوه بر این، در مورد مسائل مالی و پرداخت هزینه ها به صورت پیش پرداخت و تسویه کلی باید دید واضح و شفافی به مشتری ارائه دهد. در این صورت می توان به شرکت طراحی دکوراسیون اعتماد کرد.

جستجو در وب سایت یا شبکه های اجتماعی

امروزه خوشبختانه بسیاری از کسب و کارها برای افزایش رونق کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند یا حداقل وب سایت دارند. برای مشاهده نمونه کار شرکت معماری و حتی بررسی و مشاهده مجوزهای لازم می توانید از این دو راه نیز استفاده کنید. با این کار با صرف زمان و اندکی جستجو می توانید از میزان کیفیت و رضایت مشتریان قبلی به خوبی مطلع شوید.

داشتن تجربه کافی

یکی از مهم ترین شرایط اعتماد کردن به یک شرکت دکوراسیون معماری، داشتن تجربه کافی است. در صورتی که شرکت تجربه کافی در زمینه طراحی دکوراسیون و اجرای پروژه های ساخت و ساز داشته باشد، با اعتماد بیشتری می توانید برای شروع پروژه همکاری اقدام کنید.

تحصیل در رشته تخصصی معماری

علاوه بر کسب تجربه کافی، یکی از مهم ترین عوامل در افزایش کیفیت کار نهایی ارائه شده توسط معمار، تحصیل کردن در این رشته نیز اهمیت زیادی دارد. در واقع فرد با تحصیل در این رشته از ابتدا در مورد زیر ساخت ها و قوانین ساخت و ساز به خوبی آشنا است.

تحصیل در رشته تخصصی معماری

استفاده از نیروی تخصصی برای اجرای هر کار

در صورتی که نیاز به بازسازی کامل محیط دفتر و منزل خود دارید، لازم است که برای هر اجرای هر قسمت از منزل، شرکت معماری از فرد متخصص و ماهر در همان زمینه استفاده کند.

جمع بندی

به دلیل افزایش قیمت هزینه های طراحی دکوراسیون و همچنین وجود تعداد زیادی شرکت در سراسر کشور، انتخاب شرکت معماری حرفه ای اهمیت زیادی دارد. در این مقاله به طور کامل با روش ها و اقدامات مهم برای انتخاب شرکت معماری و طراحی داخلی حرفه ای و با کیفیت آشنا شدیم که با مطالعه این موارد مهم می توانید برای انتخاب بهتر و شروع ساخت و ساز اقدام کنید.

همانطور که می‌دانید حوزه معماری یکی از حوزه هایی است که تصمیم گیری برای آن دارای پیچیدگی های گوناگونی است. شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر با سالها تجربه در حوزه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی پروژه های تجاری، اداری، هتلی، مسکونی و … به خوبی با پیچیدگی های این تصمیم برای شما آگاهی دارد. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره از طریق وبسایت با متخصصان این مجموعه در ارتباط باشید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *